Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

Kinnisvaraarendaja Favorte pidas eile Härgmäe 24 ärihoone sarikapidu. Uus lao- ja büroopindadega hoone valmib juba oktoobrikuus ning lisab Paldiski maantee äärsesse Tähetorni Tehnoparki 5500 ruutmeetrit kaasaegset äripinda.

Ärikinnisvara, Haabersti, Favorte OÜ, Madis Lett, ICONFIT, Nordecon AS, Kristo Tamme, Ruve Võsu, Tähetorni Tehnopark, Kenneth Kutan Nordeconi projektijuht Ruve Võsu ja Favorte projektijuht Madis Lett Härgmäe 24 ärihoone sarikapeol.  

Favorte projektijuhi Madis Leti sõnul on Tähetorni Tehnopark Tallinna linna piires üks vähestest vabade üüripindadega ärikvartalitest, kus on ühes kohas võimalik tegeleda nii kergtootmise kui kliendikohtumistega ning üles seada esinduslik müügisaal. „Ka on kõigi ärihoonete ümber piisavalt ruumi suurte kaubaautodega manööverdamiseks ja sõiduautode parkimiseks. Tänaseks on Tähetorni Tehnopargi oma äri uueks asukohaks valinud pea 20 ettevõtet,“ lisas Lett.

Härgmäe 24 hoonet ehitab Nordecon. Nordecon AS Pärnu üksuse juhi Kristo Tamme sõnul võimaldavad uued stock-office tüüpi ärihooned ettevõtetel paindlikud olla ja oma klientide vajadusi operatiivselt teenindada. „Härgmäe 24 ärihoone asukoht Tähetorni Tehnopargis loob selleks eriti head võimalused. Sealjuures läheneb Favorte oma rentnike vajadustele põhjalikult ja individuaalselt, et tulevane äripind saaks terviklik ja funktsionaalne,“ ütles Tamm.

„Lisaks on hea meel näha, kuidas on normiks muutunud keskkonnateadlikud lahendused - ka Härgmäe 24 katusele rajab Favorte suure 375 kW võimsusega päikesepargi,“ lausus Nordeconi esindaja.

Päikesepaneelid on paigaldatud kõigi Tähetorni Tehnopargi hoonete katusele ja arendaja plaanib sama suunaga ka jätkata. „Tulevikus on Tähetorni Tehnopargil potentsiaali kasvada Tallinna suurimaks päikesepargiks. Kokku on siia kavandatud 12 ärihoonet, mille katused moodustavad ca 50 000 ruutmeetrise pinna,“ sõnas Favorte projektijuht.

Tänaseks on Härgmäe 24 hoones välja üüritud üle 2000 ruutmeetri äripinda. Teiste seas kolib kõrvalmajast uuele pinnale sel kevadel Funderbeamis rekordilise ligi 10 miljoni eurose investorite huviga kampaaniaga 500 000 eurot kaasanud ICONFIT. „Kaasatud investeeringu üheks väljundiks ongi tootmisüksuse laiendamine. Saame seda teha Tähetorni Tehnopargi piires, kulutamata liigseid ressursse täiesti uude asukohta kolimisele,“ ütles ICONFIT-i juhatuse liige Kenneth Kutan.

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

26.07.2021

alt
alt

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

27.07.2021

Sarnased uudised

alt

Vaata Patarei Merekindluse visiooni aastaks 2026

alt

Merko ja BLRT ehitavad Noblessnerisse 148 korteriga äri- ja eluhoone

alt

Tallinna kaubamaja kõrvale ehitatakse kõrghoone

alt

Järvevana tee äärde kerkib omanäoline maja

alt

Veskimöldre eliitrajooni elanikele avati 4,3 miljoniline külapood

alt

Südasuve majutusäri toetas rekordarv siseturiste

alt

Prisma avas Tiskres supermarketi

alt

EfTEN tegi aegade suurima tehingu, ostes Riias bürookvartali

alt

Kristiine Keskus soovib keskuse juurde rajada büroosid ja kortereid

Kõige populaarsemad

1

IT-miljonärid on ära ostnud pealinna suured ja kallid korterid

2

Elupindade nappuses Hiiumaa rajab Kõrgessaarde valla kortermaja

3

City24 Kuumad pakkumised – number 1 uusarenduste kampaania Eestis

4

Kuidas kinnisvara ostuks vastutustundlikult laenu võtta?

5

Soovitused vee- ja kanalisatsioonitrasside rajamiseks

6

Mida peaks teadma üürikorteri kindlustamise juures omanik ja üüriline?

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida