Tartu tuntud ööklubist võib saada Maxima kauplus

Tartu klubi Illusion pani mullu märtsis koroonapiirangute tõttu uksed kinni; tänavu aprillis andis hoone omaniku OÜ Compakt Kaubandus juhatuse liige Gunnar Mitt linnavalitsusse sisse projekteerimistingimuste taotluse sihiga rajada kahjude korvamiseks klubi asemele Maxima kauplus, kirjutab Tartu Postimees. 

Ärikinnisvara, Tartu, Gunnar Mitt, Compakt Kaubandus OÜ

Tartus 2006. aastal avatud klubi Illusioni sulgemine mullu märtsis pidi esialgu olema ajutine, ent üle aasta koroonaaega on Tartu Postimehe sõnul sundinud hoone omanikku majale otsima rakendust, mis ka kindlamat sissetulekut pakub.

"Kuna valitsuse kehtestatud koroonapiirangud on klubitegevuse täielikult halvanud, siis otsin hoonele uusi kasutusvõimalusi," kommenteeris Mitt lehele. "Klubi on 2020. aasta märtsi algusest suletud ja puudub igasugune rahavoog jooksvate kulude katmiseks. Lõpmatuseni pole ma suuteline ettevõtet oma isiklikest rahalistest vahenditest doteerima ja olukorrale tuleb lahendus leida," nentis ta.

Projekteerimistingimuste taotlus on esitatud sooviga laiendada hoonet kuni 33 protsenti selle esialgu kavandatud mahust. Kavandatav lahendus ei muudaks selgituse kohaselt hoone kõrgust ega tänavapoolset fassaadi, juurdeehitis on kavandatud hoovi poole. Lammutustöidki tehtaks peamiselt maja tagaküljel.

1957. aastal toonasele 1. Mai tänavale valminud kino Komsomol hoone on loodud stalinistliku arhitektuuri vaimus ja kaunistatud sammastega. Mälestisena maja kaitse all pole ega asu ka miljööalal.

Tartu kultuuriväärtuste teenistuse peaspetsialist Egle Tamm nentis lehele, et muinsuskaitse aspektist peab asja veel vaatama ning selget seisukohta veel ei ole. Samas näiteks Ekraani kino puhul kerkis mälestiseks tunnistamise teema üles pärast hiljutist teadet, et filminäitamine seal lõpeb ja omanik vahetub.

"Võibolla peaks ka Illusioni asja analüüsima, küsimus on, kui palju on kinodest mälestisi," lausus Tamm. Samas ei tähenda tema sõnul mälestiseks tunnistamine ka seda, et maja peab kasutama algsel otstarbel.

Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ütles lehele, et linnavalitsusele esitatud algne taotlus ei vastanud kehtivatele alusdokumentidele ja kuni need vastuolud lahendatud ei ole, pole mõtet detailidesse laskuda.

Ta nentis, et majal on kindlasti tähendus ja see on arhitektuurilt tervikteos, ent selle tulevik sõltub väga erinevatest nüanssidest. "Üks on tõesti, mida üldplaneeringuga seoses linn sellest plaanist arvab. Ja kas seda hoonet soovitakse hoida ja kohendada või midagi uljamat teha. See kõik sõltub paljudest detailidest ja ma ei oska öelda, kuhu see dialoog jõuda võib," lisas Arjus.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Kortereid rabatakse kokku justkui raha kaotaks väärtuse

04.05.2021

alt
alt

Kinnisvaraturu ülekuumenemise ilmnemisel on keskpank valmis nõudeid eluasemelaenude andmisele karmistama

05.05.2021

Sarnased uudised

alt

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

alt

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

alt

Aprillis kasutati majutusvõimalusi oluliselt rohkem

alt

Kapitel lisas oma hoonestamata kinnistute portfelli neli kinnistut

alt

Kaamos avas Tallinna suurima päikesepargi

alt

Ülemiste City soovib kasvada Eesti väravaks

alt

Retori Estate rajab 84 stuudiokorteriga üürimaja

alt

EfTEN müüs Kadaka tee 63 büroohoone Urmas Sõõrumaale kuuluvale ettevõttele

alt

Millised trendid valitsevad ärikinnisvaraturul?

Kõige populaarsemad

1

Küsitlus: Tehasemaja on saanud eramuostjale arvestatavaks alternatiiviks

2

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

3

Aprillis kasutati majutusvõimalusi oluliselt rohkem

4

Hoiatus! Petturid õngitsevad City24.ee nime alt pangakaartide andmeid

5

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

6

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?