Kodused tegevused, mida sa veel teinud ei ole

Koroona pandeemia järgselt kardavad paljud meist naaseda tavapärase elu juurde tagasi. Kodukontor on saanud normaalsuseks ning meelelahutusasutuste kinnioleku ajal on leitud uued hobid ja tegevused, mida näiteks kodus olles proovida. Panime kokku listi kodustest tegemistest neile, kes veel tavapärase elu juurde tagasi ei soovi naasta ning eelistavad ajaveetmist kodus.

Sisuturundus, Kodu

Digikoristus

Digikoristust saab teha nii arvutis kui ka telefonis. Kustuta ebavajalikud kontaktid, pildid ning äpid, mida sa ei kasuta. Sorteeri ja kustuta ebavajalikud failid ja pildid arvutist ära. Vaata üle, keda jälgid sotsiaalmeedias ja lõpeta nende kontode jälgimine, kes sind enam ei paelu. Lisaks vaata üle oma Facebooki sõbralist. Ka e-postkast vajab puhastamist. Näiteks vaata üle uudiskirjadega liitumised, kindlasti leidub seal miskit, mis sulle enam huvi ei paku.

Spordipanustamine

Proovi midagi uut ja hakka spordiürituste tulemusi ennustama. Spordipanustamine on hea viis, kuidas meelt lahutada ja teenida natuke lisaraha. Alusta väikeste panustega ning selle spordialaga, mis sulle huvi pakub. Tee korralik eeltöö ning vaata, mida teised ennustavad. Nii õpid vähehaaval ka ise panustama ning spordiüritusi on edaspidi märksa põnevam jälgida.

Vaata üle mõni oma lemmikfilm

Ilmselt said kõik huvipakkuvad uued filmid ja sarjad esimese lockdown-i ajal vaadatud ning nüüd oled olukorras, kus ei teagi, mida vaadata. Miks mitte vaadata üle oma senised lemmikud – nii võid mõnel juhul isegi üllatuda, kui oled mõne detaili või stseeni ära unustanud.

Tee oma vision board

Vision board ehk visioonitahvel on tööriist, mis aitab oma eesmärke ja unistusi visualiseerida. Visioonitahvli põhjasid saab osta e-poodidest ja kauplustest, kuid saab ka ise valmistada. Võta lihtsalt suurem paber (näiteks A2 formaadis) ja prindi välja või joonista sinna oma unistused, mida tahad lähitulevikus saavutada. See aitab korrastada mõtteid ning tõstab motivatsiooni, samuti hoiab sinu unistused pidevalt silme ees, mistõttu on lihtsam ka nende suunas liikuda.

Köök korda!

Kui garderoob ja riidekapid said eelmisel aastal korrastatud, siis köögikapid ilmselt mitte. Vaata üle ja puhasta kõik köögikapid. Kindlasti on kappides asju, mida sa ei kasuta. Seisma jäänud köögitarvikud ja nõud saab annetada heategevusorganisatsioonidele, kust need suunatakse nendele, kes neid vajavad.

Raha asjad korda!

Kui sa pole seda veel teinud, siis planeeri oma järgneva kuu ja aasta eelarve. Vaata üle, kuhu sul raha kõige rohkem kulub ja otsi võimalusi, kuidas neid kulutusi kärpida. Samuti tasub otsida lisatulu allikaid – näiteks investeerimine, spordipanustamine, vabakutselisena huvitavates projektides kaasalöömine jne.

Õpi midagi uut

Õppimine ei pea olema raha- ja ajakulukas. Võta ette näiteks käsitöö – õpi kuduma või meisterdama midagi väikest ja lihtsat. Sinu enda tehtud asi võib olla toredaks kingituseks lähedastele.

Tee ära asjad, mida oled edasi lükanud

See kõlab küll banaalselt, kuid millalgi peab need edasilükatud asjad ära tegema. Olgu see riiuli seina panek, suitsuanduri patareide vahetus, dušisegisti vahetus või midagi muud – tee see lihtsalt ära. Planeerigi näiteks endale päev, mil kõik pooleli või edasi lükatud tegevused ära teed. Kui vaja, jaota ülesanded mitme päeva peale. Hiljem on hea tunne garanteeritud.

Kodus pikemat aega viibimine ei pea olema piin, vaid võimalus millegi uue ja põneva ettevõtmiseks!  

Kas kinnisvaraturg pöördub aastaga tagasi normaalseks?

31.05.2021

alt
alt

Ülemiste City soovib kasvada Eesti väravaks

01.06.2021

Sarnased uudised

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Statistika: millele eestlased peamiselt kulutavad ja miks meil nii vähe laenuga kinnisvara on?

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

alt

ÖÖD peegelsaun – unikaalse disainiga koduspaa, mis laseb kehal ja hingel tõeliselt puhata

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

Kõige populaarsemad

1

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

2

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

3

Jah, meil on kinnisvarabuum!

4

Aktiivne eluasemelaenuturg sai juunis veidi jahutust

5

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

6

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?