Kristiine Keskus soovib keskuse juurde rajada büroosid ja kortereid

Kristiine Keskus soovib praeguse kaubanduskeskuse juurde arendada multifunktsionaalse linnakeskuse, mis hõlmaks nii kaubandust, büroosid kui ka kortereid. 

Uusarendused, Ärikinnisvara, Kristjan Maaroos, Citycon, Kaubanduspinnad, Kristiine Keskus OÜ, Kaubanduskeskused, KAMP arhitektid

Nimelt on Kristiine Keskus OÜ omandanud naaberkinnistu Kotkapoja tänaval ning algatanud detailplaneeringu praeguse väliparkla ja uue kinnistu alale.

Keskuste juht Kristjan Maaroos rääkis BNS-ile, et tegu ei ole Kristiine kaubanduskeskuse laiendamise projektiga, vaid pigem uute ja mitmekesiste funktsioonide loomisega keskuse ümber.

Ta selgitas, et vastavalt Cityconi strateegiale, mida rakendatakse kõikides Põhjamaades ja Eestis, arendab ettevõte oma keskusi mitmekülgseteks linnakeskusteks, kus asuvad väga erinevad inimestele vajalikud funktsioonid, alates kaubandusest ja büroodest ja lõpetades korteritega. 

Lisaks funktsioonide lisamisele on keskuse juhi sõnul oluline ka inimsõbraliku ja võimalikult autovaba linnakeskkonna loomine, kus tähelepanu keskmes on jalakäija ja roheliste transpordiliikide kasutajad. 

"Kuna Kristiine Keskuse asukoht on sisuliselt kesklinnas, siis on loogiline paigutada autod pigem parkimismajja ja jätta rohkem ruumi muu otstarbega linnaruumile," märkis Maaroos ja lisas, et praegu on keskus oma plaanidega veel päris algjärgus. Täpsematest plaanidest ja ajakavast saab keskus rääkida pärast detailplaneeringu kehtestamist kinnistutele.

Keskuse juht ütles, et ettevõtte plaane mõjutab ka Tallinna linna poolt planeeritavad muudatused Kristiine ühistranspordi sõlmes. Nimelt soovib ettevõte, et nende planeering haakuks võimalikult hästi tulevaste transpordilahendustega.

Samuti jälgib ettevõte jooksvalt turunõudluse arengut ja püüab olla oma plaanides võimalikult paindlik. "Hetkel oleme koostöös KAMP Arhitektidega töötanud välja ala tulevikuvisiooni, millele nüüd ootamegi Tallinna linna ja kohaliku kogukonna hinnangut," rääkis Maaroos.

Kristiine Keskuse ja Rocca al Mare kaubanduskeskuse omanikfirma Cityconi arengukava näeb tulevikus ette ka teise Tallinnas asuva keskuse arendamist. Lääne-Tallinnas asuv Rocca al Mare keskus kavandab praeguse parkla arvelt laienemist, ehitades juurde nii ostlemis- kui büroopinda, plaanis on rajada ka eluruume ja hotell.

Allikas: BNS

Foto: Citycon

Tallinna korteri ruutmeetri hind tõusis augustis 10,5 protsenti

01.09.2021

alt
alt

EfTEN tegi aegade suurima tehingu, ostes Riias bürookvartali

02.09.2021

Sarnased uudised

alt

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

alt

Tartu kehtestas Väike-Turu 7 detailplaneeringu

alt

Merko ja BLRT ehitavad Noblessnerisse 148 korteriga äri- ja eluhoone

alt

Tallinna kaubamaja kõrvale ehitatakse kõrghoone

alt

Lasnamäele planeeritakse uut elu- ja ärikvartalit

alt

Algab mastaapse Liivalaia äri- ja elukvartali ehitus

alt

Tartu planeerib Sõbra tänavale korterelamuid ja büroohooneid

alt

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

alt

Hipodroomi ärikvartali arhitektuurikonkursi võitis HGA

Kõige populaarsemad

1

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

2

Omanike keskliit: riik kohtleb eramaja omanikke ebavõrdselt

3

2022. aasta toob kaasa maa väärtuse ajakohastamise

4

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

5

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

6

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida