Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

Kui varem remontis iga kuldsete kätega mees ise autot ja ehitas ka maja või suvila, siis tänapäeval on see paraku erand. Ehitusvaldkond on arenenud väga spetsiifiliseks ja eeldab laialdasi teadmisi ning kvalifikatsiooni.

Sisuturundus, Nõuanne, Eramuehitus, Eramu ehitamine, Kuidas ehitada maja?, Eramaja ehitamine, Asko-Haus, Eramaja, Moodulmajad, Tehasemajade müük, Moodulmajade müük, Valmismajade tellimine, Valmismajade müük, Tehasemajad, Valmismajad, Andres Samarüütel

Tänapäeval vajame umbes kümmet erivaldkonna spetsialisti, et ehitada nüüdisaegne ja nõuetele vastav maja, mis tavaliselt koosneb ca 2200–2500 komponendist. Tootmisstandard aga nõuab ca 120–150 akteeritud kontrollvaatlust või -mõõdistust eri ehitusetappidel. Akteerimine eeldab kvalifitseeritud pädevust.

Tellija jaoks on kõige tähtsam teada, kes kannab kogu vastutuse, tagab toote vastavust nõuetele ja annab tootele lõppgarantii. Samuti on tellijale oluline ajagraafikus ja eelarves püsimine. Alljärnevalt mõned olulised nüansid ja erisused erinevate majatüüpide võürdluses

Platsiehitus

Ajaliselt kõige töömahukam Tavaliselt ehitatakse 6–12 kuud, majast olenedes ka mitu aastat. Ehitus sõltub transpordi-logistikast ja ilmastikust. Keerukaks teeb vajalike spetsialistide operatiivne kaasamine ning varustamine. Ka järjepidev ehituskvaliteedi kontroll on raskendatud.

Suurimaks mureks näeme meie, et ei püsita eelarves ja see ei suurene tavapäraselt 20%, vaid veelgi enam. Hind ei ole lõpuni teada.

Elementmaja

Vahepealne variant Elementmajade puhul tehakse vundament kohapeal, seina ja katuse elemendid tulevad tehasest ning kogu muu ehitus käib platsil. Kohapeal ühendatakse seinad ja katus suhteliselt kiiresti. See minimeerib ilmastikust tulenevaid probleeme ja on kiirem võrreldes platsiehitusega. Palju tööd on vaja teha siiski platsil. Lisaks seinte ja katuse ühendamisele hakatakse tegema elektritöid, plaatimisi, siseviimistlust jne. Probleemiks kujuneb tavaliselt valmidusastme ja lõppvastutuse küsimus. Ideaalis tuleks tellimus vormistada nn „võtmed kätte“ ehitusloast-kasutusloani variandina. Kui aga töövõtjaid on mitu ehk üks firma projekteerib, teine teeb vundamendi, kolmas valmistab elemendid, neljas paigaldab ja kohapeal eri firmad teevad eriosasid (vesi/kanalisatsioon, elekter, küte, ventilatsioon), siis paratamatult jääb tellija väga keerulisse olukorda, kus tal tuleb ise kogu protsessi juhtida ja lõpptulemi eest vastutada. Vaidluse korral hakkavad tegijad näitama näpuga üksteise peale ja keegi ei taha vastutust võtta.

Moodulmaja

Kiire ja kindel moodulmaja koosneb viimistletud ruummoodulitest, mis ehitatakse ca 90–97% ehk peaaegu täielikult tehases. Kohapeal ühendatakse mitu moodulit ja ka kommunikatsioonidega, nii et sisse saab kolida kohe. Kui aga osta moodulmaja OÜ-st Akso-Haus, siis isegi betoonvundament valatakse tehases ehk maja liigub tehasest juba vundamendil. Lisaks vundamendile on majas tehtud siseviimistlus, vannitoad on plaaditud, köögimööbel paigaldatud, saun valmis ehitatud. Ehitatakse parimates tingimustes ja kliendi või ehitusjärelevalve valvsa pilgu all.

Tellijate tagasiside Akso-Haus ruummoodulmajadele:

• Kõik projektid on võimalik tellida kompleksselt, k.a ehitus- ja kasutusluba
• Maja hind ja ajagraafik on fikseeritud
• Järjepidev materjalide ja töö kvaliteedi kontroll
• 90–97% valmidusaste saavutatakse tehase sisetingimustes
• Maju saab paigaldada aasta ringi
• Ehitusplatsi ettevalmistus koos tavapaigaldusega on minimaalne
• Hoonel on tootja garantii
• OÜ-l Akso-Haus on 17 aastane töökogemus ja kokku on paigaldatud ca 500 elamut

Vaata lähemalt www.aksohaus.ee

Millised trendid valitsevad ärikinnisvaraturul?

19.05.2021

alt
alt

Kinnisvaraturu tehinguaktiivsus oli tänavu aprillis läbi aegade kõrgeim

20.05.2021

Sarnased uudised

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Mida tähele panna, kui ehitate oma maja pangalaenuga?

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

Kõige populaarsemad

1

Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

2

Eesti puitmajatootja ehitas Soome elamumessile eksklusiivse villa

3

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

4

Materjalide kallinemine tõstis ehitushinnaindeksi rekordtasemele

5

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

6

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?