Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

Nutikodu lahendused võimaldavad muuta koduse elu turvalisemaks ja mugavamaks. Võimalik on muuta nii kodu valgust, kütet kui ka erinevate masinate tööd. Samuti on teatud nutika kodu seadmed isereguleerivad, mis võimaldab säästa näiteks elektri pealt.

Sisuturundus, Nõuanne, Kaup24, Nutikodu

Nutikad lahendused võimaldavad juhtida kõike läbi telefoni ja vastavate rakenduste, kuna seadmed vahetavad omavahel infot läbi wifi. Sageli planeeritakse nutika kodu süsteem hoonesse juba enne ehitust. Enamasti seostub see kallite ja kõrgtehnoloogiliste seadmetega, kuid ka väikeste lisade abil on võimalik muuta oma kodu nutikamaks.

Kui enamasti seostuvad nutikodud erinevate seadmetega, mida on võimalik eemalt juhtida, võib nutikodu komponendiks olla ka näiteks nutikad aiad ja mänguasjad. Tutvustame teile erinevaid seadmeid, mille abil on võimalik muuta oma kodu nutikamaks.

Turvaseadmed

Turvalisuse tagamiseks on igati mõistlik kasutada erinevaid nutikaid seadmeid. Selleks võivad olla erinevad kaamerad ja andurid. Andurid võimaldavad fikseerida liikumise ja teavitada sellest omanikku või käivitada alarmi, mis peaks kurjategijad eemale peletama. Nähtavale kohale paigutatud kaamera töötab juba iseenesest vargapeletajana.

Näiteks on nutika turvakaamera abil võimalik jälgida kodus toimuvat, kui viibite samal ajal teises riigis. Kaamerate paigaldamine on üsna lihtne, millega saab hakkama pea igaüks. Selleks sobib IP-kaamera, mis töötab wifi abil. Kaamerad soovitatakse paigaldada peasissekäigu, tagaukse ja hoovipoolsete akende lähedusse. Seejuures peaksid nad olema vähemalt kolme meetri kõrgusel, et vigastamine oleks raskendatud. Tubades tasuks tähele panna sissepääse ja ruume, kus on väärtuslik vara.

Üheks populaarsemaks ja lihtsamaks seadmeks on uksekell, mis näitab enne kõne vastu võtmist, kes on ukse taga. Lisaks on olemas erinevad ukselukud, mis teavad ukse kasutamise aega ja seda, kas uks on lukustatud või mitte.

Nutikõlar

Sõna “kõlar” kuuldes mõeldakse enamasti seadmele, millega on võimalik kuulda muusikat. Nutikas kõlar võiks seega olla kõlar, mis ühendab ise vastava seadmega ja millele on võimalik esitada häälkäsklusega soovilugu, kuid tegelikult on see seade palju võimekam.

Nutikõlar on justkui kogu maja juht, millele on võimalik anda häälkäsklusi. Näiteks on nende abil võimalik juhtida nii nendega ühendatud kõlareid, telerit, valgusteid ja muid koduseadmeid. Kõlarite ainsaks miinuseks on see, et nad ei räägi veel eesti keelt, mistõttu tuleb nendega suhtlemisel kasutada mõnda võõrkeelt.

Pistikud ja valgustid

Nutikad IoT pistikud võimaldavad lihtsalt ühendada vooluvõrgust lahti näiteks kodust lahkudes ja lülitada sisse kindlal kellaajal, et vältida kulutusi elektrile. Selle jaoks ei ole vaja internetiühendust.

Osa tarkasid pistikupesasid on võimalik juhtida ka äpi kaudu. Eriti hea on kasutada tarkasid pistikupesasid seadmete puhul, mida ei kasutata pidevalt, nagu näiteks boiler, radiaator või veekeetja. Samuti on tark pistikupesa võimeline panema tööle näiteks jõulutuled kindlaks ajaks, kui on teada, et keegi neid naudib. Samamoodi saab nutikat pistikupesa kasutada ka öövalguse jaoks.

Tark valgustussüsteem võib olla seotud pistikupesaga - näiteks on võimalik tänu targale pistikupesale reguleerida ka valgustite tööd. Samuti on võimalik lülitada tööle valgustus näiteks häälkäskluse või telefoniäpi abil.

Populaarne on ka liikumisanduriga valgustus näiteks õues, mis valgustab hoovi selleks ajaks, kui soovite liikuda väravast ukseni. Lisaks hoiab selline lahendus eemal vargad, kuna neid võib hirmutada mitmekümne meetri kõndimine prožektorite valguses sarnaselt filmistaariga.

Erinevad kodumasinad

Kodumasinad võivad olla nutikad, kui neid saab juhtida kodust eemal viibides või on nad täis muid nutikaid funktsioone. Need võimaldavad muuta pealtnäha tüütud kohustused natukene lihtsamaks.

Kõige populaarsem ja tuntuim nutikas kodumasin on ilmselt robottolmuimeja. Tänu sellele ei pea kulutama aega koristamisele, kuna robottolmuimeja saab programmeerida teatud ajal või teatud ajavahemiku järel koristama. Osa masinatel on võimalik ka märgpesu funktsioon, mis võimaldab eemaldada lisaks tolmule ka plekid.

Lisaks on olemas ka külmikud, mis on varustatud erinevate nutikate funktsioonidega. Osa külmikud jälgivad täpselt kapis olevat sisu ja annavad teada, kui midagi on otsakorral. Samuti on nad võimelised koostama poenimekirju ja saatma selle äppi, mistõttu ei ole vaja muretseda ja mõelda, mida on juurde vaja ja kas kõik vajalik ikka sai ostetud.

Pesumasin tundub olevat seade, mida ei olegi võimalik enam nutikamaks muuta, kuna sisaldab niigi rohkelt programme. Nutikat pesumasinat on võimalik tööle panna ka siis, kui

viibite kodust eemal. Seega saate näiteks tööl olles panna masina tööle nii, et koju jõudes on võimalik panna pesu kuivama. Lisaks on nad võimelised doseerima vastava koguse pesuvahendit, mis tagab riiete kauni välimuse ja kvaliteedi.

Lisaks tavalisele pesumasinale võib ka nõudepesumasin olla vägagi nutikas. Näiteks avab peale programmi lõppu maisin automaatselt ukse, et nõud saaksid kuivada. Samuti võivad nad juhatada, kuidas nõusid paigutada. Peale selle on võimalik pidada arvet selle üle, mitu tabletti on veel jäänud ja kas tuleb neid juurde soetada.

Suur valik nutika kodu seadmeid on saadaval Kaup24.ee veebipoes!

Küsitlus: Tehasemaja on saanud eramuostjale arvestatavaks alternatiiviks

08.06.2021

alt
alt

Statistika: millele eestlased peamiselt kulutavad ja miks meil nii vähe laenuga kinnisvara on?

08.06.2021

Sarnased uudised

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

Kõige populaarsemad

1

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

2

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

3

Jah, meil on kinnisvarabuum!

4

Aktiivne eluasemelaenuturg sai juunis veidi jahutust

5

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

6

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?