Kui pikk on külmkapi eluiga ja kuidas seda pikendada?

Külmkapp töötab meie köögis 24/7 hoides meie toiduaineid ja jooke külmana. Kui teie külmikul on vanust juba kümme või rohkem aastaid ja esile hakkavad tõusma vead, hakkab külmkapi eluiga tõenäoliselt juba otsakorrale jõudma. Seetõttu oleks teil mõistlik soetada endale uus külmik, kuna vanemaid masinaid on kallis remontida ja varuosi on suhteliselt võimatu leida.

Sisuturundus, Nõuanne, Külmikud, Külmikute müük, Kaup24, Kodumasinad

Selleks, et teie uus külmkapp aastaid ilusti töötaks peate te selle eest kenasti hoolt kandma. Jagame teiega erinevaid viise kuidas saate enda külmkapi eesti korralikult hoolitseda.

Hoidke külmkapi tagune puhtana

Kas teadsite, et teie külmiku taga olevad restid on külmkapi temperatuuri jahedana hoidmisel väga olulised. Kuid pikema aja jooksul korjavad need enda ümber suure koguse tolmu ja mustust. Tähtis on aeg-ajalt külmkapi tagust kontrollida ja see ära koristada, kuna tolm ja mustus tekitavad külmkapile stressi, mistõttu külmkapi eluiga väheneb.

Külmkapi mähiste toimimise tagamiseks eemalda kogu tolm ja mustus tolmuimejaga või kuiva lapiga. Selle protsessi kordamine paar korda aastas aitab teie külmikul kindlasti kauem vastu pidada. Lemmikloomade omanikud peaksid puhastama külmkapi tagust iga kuu.

Puhastage äravoolu- ja tilgakandik

Enamik külmikuid kasutab äravoolu- ja tilgutusalust, et vabastada külmiku sisemus liigsest kondenseerumisest. Niiskuse olemasolul võivad soovimatud ärritajad, nagu hallitus, ilma kontrollita kasvada. Teie seadme kasutusjuhend peaks andma teile juhiseid selle kohta, kuidas eemaldada toidu ja muu praht kanalisatsioonist. Tilgutusalust saab kergesti eemaldada ja seejärel puhtaks pesta.

Külmkapp toitu ja jooke täis

Mida rohkem täis teie külmik on, seda vähem õhku kulub külmkapi jahutamiseks. See tähendab seda, et teie külmik ei pea töötama nii tugevalt kui hõredalt täidetud külmkapp.Kuid pidage meeles, et ärge pange oma külmkappi ülemäära täis, kuna õhuvool peab külmkapis läbi käima.

Ventilatsiooniavad vabaks

Nagu mainitud varem on õhuvool teie külmiku töö tagamiseks ülimalt oluline tegur. Külmkapi sees olevad õhutusavad on õhuvoolu säilitamisel väga olulised, seega veenduge, et te ei blokeeriks neid erinevate joogipudelite või toiduainetega.

Sulatage külmikut

Kõigil külmikutel pole jäätumise probleemi, kuid kui teil on, peate võibolla aeg-ajalt käsitsi oma külmkappi sulatama. Lugege siit, miks teie külmkapp ei külmeta?

Tugev külmumine külmkapis võib põhjustada mootori suuremat tööd, mis pole kasulik ei teile ega ka külmikule.

Jäätumise vältimiseks laske toitudel enne külmkappi või sügavkülma asetamist toatemperatuurini maha jahtuda.

Hoidke külmkapist kuumus eemal

Ahjud, nõudepesumasinad ja muud soojusallikad panevad teie külmiku kompressori töötama täisvõimsusel, kulutades palju rohkem energiat ja lühendades selle eluiga. Seega kui hakkate kööki külmikut paigaldama siis valige selle jaoks alati kõige jahedam piirkond.

Hoidke oma külmkapp puhtana

Kindlasti on oluline külmkappi regulaarselt puhastada, et sinna ei tekiks halba lõhna ega ebameeldivad baktereid. Külmiku puhtuse säilitamine võib kindlasti pikendada selle eluiga mitme kuu, kui mitte aastate võrra.

Esialgu veenduge, et teie külmkapp oleks seestpoolt puhas. Mustuse ja toiduosakeste vältimiseks puhastage külmkapi sisemust vähemalt kord kuus sooja veega. Kui teie külmikus on halbu lõhnu, siis asetage külmkapi sisse väike kauss äädika ja laimi lahusega. See eemaldab ebameeldiva lõhna teie külmkapist ja tulemuseks on värske külmkapp.

Valige enda koju kvaliteetne külmkapp siit!

Kasutage energiasäästurežiimi

Vanematel külmikutel pole energiasäästurežiimi, kuid kui teil on see olemas siis kasutage seda julgelt. Funktsioon hoiab kokku nii teie raha, kuid kannab hoolt ka teie külmiku eest.

Vältige tarbetut külmkapi ukse avamist

Külmkapi sage avamine ja sulgemine koormab külmkappi, kuna kui külm õhk välja pääseb ja soe sisse tuleb peab külmkapp uuesti vaeva nägema, et õige temperatuur kapis oleks. See kehtib ka sügavkülmikule, kuna selle jahutamiseks peab külmkapp väga palju vaeva nägema.

Parima hinnaga sügavkülmikud on valikus siin!

Puhastage ja kontrollige külmkapi tihendeid

Teie külmiku ja sügavkülmiku ukse tihendid on loodud nii, et need hoiaksid külma ja sooja õhu külmkapist eemale. Nende tihendite kahjustamine võib põhjustada selle, et külmik hoiab liiga kõrget temperatuuri, mis võib põhjustada toidu ja jookide riknemise, ning suurendada teie elektriarveid, kuna seade peab jahutamiseks palju vaeva nägema.

Tihendeid tuleb puhastada üldotstarbelise puhastusvahendiga ja seejärel lapiga kuivaks pühkida. Kui mõnel tihendil on pragusid, rebendeid või muid kahjustuste märke, on ilmselt aeg need välja vahetada. Pidev külmkapi tihendite eest hoolt kandmine ja kontrollimine annab teie külmikule eluaastaid juurde.

Kuidas aru saada, et teie külmiku eluiga hakkab lõppema?

Külmkapp on teie kodus üks kõige pikaajalisemalt töötavaid masinaid, mille puhul on tihti raske aru saada, et saabunud on õige aeg selle välja vahetamiseks.

Üheks suuremaks märgiks vananeva külmkapi puhul on hääl. Kui märkate, et teie külmik on liiga lärmakaks muutunud on aeg konsulteerida spetsialistiga.

Kui märkate oma külmkapi seintel pisikesi veetilgakesi, võib selle põhjuseks olla külmiku puudulik jahutusfunktsioon. Probleemiks võib olla ka temperatuuriseadme vigane töö, kuid selle kohta saab teile infot anda ainult spetsialist.

Veel üks halb märk teie vananeva külmkapi kohta on see, et teie toit ei säili enam kaua värskena ja jookide jahutamiseks läheb kaua aega. Seega on aeg endale uus külmkapp muretseda ja teha enda poolt kõik, et külmiku eluiga pikk oleks.

Prisma ehitab Harkusse 6 miljoni euroga uue kaupluse

09.08.2021

alt
alt

Koroona pole üürihinna juures enam ettekäändeks

10.08.2021

Sarnased uudised

alt

5 nippi, kuidas kodumasinate pealt raha kokku hoida

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

Kõige populaarsemad

1

Nõmmele kerkivad Metsatuka kortermajad

2

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

3

Efteni aktsia puhasväärtus kasvas septembris 0,9 protsenti

4

Viljandi kiitis heaks Järveotsa elamurajooni teise etapi krundijaotuse

5

Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?

6

Omavalitsused hakkavad otsustama kogukondadele tähtsate metsade üle

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida