Arendaja tahab Viljandi spaahotelli tähtaega kaks aastat edasi lükata

Viljandisse spaahotelli rajada plaaniv ettevõte Aqva Hotels teatas Viljandi linna- ja vallavalitsustele, et lepingus märgitud 2022. aasta septembriks ehitist valmis ei jõua, ning palub, et leppetrahvi ei kohaldataks - lisaks palub ta lepingu tähtaega nihutada 2024. aasta septembrisse, kirjutab Sakala. 

Ärikinnisvara, Alar Karu, Aqva Hotels, Roman Kusma, Aqva Spa, KOKO Arhitektid, Viljandi spaa, Viljandi, Raivo Tamm

2019. aastal sõlmis Aqva Hotels Viljandi linna ja vallaga lepingu, et hakkab 1. septembril 2022 osutama Viljandis ujulateenust, ning selles on kirjas, et lepingu täitmatajätmise korral on trahv 100 000 eurot. Aqva Hotelsi juhatuse liige Raivo Tamm kirjutas esmaspäeval Viljandi linna- ja vallavalitsusele saadetud kirjas, et koroonaviiruse leviku tõttu on ettevõte pidanud 2020. aasta märtsist korduvalt sulgema oma hotelli ja veekeskuse Rakveres ning sellest tulenevalt pole ta saanud sissetulekut. Kirjas tuletatakse meelde lepingu punkti, mille järgi ei arvata kohustuste mittetäitmist lepingu rikkumiseks, kui selle põhjuseks olid asjaolud, mida pooled ei saanud mõjutada, ei võinud ette näha ega ära hoida, ning selgitatakse, et just sellised asjaolud on koroonaviirus ja valitsuse määratud piirangud. Samuti kinnitatakse kirjas, et veekeskuse rajamise ja lepingu täitmise soov on ettevõttel alles.

Juuni alguses kirjutas Sakala sellest, kuidas Aqva Hotels sai spaahotelli ehitamiseks pakkumise vaid ühelt ettevõttelt ning seegi kujunes kallimaks, kui prognoositud oli. Enne ehitajatelt hinnapakkumise küsimist arvasid eksperdid, et arendus läheb maksma ligi 30 miljonit eurot. Seda, kui palju arvestasid arendajad ehituskuluks ja milline summa vaatab vastu ainsast hinnapakkumisest, Viljandisse spaahotelli rajamise eestvedaja Roman Kusma ei avaldanud, kuid tõdes, et olukorra tõttu tuleb arutada, kas alustada ehitust kohe või panna projekt esialgu seisma ja teha uus katse ehitaja leidmiseks sügisel või veel kaugemas tulevikus.

«Oleme spaahotelli rajamiseks kulutanud juba ligi kaks miljonit eurot,» nentis Kusma ja lisas, et tööde järg on jõudnud nii kaugele, et spaahotelli rajamise lõpetamist arendajad ei kavanda. Küsimus on vaid selles, millal saab tööga pihta hakata ja millal suudetakse see valmis saada.

Viljandi linnapea Madis Timpson ütles Sakalale, et otsuse selle kohta, kas linn tuleb ettevõtjale leppetrahvi ja tähtaja suhtes vastu, teeb küll volikogu, kuid tema meelest võiks ettevõtjale vastu tulla. «Minu arvamus on see, et ma ei soovi leppetrahvi, vaid spaad,» sõnas ta.

Täpselt samal arvamusel oli Viljandi vallavanem Alar Karu, kelle sõnul pole eesmärk trahvida, vaid see, et keegi Viljandisse investeeriks. «30 miljonit planeeritavat investeeringut on ikkagi märkimisväärselt suur ja seda tõesti ei saa uisapäisa pilduda. Kui nad arvutasid, et kõrgenenud ehitushinnad ei kannata äriplaani välja, siis miks mitte ajapikendust anda,» arutles Karu.

Linnas ja vallas on järgmine volikogu istung augustis ning siis tuleb tõenäoliselt teema ka arutusele. Linnapea ennustas, et volikogul tekib palju küsimusi ja ettevõtjal oleks hea tulla neile vastama, kuid ta avaldas lootust, et volikogu põhimõtteliselt vastu ei ole.

Alar Karu sõnas, et vallavolikogu on seni olnud spaa suhtes soosiv ja küllap on ka nüüd mõistev. Viljandi spaahotelli kavandatakse järve äärde ranna kõrvale.

Hoone peaks tulema neljakorruseline ning sellesse on kavandatud 150 toaga hotell, konverentsikeskus, restoran, veekeskus ja ujula. Kokkuleppe kohaselt peab spaahotell valmima tervikuna ning eraldi ainult ujulat ehitada ei saa.

Allikas: BNS

Foto/eskiis KOKO Arhitektid.

Jah, meil on kinnisvarabuum!

28.07.2021

alt
alt

Usutlus sisekujundajatega: keraamilise plaadi järgi saab hinnata maja ehitusaega

29.07.2021

Sarnased uudised

alt

Endisest Kunstiakadeemia hoonest sai luksuslik elu- ja ärihoone

alt

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

alt

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

alt

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

alt

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

alt

Tartu kehtestas Väike-Turu 7 detailplaneeringu

alt

Lidl on on avatud pakkumistele maaomanikelt ja kinnisvaraarendajatelt

alt

Haapsalus avati uuenenud spaahotell

alt

Vaata Patarei Merekindluse visiooni aastaks 2026

Kõige populaarsemad

1

2022. aasta toob kaasa maa väärtuse ajakohastamise

2

Tallinna külje alla kerkib uus Kokasauna Äripark

3

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

4

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

5

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

6

Kinnisvaratehingute koguväärtus vähenes kolmandas kvartalis kümnendiku

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida