Efteni kasum kasvas esimeses kvartalis ligi kolmandiku võrra

Eften Real Estate Fund III AS-i konsolideeritud puhaskasum kasvas 2021. aasta esimeses kvartalis mulluse sama ajaga võrreldes 31,2 protsenti ligi 1,8 miljoni euroni.

Kinnisvarainvesteeringud, Kinnisvaraettevõtted, Eften Real Estate Fund III AS, Eften Kinnisvarafond

Paranenud kasuminäitajad tulenevad Efteni teatel peamiselt uute, 2020. aastal tehtud kinnisvarainvesteeringute üüritulu lisandumisest, kuid ka vakantsuse vähenemisest Leedu büroohoonetes.

Kontserni konsolideeritud 2021. aasta esimese kvartali müügitulu oli ligi 2,9 miljonit eurot, kasvades aastaga 17,4 protsenti. Kontserni neto renditulu oli samal ajal kokku ligi 2,8 miljonit eurot, kasvades aastaga 22,5 protsenti.

COVID-19 negatiivne mõju fondi üüritulule võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga on ligikaudu 150 000 eurot. Ilma ajutiste COVID-19 allahindlusteta teeniks fondi konsolideeritud kinnisvaraportfell Efteni hinnangul 8,3 protsenti kõrgemat müügitulu.

"COVID-19 kiirenenud leviku ja kasvanud piirangute taustal on fondi tulemused 2021.aasta esimeses kvartalis üle ootuste head," märkis kontserni juhatus börsiteates. 

"Saules Miestase kaubanduskeskuses Leedus on üüritulu küll seoses ajutiste allahindlustega võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga keskmiselt 22 protsendi võrra langenud, kuid ülejäänud kinnistute üüritulule kriis 2021. aasta esimeses kvartalis olulist mõju ei avaldanud," lisas juhatus.

Juhatus nentis aga, et samas on osade üürnikega sõlmitud lisakokkuleppeid üürimaksete edasilükkamiseks kuni maikuuni, mis omakorda avaldab ajutist negatiivset mõju fondi rahavoogudele.

2021. aasta esimeses kvartalis sõlmis kontsern muuhulgas uued üürilepingud Ulonu ja Laisvese büroohoonetes Leedus, mis vähendas fondi vakantsuse määra 0,8 protsendile. See tähendab, et kogu 124 000-ruutmeetrisest üüriportfellist on fondi kinnisvaraportfellis vakantseid pindu märtsi lõpu seisuga 934 ruutmeetrit.

Kontserni konsolideeritud neto renditulu marginaal oli 2021. aasta esimeses kvartalis 97 protsenti, seega moodustasid kinnistute haldamisega otseselt seotud kulud – seal hulgas maamaks, kindlustus, hooldus- ja parenduskulud ning turustuskulud – 3 protsenti müügitulust.

Fondi kulud on Efteni hinanngul madalamad peamiselt seoses koroonakriisist tulenevate piirangutega kaubanduskeskustele ning sellest tulenevast turustuskulude vähendamisest.

Kontserni varade maht 31. märtsi seisuga oli üle 151,7 miljoni euro, seal hulgas moodustas kinnisvarainvesteeringute õiglane väärtus varade mahust 95 protsenti.

2021. aasta esimeses kvartalis on kontsern teeninud vaba rahavoogu – kulumieelne ärikasum miinus laenumaksed ja intressikulud – üle miljoni euro. Kõiki laene teenindati 2021. aasta esimeses kvartalis tavapäraselt ning maksepuhkuseid fondi tütarettevõtted ei võtnud.

Kontserni laenulepingute kaalutud keskmine intressimäär – seal hulgas arvestades intressiswapi lepinguid – on märtsi lõpu seisuga 2,3 protsenti ning LTV (Loan to Value) 50 protsenti.

2021. aasta märtsi lõpu seisuga on kontsernil 15 ärikinnisvarainvesteeringut, mille õiglane väärtus bilansipäeval on ligi 144,8 miljonit eurot ning soetusmaksumus ligi 136,8 miljonit eurot.

Eften Real Estate Fund III aktsia puhasväärtus 31. märtsi seisuga oli 17,35 eurot. Aktsia puhasväärtus kasvas 2021. aasta esimeses kvartalis 2,5 protsenti.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Miljoniküsimus: kas kinnisvaraturg tõesti buumib?

29.04.2021

alt
alt

Lähiaastatel jõuab elamute rekonstrueerimisse üle miljardi euro

30.04.2021

Sarnased uudised

alt

Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

alt

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

alt

Arco Vara emissioon märgiti pea viiekordselt üle

alt

Efteni aktsia puhasväärtus kasvas septembris 0,9 protsenti

alt

Esmaspäeval algab Arco Vara uute aktsiate märkimine

alt

Euromoney: EfTEN Capital on Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja

alt

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

alt

Algab EfTEN Real Estate Fund III uute aktsiate emissioon

alt

Arco Vara hakkab esimese börsiettevõttena Eestis maksma kvartaalset dividendi

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaratehingute koguväärtus vähenes kolmandas kvartalis kümnendiku

2

Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

3

Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

4

Endisest Kunstiakadeemia hoonest sai luksuslik elu- ja ärihoone

5

EKFL: säästudega ostetakse eluasemele lisaks üürile antavaid kortereid

6

Uute korterite hinnad on tõusnud aasta algusest 18 protsenti

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida