Tartu Lõunakeskuse taha kerkib veemaailm

Coop Tartu tütarfirma Spa-arenduse OÜ rajab Lõunakeskuse taha Tartu Erakooli õppehoone ja teaduspargi vahele viie aasta jooksul veekeskuse ja ujula, kirjutab Tartu Postimees. 

Ärikinnisvara, Tartu veemaailm, Tartu

Hiljuti lõppes ka arhitektuurivõistlus ning nüüd on teada, milline hakkab uus veekeskus välja nägema. Kutsutud osalejatega arhitektuurivõistlus kuulutati välja eelmise aasta novembrikuus, mil kutsed ja võistluse juhendid saadeti kuuele mainekale arhitektibüroole. Võistlustööde hindamise komisjonis oli lisaks tellija esindajatele ka arhitekte ja insenere, üks neist Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Hoolika analüüsimise ja arutelude tulemusena otsustati märtsikuu viimasel päeval peetud lõpparutelul üksmeelselt konkursi võitjaks kinnitada arhitektuuribüroo Kaos töö «Uus veemaailm». Teise koha sai arhitektuuribüroo Allians töö «V-park» ning kolmanda koha arhitektuuribüroo Sport töö «Sulps». Žürii hinnangul sai võitja valikul otsustavaks arhitektuurilahenduse sobivus juba olemasolevasse keskkonda ning selle vastuvõtlikkus erinevate funktsioonide võimalikule ümberpaigutusele ning siselahenduste muudatuste vähene mõju hoone üldisele arhitektuursele kompositsioonile.

Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus sõnas, et kõik võistlusel osalenud tööd olid väga kõrgel tasemel. «Konkursi korraldajal oli kõik hästi ette valmistatud ning tingimused olid hästi sõnastatud,» märkis Arjus.

Võidutöö valimisel žüriiliikmete vahel vaidlusi ei tekkinud. «Oli puhas konsensuslik otsus, tegu oli ruumilises mõttes ja keskkonda arvesse võttes kõige parema tööga,» lisas Arjus.

Coop Tartu juht Tarmo Punger selgitas, et nüüd seisavad ees veekeskuse arenduskava ja funktsionaalse skeemi täpsustamine ning läbirääkimised projekteerimiseks. «Võimalik ehitus langeb aastatele 2023–2024 ja avamine hiljemalt 2025. aasta algusesse,» sõnas ta.

Kompleks on kavas rajada mitmes järgus, millest esimene on ujula koos veekeskusega. Edaspidi lisanduksid lõõgastuskeskus, sauna- ja teraapiakeskus ning õu. Viimasena võib kinnistul koha leida ka büroo- ja majutushoone.

Punger lisas, et pikemate kavade täpne areng sõltub juba majanduskeskkonna üldisest arengust järgmiste aastate jooksul. Hoonestusõiguse sai Tartu Coop mullu märtsis. Selle saamiseks käis tihe rebimine: ka Lõunakeskuse omanik Astri grupp soovis sinna ujulat rajada. Tasulise hoonestusõiguse seadmise aastatasu alghind oli oksjonil 16 830 eurot aastas, lõpuks kerkis hind 201 250 eurole aastas.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Viljandile terendab kaks uut ostukeskust

06.05.2021

alt
alt

Iga neljas eestlane plaanib sel aastal kodu renoveerida

07.05.2021

Sarnased uudised

alt

Valmis Rotermanni Ajamaja

alt

Tallinnas pandi nurgakivi Eesti esimesele rohelisele kõrghoonele

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis Panevėžyses kaks tööstushoonet

alt

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

alt

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

alt

Aprillis kasutati majutusvõimalusi oluliselt rohkem

alt

Kapitel lisas oma hoonestamata kinnistute portfelli neli kinnistut

alt

Kaamos avas Tallinna suurima päikesepargi

alt

Ülemiste City soovib kasvada Eesti väravaks

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarabuum on inimeste peas, tehingute arv ja -hinnad seda tegelikult ei kinnita

2

Hoiatus! Petturid õngitsevad City24.ee nime alt pangakaartide andmeid

3

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

4

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

5

Elamispindade eufooria taandus maikuus

6

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?