Viljandile terendab kaks uut ostukeskust

Esmaspäeval andsid linnajuhid loa Männimäe Maksimarketi ehitamiseks ning arutasid plaani, mille kohaselt peaks umbes 8000 ruutmeetri suuruse ehituspinnaga kaubamaja kerkima Tallinna ja Leola tänava vahele, kirjutab Sakala. 

Ärikinnisvara, Viljandi kaubanduskeskused, Viljandi kaubanduspinnad, Viljandi

Ametlikult Looga ja Tallinna tänava äärde jääva kaubanduskeskuse rajamise plaan oli esimest korda õhus 2008. aastal. Tegelikult oli siis kõik ehituse alguseks valmis: projekt olemas, Rimi ankurrentnikuna välja kuulutatud ning keskuse nimeks valitud Eiffel. Järgnes majanduslangus ning projekt jäi sahtlisse. Vahepealsetel aastatel vahetas suur krunt mitu korda omanikku, kuni jõudis käesoleva aasta alguses Baltikumis suuri ärihooneid rajava osaühingu Capital Mill tippjuhtide loodud firma kätte.

Tarbe arhitektuuribüroo esitas aprillis linnavalitsusele taotluse saada projekteerimistingimused kaubanduskeskuse ehitamiseks. Kes on keskuse rajaja ja millised kauplused võiksid sinna tulla, seda arhitektuuribüroo linnavalitsusele ei avaldanud. Kinnistu kuulub osaühingule T65, kelle omanikud on kas otse või teiste ettevõtete kaudu kolm rahvusvahelise kinnisvarafirma Capital Mill tippjuhti.

Omanikud aga arendusest rääkida ei taha. Üks neist, Tanel Samuel, ütles, et plaanide avaldamiseks on veel pisut vara, sest enne tuleb ära oodata projekteerimistingimused.

Viljandi peaarhitekti Olav Remmelkoore selgitusel kehtib ehitusõigus suurel krundil juba aastaid. Kõik olulisemad planeeringud on samuti jõus, nüüd on peamiselt kõne all hoone paiknemine krundil. Kui 2008. aastal planeeriti hoone banaanikujuliselt Tallinna tänava äärest Leola tänavani, siis nüüd tahetakse see rajada nii, et see asuks rohkem Leola tänava ääres ning parkimine jääks Tallinna tänava poole. Hoone suurus on arhitekt Johann-Aksel Tarbe sõnul pisut üle 7000 ruutmeetri ning koos varikatustega ulatub ehitusmaht 8200 ruutmeetrini. Tarbe arhitektuuribüroo on teinud ka Uku keskuse projekti ning oma suuruselt meenutab tulevane keskus Uku keskust enne selle laiendamist.

Kes võiks uues keskuses poed avada, pole samuti teada. Capital Mill on rajanud üle Baltikumi suuri kaubanduskeskusi, kus suurimate poodidena tegutsevad Rimi, Prisma, Selver ja Maxima. Viljandis pole neist seni veel Prismat. Sakala päringule vastas Prisma esindaja, et poekett tahaks Viljandisse laieneda, aga pole valmis rääkima ajast ega asukohast.

Rimi asub Viljandis kahes kohas, kuid suurem neist kauplustest on Eften Capitalile kuuluvas Uku keskuses. Eften Capitali juht Viljar Arakas kinnitas, et Rimi on Uku rentnikuna kindlalt paigas ning Ukus on ruuminappus, et soovijaid ära mahutada. Nii kavatseb Uku keskus alustada sügisel uut laiendust ning ehitada veel 900 ruutmeetrit juurde. Siis oleks keskuses juba 12 000 ruutmeetrit pinda. «Tahame kindlasti üllatada viljandlasi mõne ägeda poega ning oleme positiivse probleemi ees, et kaupluseruumide tahtjaid on rohkem kui meil ruumi,» lisas Arakas.

Uue keskuse tulekut ta ei karda. «Tunneme Capital Milli hästi ja mida rohkem on ühes piirkonnas keskusi, seda paremini kõigil läheb.»

Samal ajal teeb Viljandi Tarbijate Ühistu ettevalmistusi, et ehitada linna teise serva, Männimäe kaugeimasse otsa teine Maksimarket. Ühistu juhid on rääkinud, et väiksest Konsumist 7000 elanikuga Männimäele ei piisa, ja nii kavandab ühistu sinna sama suurt kauplust, kui on Paalalinnas. Esmaspäeval sai ühistu linnalt ehitusloa.

Ühistu juhi Priit Aule sõnul ei tähenda aga luba, et kohe ehitamiseks läheb, vaid seda, et projekti tegemine on lõppenud ning see sobib linnavalitsusele. Ehitajatega alles asutakse läbi rääkima ja neilt hinnapakkumisi küsima ning ehituse alguse ja lõpu kohta praegu infot pole.

Allikas: BNS

Tallinna linnavalitsus algatas uue telemaja planeeringu

05.05.2021

alt
alt

Tartu Lõunakeskuse taha kerkib veemaailm

06.05.2021

Sarnased uudised

alt

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

alt

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

alt

Aprillis kasutati majutusvõimalusi oluliselt rohkem

alt

Kapitel lisas oma hoonestamata kinnistute portfelli neli kinnistut

alt

Kaamos avas Tallinna suurima päikesepargi

alt

Ülemiste City soovib kasvada Eesti väravaks

alt

Retori Estate rajab 84 stuudiokorteriga üürimaja

alt

EfTEN müüs Kadaka tee 63 büroohoone Urmas Sõõrumaale kuuluvale ettevõttele

alt

Millised trendid valitsevad ärikinnisvaraturul?

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaraturul on aimata eesolevaid muutusi

2

Küsitlus: Tehasemaja on saanud eramuostjale arvestatavaks alternatiiviks

3

Kadriorgu mere äärde rajatavad luksuslikud korterelamud said nurgakivi

4

Bonava pälvis esimese kinnisvaraarendajana Eestis vastutustundliku ettevõtte kuldmärgise

5

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

6

Aprillis kasutati majutusvõimalusi oluliselt rohkem

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?