Hans H. Luige debüütarendus sai katuse alla

Meediaärimees Hans H. Luigele kuuluva kinnisvaraarendus- ja haldusfirma Lind Living esimene oma arendusena valmiv elumaja Tallinnas Kentmanni 28 pidas sarikapidu. 7 korruseline 53 korteri ja 9 äripinnaga hoone valmib ja antakse uutele omanikele üle kevadsuvel 2022.

Uusarendused, Epp Luik, Erkki Annama, Sander Aas, Hans H. Luik, Combicon OÜ, Arhitekt 11, Uued korterid, Illimar Truverk, Kaupo Koitla, Kristina Kaev, Lind Living, Uued korterid Tallinnas, Uute korterite müük

„80% valmivatest korteritest ja äripindadest on endale juba uue omaniku leidnud. Tänase seisuga oleme töödega ilusti graafikus, aga oleme ka saanud kõvasti pingutada, et koroonapandeemia ega materjalide puudus projekti valmimist ei takistaks. Lõime kopa maasse riskantsel ajal, ent oleme käed löönud heade koostööpartneritega ning ka müügitempo on olnud väga julgustav. Meie meelest tuleb maja nii moodne kui ka väärikas, mis oli kihvt väljakutse, sest väärtustame väga asukohta ning selle ajalugu,“ tutvustas projekti Lind Livingu juhatuse liige Epp Luik.

Ettevõtja Hans H. Luige sõnul on kinnisvara ta kireks ja aktiivseks tegevusvaldkonnaks olnud juba aastaid. „Tallinna ühele väärika ajalooga esindustänavale kerkiv kortermaja on ometi ka mulle eriline, sest see on meie kinnisvarafirma Lind Living esimene päris oma nullist arendatud elumaja,“ märkis ta. „Aastate jooksul olen õla alla pannud paljude uuemate või isegi aastasadu vanade väärikate majade restaureerimisele ja renoveerimisele, ehitanud oleme ka tööstuslikku kinnisvara, aga Kentmanni 28 projektiga saame nüüd ise Tallinnas luua konteksti sobivat kvaliteetset linnaruumi“.

Kentmanni 28 hoone projekteeris Arhitekt11 tiim, kuhu kuulusid Erkki Annama, Sander Aas, Kristina Kaev ja Illimar Truverk, ehitaja on Combicon OÜ, mida juhib pika ehituskogemusega Kaupo Koitla. Suured põrandani aknad ning prantsuse rõdud toovad hoonesse rohkelt loomulikku valgust ning loovad avara ruumi. Kentmanni tänava poole avanevad ülemiste korruste luksuslikud katuseterrassid. Liivalaia tänava poolsest kõrgemast hoonemahust avanevad kaunid vaated üle linna. Hoone esimestel korrustel asuvad suurte vitriinakendega esinduslikud äripinnad. Hoone sissepääsu muudab luksuslikuks trepikoja ja lifti klaasfassaad, mis toob nendesse ruumidesse valgust ja avarust. Parkimiskorrusele viib mugav autolift.

Eestimaisel kapitalil põhinev Lind Living omab ning arendab peamiselt Eesti Vabariigi ja Rüütelkonna hiilgeaegade hooneid – nii elu- ja ärimaju kui ka segasihtotstarbelisi maju.

Ettevõte halduses on ca 70 korterit ja 110 äripinda, sh mitmed tuntud hooned Tallinna vanalinnas, Toompeal ja Kadriorus; Tartus asuvad endine Eesti Panga hoone Munga tänaval ja hetkel restaureeritav barokkhoone Lutsu 14.

Foto: Lind Living

Kas korterite hindadest lastakse õhk välja?

12.07.2021

alt
alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

12.07.2021

Sarnased uudised

alt

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

alt

Viljandi kiitis heaks Järveotsa elamurajooni teise etapi krundijaotuse

alt

Nõmmele kerkivad Metsatuka kortermajad

alt

Kuumad pakkumised - parim valik uusi kodusid!

alt

Tartu kehtestas Väike-Turu 7 detailplaneeringu

alt

Järveküla Käokella elurajoonis saavutasid täiskõrguse uued paarismajad

alt

Noblessneris algab uue kortermaja ehitus

alt

City24 uusarenduste kampaania üllatab alati uute ägedate kodudega

alt

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

Kõige populaarsemad

1

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

2

Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?

3

Kinnisvaraarendaja Liven pea kahekordistas möödunud aastal kasumi

4

Hüpoteegiga laenu tagades riskite enda kodust ilma jäämisega

5

Omanike keskliit: riik kohtleb eramaja omanikke ebavõrdselt

6

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida