Valmis Rotermanni Ajamaja

Rotermanni suurima hoone Ajamaja uksed avanesid 15. juunil. Ajamaja on tõeline arhitektuuripärl, mille teevad eriliseks valguslahendused ja uusim tehnoloogia, mis on kõik oskuslikult kombineeritud vana arhitektuuriga. Uue maja valmimine lisab Rotermanni kvartalisse ca 12 000 m2 äripinda, kus hakkavad paiknema nii bürood kui ka restoranid ja kauplused. Viimase 15 aasta jooksul on Rotermanni kvartali arendusse investeeritud kokku üle 100 miljoni euro.

Ärikinnisvara, Urmas Sõõrumaa, Rotermanni kvartal, Ajamaja

Rotermanni Ajamaja avasid trummipõrina saatel U.S. Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa, US Real Estate ehitusdirektor Tarmo Pohlak ja Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller.

Urmas Sõõrumaa, U.S. Invest nõukogu esimees: „Ajamaja, Rotermanni 6 aadressil on kvartali viimane maja. Minu jaoks võtab see kokku 15-aastase töö. Maja valmis just looduse õide puhkemise ajal ja võtab kokku meie unistuse. Mitmete arhitektide eripalgeline looming on kvartalis hästi kokku sulandunud ja Ajamaja on nagu õis siia juurde. Minu tänusõnad arhitektidele, ehitajatele, alltöövõtjatele, kes andsid oma parima teostades meie keerulise projekti professionaalsel tasemel. Ja kogu minu ettevõtte meeskonnale, kes otsisid parimat lahendust ja selle ka leidsid.“

Gerd Müller, Nordecon AS juhatuse esimees: „Ajamaja valmimine on tõesti märgilise tähendusega, viimistledes ühe Tallinna linnaruumi kõige terviklikumalt läbi mõeldud moodsa kvartali. Nordeconil on olnud võimalus ehitada Rotermanni kvartalis suisa neli erinevat hoonet – Rotermanni 10, 2 hoonet aadressil Rotermanni 18 ja nüüd Ajamaja, Rotermanni 6. Tellija visioon ja nõudlikkus on midagi, mis on suunanäitajaks ka ehitajale ning usun, et see paistab positiivselt silma ka Ajamajas.“

Rotermanni Ajamaja on ehitanud Nordecon ja projekteerinud KOKO arhitektid ning sisearhitektiks on Meelis Press. Ajamajas on oskuslikult kombineeritud vana tööstuslik arhitektuur uute, kaasaaegsete lahendustega nii, nagu kogu Rotermannis. Erilist tähelepanu pöörati selles majas Muinsuskaitse nõuetele – taastati vanad paekiviseinad, ajaloolised kandepostid restaureeriti ja eksponeeriti sisekujunduses. Samuti said uue kuue vanad klaasvaheseinad ja aknad. Koostöö Muinsuskaitseametiga on olnud alati väga hea ja lisaks ka hariv.

Tarmo Pohlak, US Real Estate ehitusdirektor: ’’Selle väljapaistva arhitektuuri ja keerukaid lahendusi sisaldava hoone valmimise taga on kõigi osapoolte mitme aasta pikkune pühendumus ning väga hea meeskonnatöö. Ajamaja peegeldab väga hästi meie kui tellija visiooni kvaliteetse elukeskkonna rajamisel ja heade partnerite kaasabil oli suurim nauding seda ellu viia.’’

Ajamaja ehitus oli läbi aegade üks mastaapsemaid ja nõudlikumaid projekte, mida iseloomustab pingeline ajakava ning vajadus teha töid väga kitsastes oludes. Hoonete tehnilised lahendused on väga uuenduslikud – on loodud normidest märkimisväärselt võimsam ventilatsioonisüsteem ning  kombineerides seda kaasaaegsete tehnosüsteemidega tagatakse büroodesse kõrgema klassi sisekliima. Süsteem jälgib väga täpselt ruumikasutust ning filtreerib ja kohandab õhu liikumist vastavalt kasutusele. See on eriti oluline tänapäeva muutunud maailmas kui üha enam pööratakse tähelepanu just tervislikule ja kvaliteetsele sisekliimale.

Eriliseks teeb maja veel see, et korrused on kõik avatud ja suurusega ca 1400m2, mis annab ka suurematele büroodele võimaluse rajada enda kontor ühele tasapinnale. Iga büroo juurde kuulub ka avar väliterrass ning lisaks luuakse ka katuseterrass ühiseks kasutamiseks.

Rotermanni arendus on kestnud juba 15 aastat. Aastaks 2021 on Rotermannis renditavat äripinda üle 33 000 m2 ja pea 300 korterit. Rotermannis on viidud kogu parkimine mugavasse maa-alusesse parkimismajja, kus on ca 550 parkimiskohta.

Rotermannis tegutseb pea 200 ettevõtet, mis annavad tööd mitmele tuhandele inimesele. Samuti leiab Rotermannist põnevad kauplused ja restoranid. Mõnusad kohvikud ja restoranid kutsuvad osa saama maailma maitsetest; kauplused pakuvad laia valikut kiirmoest Eesti tipp disainini. Nagu igas kaasaaegses linnakeskuses, leidub Rotermannis ka spordiklubi, ilusalonge, tantsustuudioid jm teenusepakkujaid. See teebki Rotermannist tervikliku elukeskkonna.

Rotermanni kvartal on Tallinna ajaloos olulist rolli mänginud, sest seal ristusid 19. sajandil Tartusse, Narva ja Pärnusse minevad teed. Rotermann on saanud hulgaliselt erinevaid arhitektuuriauhindu ainulaadse keskkonna loomise eest.

Tallinnas pandi nurgakivi Eesti esimesele rohelisele kõrghoonele

16.06.2021

alt
alt

Riigikohus: naaber võib kaevandamislube vaidlustada ka aastaid hiljem

18.06.2021

Sarnased uudised

alt

Üleujutused Euroopas tõstavad Eesti äripindade hindu

alt

Arendaja tahab Viljandi spaahotelli tähtaega kaks aastat edasi lükata

alt

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

alt

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

alt

Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

alt

Tallinna Vanasadamas avati uus kruiisiterminal ja promenaad

alt

Merivälja teel asuv Pirita Grilli kinnistu on 1,3 miljoniga müügis

alt

Tallinna vanalinnast võib koroonakriisi tõttu saada kummituslik asum

alt

East Capital Real Estate müüs Pärnu Papiniidu Bauhof-i hoone ja selle kõrval asuva ärimaja

Kõige populaarsemad

1

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

2

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

3

Jah, meil on kinnisvarabuum!

4

Aktiivne eluasemelaenuturg sai juunis veidi jahutust

5

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

6

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?