Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

Arco Vara teatas börsile ettevõtte nõukogu otsusest, mille kohaselt soovib Arco Vara kuulutada välja eelkõige jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni, mille käigus kaasatakse 2,25 miljonit eurot lisakapitali.

Kinnisvarainvesteeringud, Kinnisvaraettevõtted, Arco Vara, Investeerimine kinnisvarasse

Ettevõtte nõukogu koosolekul 21. juulil kinnitati ettepanek, mille kohaselt emiteerib Arco Vara 1 000 000 aktsiat nimiväärtusega 0,70 eurot. Uute aktsiate väljalaskehind on 2,25 eurot aktsia kohta, millest 0,70 eurot on aktsia nimiväärtus ja 1,55 eurot ülekurss. Arco Vara senine aktsiakapital on 6 571 856,9 eurot.

Arco Vara juhatuse liikme Miko-Ove Niinemäe sõnul on lisaemissioon osa plaanist, mille kohaselt jõuab Arco Vara 2024. aastaks stabiilselt enam kui 200 kodu müügini aastas. "Kapital läheb nii Kodulahe Rannakalda arenduseks kui peagi algava Harku järve äärse projekti arendusse," lisas ta.

Niinemäe märkis, et jaeinvestori vaatest on kinnisvarasse investeerimine ise kortereid ostes ja hallates sageli üksikisikule üle jõu käiv või ka liiga riskantne. "Aga võib ka vaadata nii, et Arco ongi kinnisvara – see on kõik, mida me teeme. Seega on Arcosse investeerides võimalik osa saada kinnisvaraäri tootlusest ilma ise kortereid kokku ostmata," selgitas ta.

Kuna emissioon on suunatud mõeldes uutele jaeinvestoritele, ei ole ettevõtte olemasolevatel aktsionäridel aktsiate märkimise eelisõigust. Nõukogu otsuses seisab, et: "Äriühingu olemasolevatel aktsionäridel eelisõigust ei ole, emissioon on suunatud uutele jaeinvestoritele, keda jaotamisel eelistatakse, kuid pakkumises võivad osaleda ka olemasolevad aktsionärid." Uute aktsiate märkimine ja nende eest tasumine toimub ajavahemikul 25. september 2021 kell 10:00 kuni 15. oktoober 2021 kell 16:00.

Nõukogu otsustas kokku kutsuda erakorralise aktsionäride üldkoosoleku, mis toimub 12. augustil 2021 ja peab andma aktsiakapitali laiendamisele lõpliku heakskiidu. Aktsionärid volitavad seltsi juhatust määrama ja täpsustama aktsiate lõpliku arvu ja jaotuse märkijate vahel, võttes arvesse pakkumise tulemusi ja aktsiate pakkumise tingimusi, mis on kindlaks määratud pakkumise dokumendis.

Aktsiate pakkumine loetakse ülemärgituks, kui märkimisavaldusi on rohkem kui 1 000 000 aktsia märkimiseks. Ülemärkimise korral otsustab aktsiate jagamise ja tühistamise aktsiaseltsi nõukogu. Kui on märgitud vähem kui 1 000 000 aktsiat, on aktsiaseltsi juhatusel õigus pikendada märkimisperioodi või tühistada märkimisperioodi jooksul märkimata aktsiad.

Emiteeritud aktsiad annavad õiguse saada dividende alates märkimisperioodi lõpust. Aktsiate märkimise tingimused täpsustuvad pakkumisdokumendis, mis avaldatakse enne pakkumisperioodi algust.

Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Foto: Arco Vara.

Materjalide kallinemine tõstis ehitushinnaindeksi rekordtasemele

22.07.2021

alt
alt

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

23.07.2021

Sarnased uudised

alt

Esmaspäeval algab Arco Vara uute aktsiate märkimine

alt

Euromoney: EfTEN Capital on Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja

alt

Algab EfTEN Real Estate Fund III uute aktsiate emissioon

alt

Efteni kasum kasvas esimeses kvartalis ligi kolmandiku võrra

alt

Arco Vara hakkab esimese börsiettevõttena Eestis maksma kvartaalset dividendi

alt

Efteni kasum kukkus mullu enam kui poole võrra 3,3 miljonile eurole

alt

EfTEN Capitaliga liitunud Kristjan Tamla hakkab käivitama erainvestoritele mõeldud kinnisvarafondi

alt

Efteni kolmanda fondi üüritulu kasvas mais 772 000 euroni

alt

Arco Vara plaanib maksta dividendi 4 senti aktsia kohta

Kõige populaarsemad

1

IT-miljonärid on ära ostnud pealinna suured ja kallid korterid

2

Elupindade nappuses Hiiumaa rajab Kõrgessaarde valla kortermaja

3

City24 Kuumad pakkumised – number 1 uusarenduste kampaania Eestis

4

Kuidas kinnisvara ostuks vastutustundlikult laenu võtta?

5

Soovitused vee- ja kanalisatsioonitrasside rajamiseks

6

Mida peaks teadma üürikorteri kindlustamise juures omanik ja üüriline?

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida