5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

Kas olete kunagi märganud oma korteri akendel liigset kondenseerumist või veelgi hullem - seintel kasvavat hallitust? See on märk liiga kõrge niiskustasemest teie kodus.

Sisuturundus, Nõuanne, Õhuniiskus, Kaup24, Õhuniisutaja, Normaalne õhuniiskuse tase

Ehkki need on kaks märkimisväärset märki liigniiskusest, on kõrge niiskustase teie korteris tõsiseks probleemiks kogu perele. Liigne niiskuse tase võib põhjustada palju terviseprobleeme kui ka probleeme teie majapidamisega. Liigniiskuse vastu võitlemiseks tutvustame teile 5 lihtsat sammu, mida saate teha koduõhu kvaliteedi parandamiseks.

Kasutage õhuniisutajat

Kui soovite oma korteri niiskustaset kiiresti vähendada või säilitada õiget taset, on teie lahenduseks õhuniisuti. Eemaldades õhust vett, hoiab see kasulik seade ära hallituse ja muude soovimatute toksiinide kasvu teie kodus, mis võivad liigniiskuse tagajärjel kasvada.

Õhuniisutajatel on veelgi rohkem eeliseid nagu näiteks see, et see loob soodsa keskkonna siseruumidele, seda on kerge seadistada ja juhtida ning loomulikult on niisutajatel taskukohane hind.

Valige oma koju stiilne ja kvaliteetne õhuniisutaja siit!

Õhutage oma ruume

Kui õhus on liigniiskus, võivad õhus levivad allergeenid, näiteks tolmulestad, levida väga kiiresti. Kui soovite astuda sammu oma kodus õhuringluse parandamiseks ning vältida allergeenide mõju teie õhukvaliteedile on soovitatav õhutada oma ruume igapäevaselt.

Selleks tehke kodus olles lihtsalt aknad lahti, et lasta looduslikul õhuvoolul kogu ruumis ringi liikuda. Lisaks akende avamisele saate ventilaatoritega oma ruumi ventileerida. Ventilaatorid aitavad ruumi õhuvoolu suurendada, eemaldades aurustumisel liigse niiskuse.

Võtke lühemaid või külmemaid dušše

See on kurb, kuid tõsi - need luksuslikud kuumad dušid võivad teie korteris niiskust suurendada. Sooja vee liigne aur ladestub õhus ja liigub kogu teie ruumis, tõstes seeläbi õhuniiskuse taset.

Siiski on olemas lihtne lahendus - külmemad dušid. Nad toodavad mitte ainult vähem auru, vaid mõjutavad vähem ka teie korteri niiskuse suurenemist. Kui te ei saa veel soojast duššist loobuda, proovige soovimatu niiskuse ohjeldamiseks vähem aega duši all veeta.

Vahetage regulaarselt oma ahju- ja vahelduvvoolu filtreid

Saame aru, mõnikord pole päevas kodu puhastamiseks piisavalt aega. Kuid on oluline varuda aega ahju või vahelduvvoolu filtrite regulaarseks puhastamiseks.

Kui vahelduvvoolu filtrid ummistuvad, aeglustub teie korteri õhuvool. Selle tulemusena suureneb õhuniiskus ja väheneb õhuvool kogu teie ruumis. Sõltuvalt teie elukohast ja hoone tüübist võib ahju või vahelduvvoolu filtri väljavahetamine kodust niiskust märkimisväärselt parandada.

Puhastage pinnad ja tuulutage kapid

Kõik kodused pinnad, eriti vannitubades ja köögis, peaksid olema kuivad, puhtad ja hooldatud. Pinnad, kuhu sageli koguneb liigne niiskus, oleks mõistlik puhastada vähemalt nädalas korra söögisooda lahuse ja lauaäädikaga. Samuti pole niisketes kohtades hea kasutada vaipu, mis liigset niiskust koguda võivad.

Pidage meeles, et liiga sagedane kange kodukeemia kasutamine võib samuti tervisele halvasti mõjuda.

Niiskuse normis hoidmiseks tuleb ka sahtleid ja kappe tuulutada, selleks tuleks need avada ja puhastada regulaarselt, et õhk pääseks ringlema.

Milline õhuniiskuse tase on korteris normaalne?

Õhuniiskuse tase teie korteris sõltub mõningatest tingimustest nagu näiteks aastaaeg ja mis toaga tegu on.

Soojal aastaajal nagu suvel ja kevadel on ideaalseks õhuniiskuse tasemeks 30–65%

Külmal aastaajal peetakse normaalseks tasemeks 50–55%, maksimaalne lubatud niiskustase korteris oleks 65%

Tubades nagu vannituba, köök, tualettruum, kus õhuniiskuse tasemed võivad subjektiivsetel põhjustel suureneda, ei saa paika panna täpset taset.

Kuidas määrata õhuniiskust?

Õhuniiskuse määra säilitamiseks korteris peab teil käes olema spetsiaalne seade, mis on mõeldud niiskuse mõõtmiseks, seda nimetatakse hügromeetriks ja see näitab koefitsienti, mis võimaldab teil hinnata ruumi niiskuse taset.

Mida teha, kui õhuniiskuse tase on liiga madal?

Talvel langeb niiskuse tase teie kodus väga kiiresti, kuna külm õhk hoiab vähem niiskust, kui soe õhk. Madal õhuniiskus põhjustab staatilist elektrit, naha ja juuste kuivust, suurenenud vastuvõtlikkust külmetushaigustele ja hingamisteede haigustele ning võib võimaldada viirustel ja mikroobidel areneda. Puitpõrandad, mööbel ja veskitööd lõhenevad ja pragunevad, värv koorub ja elektroonika võib madala niiskustaseme tõttu kahjustuda.

Selleks, et kõike seda ei juhtuks peaks teil kindlasti kodus olema õhuniisutaja, mis aitab need probleemid lahendada ja hoida niiskusetaset teie tubades normis. Samuti pidage meeles kõiki 5 eelnevat punkti.

Kaup24.ee veebipoest leiate suure valiku erinevaid kliimaseadmeid teie koju!

Normaalse õhuniiskuse taseme eelised teie tervisele

Kui teie korteris on õhk hea, paraneb silmnähtavalt ka teie tervis. Näiteks paraneb teie keskendumisvõime, kuna te ei tunne end enam pidevalt uniselt. Selle eest õhtul voodisse minnes tunnete, et teie uni on parem ja rahulikum kui kunagi varem. Teie korteri õhus ei lendle enam palju õietolmu ja tolmu, mis ajab teid aevastama.

Õige õhuniiskus teie kodus vähendab grippi haigestumise riski, kuna viirused surevad optimaalse õhuniiskuse juures kiiresti. Omakorda vähendab see ka nakkuste riski ja suu ja nina ei ole enam kuivad.

Tallink City hotell läbis põhjaliku renoveerimise

28.06.2021

alt
alt

Kredexi kodutoetust taotleb 659 vähekindlustatud lasterikast peret

29.06.2021

Sarnased uudised

alt

5 nippi, kuidas kodumasinate pealt raha kokku hoida

alt

Kui pikk on külmkapi eluiga ja kuidas seda pikendada?

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

Kõige populaarsemad

1

Nõmmele kerkivad Metsatuka kortermajad

2

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

3

Efteni aktsia puhasväärtus kasvas septembris 0,9 protsenti

4

Viljandi kiitis heaks Järveotsa elamurajooni teise etapi krundijaotuse

5

Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?

6

Omavalitsused hakkavad otsustama kogukondadele tähtsate metsade üle

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida