EfTEN tegi aegade suurima tehingu, ostes Riias bürookvartali

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Hanner Groupilt Riias asuva Jaunā Teika bürookvartali 131 miljoni euroga, mis on EfTEN-i kõigi aegade suurim tehing.

Kinnisvaraettevõtted, Ärikinnisvara, EfTEN Real Estate Fund 4, Viljar Arakas, Jaunā Teika, Riia büroopinnad, Riia, Hanner Group, Viktors Savins

“Jaunā Teika näol lisandub EfTEN-i portfelli tõeline maamärk Riia büroohoonete seas. Hindame väga kõrgelt Hanner Groupi professionaalsust bürookvartali arendamisel ning tehingu lõpuleviimisel, mis oma mahu poolest on fondile erilise tähendusega. Nimelt on tegu EfTEN Capitali läbi aegade suurima tehinguga,” ütles EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

“Kuna Jaunā Teika tehing on Läti läbi aegade suuruselt teine kinnisvaratehing ning suurim, mis on tehtud bürookinnisvaraga, siis kinnitab see EfTEN-i soovi panustada Läti kinnisvaraturul mastaapsetesse projektidesse. Jaunā Teika on tõeline maamärk Riias, kuna see asub strateegiliselt olulises kohas, Brīvībase tänava ning praegu laiendatava Austrumu magistraali nurgal,” ütles EfTEN Capitali Läti juht Viktors Savins.

Jaunā Teika asub Riias VEFRESH-i piirkonnas, mis on nii ajalooliselt kui ka praegu Läti tehnoloogiaettevõtete asukohaks. Piirkond jääb 10-15-minutilise teekonna kaugusele Riia ajaloolisest linnasüdamest.

“Hindame väga EfTEN-it partnerina selles olulises tehingus Balti turul. Hanner on tegutsenud kinnisvaraarenduses üle 25 aasta ning meil on väga ulatuslik kogemus büroohoonete arendamises. Laiad teadmised ning bürookvartali arenduste pidev täiustamine aitasid meil EfTEN-iga läbi viia Läti bürookinnisvara suurima tehingu,” sõnas Hanneri juhatuse esimees Arvydas Avulis.

„Jaunā Teika piirkond kujutab endast vahvat kooslust üle 6000 sarnase mõtteviisiga inimesest, kes on otsustanud siin töötada, elada või külastada piirkonnas leiduvaid kaasaegseid kohti. Me hindame kõrgelt igaüht, kes on aidanud üles ehitada omaette „linna linnas“ ja tervitame rõõmuga meie suurepärase perega liitunud EfTEN-it. Kui EfTEN hakkab hoolt kandma büroohoonete eest, siis Jaunā Teika tiim jätkab väljakujunenud elustiili pakkumist Teikumsi co-working’i pindadel, kaasaegses konverentsikeskuses Fantadroms, tipptasemel fitness-keskuses SQUAD Hour ja mujal,“ ütles Jaunā Teika juht Mindaugas Valuckas.

Bürookvartalis asub neli hoonet, millest Ausma, Teodors ja Henrihs on valminud 2016. aastal või hiljem ning Valters 2009. aastal. Kvartali brutorendipind on ligi 59 000 ruutmeetrit ning alal on 1102 parkimiskohta, millest 973 asub kahes mitmekorruselises parkimismajas.

Jaunā Teika hoonetes on ligi 50 rentnikku, kelle seas on finantsteenuste ettevõtted DNB Bank, BIGBANK ja Intrum, kindlustusettevõtted Gjensidige ja BTA, IT-ettevõtted TietoEVRY ja Accenture, co-working’i keskus Teikums, keemiaettevõtted Cabot ja Solvay ning paljud teised. 

Tehingut nõustas Colliersi Balti investeerimistiim ja seda finantseeris SEB. Tehing viiakse eeldatavasti lõpule detsembris 2021 peale vajaliku nõusoleku saamist Läti Konkurentsiametilt.

Tehingu järel kuulub EfTEN Real Estate Fund 4 investeerimisportfelli kaheksa objekti, lisaks kõnealusele Kadrioru ärikeskus, Dominante ning Berģi logistikakeskused Riias, Arginta logistikakeskus Vilniuses, River Mall kaubanduskeskus ja River Hall ärikeskus Kaunases, RYO kaubanduskeskus Panevėžyses ning SBA logistika- ja tootmiskeskus Klaipėdas.

Fotod: Jaunā Teika bürookvartal, fotode autorid Ivars Veikša ja Lauris Vīksne.

Kinnisvaraettevõtted, Ärikinnisvara, EfTEN Real Estate Fund 4, Viljar Arakas, Jaunā Teika, Riia büroopinnad, Riia, Hanner Group, Viktors Savins

Kristiine Keskus soovib keskuse juurde rajada büroosid ja kortereid

02.09.2021

alt
alt

Kapitel ja Merko sõlmisid lepingu Elemental Skanste büroohoonete ehituseks Riias

03.09.2021

Sarnased uudised

alt

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

alt

Kapitel lisas oma hoonestamata kinnistute portfelli neli kinnistut

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Mainor Ülemiste poolaasta kasum langes 1,7 protsenti 3,4 miljonile

alt

Ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund maksab investoritele 1,7 miljonit eurot

alt

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

alt

Riigi Kinnisvara kinnitas Patarei merekindluse ostjaks Nikolai Esimene OÜ

Kõige populaarsemad

1

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

2

2022. aasta toob kaasa maa väärtuse ajakohastamise

3

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

4

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

5

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

6

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida