Kuidas kinnisvara müügihinda reguleerida?

Õige hinna määramine on kinnisvara müümisel üks olulisemaid tegevusi. Pindi Kinnisvara maakler Anton Novikov annab nõu, kuidas teha nii, et kõik võidaksid.

Nädala küsimus, Nõuanne, Kinnisvara müümine, Kinnisvara hinna määramine, Pindi Kinnisvara, Andrei Novikov, Kuidas müüa kinnisvara, Kinnisvara müük, Kinnisvara hind, Õige kinnisvara hind

„Kinnisvara müügihinna määramisega on võimalik väga kergelt mööda panna. Piisab sellest, kui vaadata, milline on naabermaja sarnase korteri pakkumishind ja võibki õnnetus käes olla, sest see number ei pruugi mingil moel tegelikkusele vastata,“ selgitas Novikov.

„Esimese asjana tuleks maakleril ette võtta sarnaste objektide värskete tehingute hinnad ja nende arv ning kõrvutada andmeid müügipakkumiste arvu ja hindadega. Neid nelja parameetrit koos hinnates on võimalik saada suhteliselt täpne tulemus, kui palju kinnisvaraobjekt väärt on. Viienda mõõdikuna võetakse arvesse ka turuolukord, kui see järsult muutunud on, sh finantseerimistingimused ja muu selline, mis otseselt turu likviidsust ja seega ka hinnataset mõjutavad,“ ütles ta.

„Kuid on veel kaks faktorit, millest räägitakse vähe. Esiteks hindavad omanikud tavaliselt oma kinnisvara eelkõige emotsionaalsetel põhjustel üle, teiseks aga liigub turul inimesi, kes ongi valmis turuhinnast rohkem maksma. Viimaseid nimetatakse erihuvidega ostjateks,“ sõnas Novikov.

Tema sõnul on erihuvidega ostjaks inimene, kes on teatud kinnisvaraobjekti eest valmis turuhinnast rohkem maksma peamiselt isiklikel põhjustel. „Erihuvi on harva linnaosa või asumipõhine, erihuvi on tavaliselt konkreetse kvartali, maja või isegi trepikoja põhine – näiteks ema soovib kolida tütrega ühte majja või sõber soovib sõbra kõrvalkorterit osta,“ selgitas ta.

„Nüüd jõuan müügitehnikani. Eeldusel muidugi, et müüjal on aega, tasub esimeseks kaheks nädalaks eeltoodud parameetrite abil määratud müügihind teadlikult kõrgemaks tõsta – kui palju täpselt, see sõltub juba piirkonna ja konkreetse vara ainulaadsusest. Selle eesmärk on püüda just erihuvidega ostjaid, kes väga kiivalt igapäevaselt uusi pakkumisi raalivad. Kui paari nädala jooksul neid ei tule, siis neid sellele objektile hetkel turul ka pole. Edasi tasub etapp-etapi kaupa müügihinda alandama hakata seni, kuniks käes on tegelik turuväärtus,“ rääkis Novikov.  

„Selle tehnika suurim võlu on asjaolus, et niimoodi võidavad kõik – vara müüja saab testida oma nägemust kõrgemast hinnast, erihuvidega ostjad võivad saada käpa peale panna oma unelmate kodule ja kui see kõik ei toimi, siis tulevase hinna allapoole reguleerimisega saab omanik vara ikkagi maha müüa ning keegi saab õnnelikuks koduomanikuks,“ lisas Novikov.

Foto: Pixabay

Korterite taskukohasus sel aastal tõenäoliselt langeb

18.06.2021

alt
alt

Algas Laaneveere Kodude teise etapi müük

21.06.2021

Sarnased uudised

alt

Mida peaks teadma üürikorteri kindlustamise juures omanik ja üüriline?

alt

Kuidas valida uusarendusse korterit?

alt

Kuidas oma kinnisvara müügiks ette valmistada?

alt

Millised on üleandmise-vastuvõtmise akti olulised aspektid kinnisvara ostul, müügil ning üürimisel?

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Kuidas saab pangalaenu noor inimene või maakodu ostja?

alt

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Mida teha, et kinnisvara väärtus oleks kõrgem?

Kõige populaarsemad

1

2022. aasta toob kaasa maa väärtuse ajakohastamise

2

EKMK avaldas „Aasta kinnisvaramaakler 2021“ kandidaadid

3

Kinnisvaratehingute koguväärtus vähenes kolmandas kvartalis kümnendiku

4

Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

5

Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

6

Endisest Kunstiakadeemia hoonest sai luksuslik elu- ja ärihoone

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida