Esmaspäeval algab Arco Vara uute aktsiate märkimine

Esmaspäeval algab Arco Vara aktsiaemissiooni märkimine, kus esimeses järjekorras jagatakse aktsiaid uutele investoritele; esmajärjekorras jaotatakse igale uuele investorile kuni 100 aktsiat.

Kinnisvarainvesteeringud, Kinnisvaraettevõtted, Arco Vara AS, Investeerimine kinnisvarasse

Tingimuseks on Arco Vara aktsionäride nimekirja seis 19. septembri Nasdaq CSD Eesti arveldussüsteemi tööpäeva lõpus. Sadat aktsiat ületavas osas jaotatakse uutele investoritele aktsiaid vastavalt teise ja kolmanda järjekorra jaotuspõhimõtetele, teatas ettevõte. 

Arco Vara emiteerib maksimaalselt 1 000 000 aktsiat nimiväärtusega 0,70 eurot. Uute aktsiate väljalaskehind on 2,25 eurot aktsia kohta, millest 0,70 eurot on aktsia nimiväärtus ja 1,55 eurot ülekurss.

Arco Vara juht Miko Niinemäe tõdes, et tegemist on harjumuspärasest erineva emissiooniga. "Tavaliselt eelistatakse aktsiate märkimisel seniseid aktsionäre. Meie võtsime seekord teadlikult suuna uute jaeinvestorite kaasamisele. Me näeme, kuidas inimeste investeerimishuvi suureneb, Tallinna börsil on aktiivsus hüppeliselt kasvanud, soovime omalt poolt börsi veelgi elavdada," märkis ta.

Niinemäe sõnul soovib Arco Vara kaasata ligikaudu 1000 uut aktsionäri. "Ootame uusi investoreid ja laiemat aktsionäride ringi, mis kokkuvõttes annab aktsiale suurema likviidsuse ja tõstab Arco Vara kui kinnisvaraarendaja atraktiivsust," selgitas ta.

Samas on tema sõnul märkima oodatud ka olemasolevad aktsionärid. Nimelt, teises järjekorras jaotatakse aktsiad juba kõigi märkimiskorraldusi esitanud investorite vahel, vastavalt nende poolt märgitud aktsiatele, kuid mitte rohkem kui 5000 aktsiat.

Kolmandas järjekorras jaotatakse ülejäänud pakkumise aktsiad proportsionaalselt nende investorite vahel, kes märkisid üle 5000 pakkumise aktsia.

Niinemäe sõnul on lisaemissiooni üks osa ettevõtte eesmärgist jõuda 2024. aastaks stabiilselt enam kui 200 kodu müügini aastas. "Kapital läheb nii Kodulahe Rannakalda arenduseks kui uue peagi algava Harku järve äärse projekti arendusse, millega rajame Paldiski 124b kinnistule järve kaldale ligi 400 uut kodu," lisas ta. 

Ettevõte on teatanud, et soovib laiendada oma aktsionäride ringi, pakkudes jaeinvestorile võimalust taskukohase tükihinnaga aktsia omandamisega saada tootlust ja kvartaalset dividendi. Arco Vara maksaboma aktsionäridele kvartaalset dividendi, minimaalselt 1 sent aktsia kohta igas kvartalis kuni 2023. aasta lõpuni. Täiendav dividendisumma makstakse välja tuginedes eelmise majandusaasta auditeeritud puhaskasumile.

Arco Vara aktsiate pakkumisperiood kestab 20. septemberist 15. oktoobrini. Eeldusel, et pakkumise käigus märgivad investorid ära kõik pakkumise aktsiad, on vahetult pärast uute aktsiate emiteerimist Arco Vara registreeritud aktsiakapitali suurus 7 271 856,90 eurot ja Arco Vara aktsiate koguarv 10 388 367.

Juulis ületas Arco Vara aktsia hind 2,25 euro piiri ja viimase kuu ajaga on aktsia tõusnud 17,11 protsenti. Reedese börsipäeva lõpuks oli Arco Vara aktsia hind 2,80 eurot.

Arco Vara on kinnisvarakontsern, mille põhitegevuseks on elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Ettevõtte põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria.

Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinna väärtpaberibörsil.

Allikas: BNS

Foto. Pixabay / Foto on illustreeriv.

Narva noored ostavad elamiseks äripindu

20.09.2021

alt
alt

Pensioniraha voolab kinnisvarasektorist mööda

20.09.2021

Sarnased uudised

alt

Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

alt

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

alt

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

alt

Efteni aktsia puhasväärtus kasvas septembris 0,9 protsenti

alt

Euromoney: EfTEN Capital on Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja

alt

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

alt

Algab EfTEN Real Estate Fund III uute aktsiate emissioon

alt

Efteni kasum kasvas esimeses kvartalis ligi kolmandiku võrra

alt

Arco Vara hakkab esimese börsiettevõttena Eestis maksma kvartaalset dividendi

Kõige populaarsemad

1

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

2

2022. aasta toob kaasa maa väärtuse ajakohastamise

3

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

4

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

5

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

6

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida