Kapitel ja Merko sõlmisid lepingu Elemental Skanste büroohoonete ehituseks Riias

Kapitel ja Merko/Merks sõlmisid ligi 49 miljoni eurose lepingu Riia Skanste piirkonnas asuva Elemental Skanste büroohoonete ehituseks. Kaks omavahel ühendatud 10-korruselist hoonet valmivad 2023. aasta kevadel. Kapiteli koguinvesteering projekti arendusse on ligikaudu 60 miljonit eurot.

Ehitamine, Kinnisvaraettevõtted, Margus Mändmets, Merko, Kapitel, Elemental Skanste, Andris Bišmeistars, Merks, Riia büroopinnad, Riia

„Elemental Skanste näol on tegemist uue põlvkonna büroohoonetega Riias, mida iseloomustavad silmapaistev arhitektuur ning kaasaegsed tehnilised lahendused.  Energiasäästlikud hooned on projekteeritud vastavalt rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele. Osa jahutus- ja küttevajadusest katame energiavaiadest saadava keskkonnasõbraliku energiaga. Elemental Skanste on ettevõtetele, kes väärtustavad oma töötajaid – büroopindadel on esmaklassiline sisekliima, korruste kõrgus on vähemalt kolm meetrit ning tõstetud põrandad tagavad paindlikkuse ruumiplaneeringu ja töökohtade asukoha muutmiseks,“ rääkis Kapiteli Elemental Skanstese arenduse projektijuht Margus Mändmets.

 Kahes omavahel ühendatud hoones on kokku 33 500 m² brutopinda ja 21 000 m² A-klassi üüripinda. Lisaks esinduslikele büroopindadele tuleb büroohoonetesse konverentsikeskus, co-working ala, 400-kohaline jalgrattaparkla koos pesemis- ja riietusruumidega, spordisaal ning erinevad toitlustus- ja teeninduspinnad. Koos hoonetega valmib ligikaudu 500 parkimiskohta, sealhulgas 200 kohta hoonete all asuvatel parkimiskorrustel.

Elemental Skanste arendusprojek kerkib Riia uue äripiirkonna Skanste südamesse Arēna Rīga kõrvale ning Luminori Läti peakontori vastu. Uue büroohoone läheduses on kaks parki: Skanstes Park ning üle Skanstese tänava 2022. aastal valmiv Riia üks suurimatest, 3-hektariline uus avalik park erinevate sportimis- ja vaba aja veetmise võimalustega. Projekti asukoht tagab otseühenduse kesklinnaga ning mugava ligipääsu erinevate transpordiliikidega. Tegemist on Skanste arendusprojekti esimese etapiga ning perspektiivis kavandab Kapitel siia veel vähemalt kolme büroohoonet ja parkimismaja.

„Ehitussektori globaalsed trendid on jõudmas Lätti ning meil on au osaleda Elemental Skanste projekti valmimises. Rajame kaasaegse büroohoone, mis ühendab kõrged kvaliteedistandardid ja suurepärased jätkusuutlikkuse näitajad, luues tulevastele töötajatele edumeelse töökeskkonna,“ ütles SIA Merks juhatuse liige ja ehitusdirektor Andris Bišmeistars. „Merksi eesmärk on rajada kasvukeskkondi ning see projekt on ilmekas näide!“

EfTEN tegi aegade suurima tehingu, ostes Riias bürookvartali

02.09.2021

alt
alt

BTA ja YIT sõlmivad tehingu üürimajade arendamiseks Balti riikides

03.09.2021

Sarnased uudised

alt

Materjalide hinnatõus paisutas ehitushindu ka kolmandas kvartalis

alt

Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

alt

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

alt

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

alt

Kinnisvaraarendaja Liven pea kahekordistas möödunud aastal kasumi

alt

Efteni aktsia puhasväärtus kasvas septembris 0,9 protsenti

alt

Scandium Kinnisvara muutus aktsiaseltsiks ja vaatab börsi poole

alt

Bigbank laenab Livenile Pirita kinnisvaraarenduseks 6 miljonit

alt

Arco Vara ehitab Bulgaaria pealinna naabrusesse eramajade rajooni

Kõige populaarsemad

1

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

2

2022. aasta toob kaasa maa väärtuse ajakohastamise

3

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

4

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

5

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

6

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida