Kuidas rääkida kaasa uusarenduse sisedisainis?

Kui vanasse hoonesse kodu luues on võimalik oma maitse järgi toimetada vaid remonti tehes, siis uusarendusse kodu ostes saab hea planeerimise korral kaasa rääkida nii siseviimistluse kui ka -disainis ning kolida vastvalminud pinnale nii, et täiendavaid muudatusi polegi vaja teha. Mida ja millal  uusarendusse kodu luues arvestada?

Sisekujundus, Uusarendused, Kaamos Kinnisvara, Aljona Radomski, Bulvari kodud, Interjöör, Uue korteri sisustamine, Uue kodu sisustamine, Vikimõisa

Kaamos Kinnisvara sisekujundaja Aljona Radomski sõnas, et koduostu planeerides peaks ostja esmalt vastama küsimustele, mis talle kodu juures on kõige olulisemad: kas asukoht, planeering, hinnaklass?

Radomski sõnul mõjutab just piirkond nii maja välis- kui sisearhitektuuri ning sisekujunduslahendused kesk- ja äärelinna arendustes erinevad.

„Äärelinna rohelust ja vaikust eelistavad peamiselt lastega pered ja nende siseviimistluse valikutes domineerivad enamasti traditsioonilised skandinaavialikud värvikombinatsioonid ja praktilised, vastupidavad materjalid. Kesklinna korterites võib aga tihti kohata julgemaid lahendusi nii värvi kui ka materjalide valiku poolest,“ tõi sisekujundaja esile.

„Viimase aasta olukord on mõjutanud ka kodusisustuse maailma. Inimesed veedavad varasemast enam aega kodus ja pööravad aina suuremat tähelepanu ümbritsevale interjöörile. Viimase aja trendides peegeldub inimeste soov stressivaba keskkonna vastu, igatsus reisimise ja seikluse järele. Esile tulevad hygge, japandi, boho ja wabi-sabi stiilid, mille üldiseks jooneks võib nimetada vajadust inimese heaolule, mida soodustavad looduslikud materjalid ja helged rahulikud värvilahendused, sekka põnevad aktsendid,“ kirjeldas viimase aja sisekujundustrende Kaamos Kinnisvara sisekujundaja Aljona Radomski.

Uusarendusse kodu valides saab ostja varakult broneerides kaasa rääkida ka sisekujunduspakettide valimisel ehk valida välja endale meelepärasema viimistluse – seinavärvid, põrandakatte lahenduse materjalid või ka vannitoa plaadid.

„Hea kui valiku tegemisel tekiks inimesel juba tulevase interjööri osas umbkaudne kontseptsioon, kas lähtuvalt olemasolevatest mööbliesemetest või lihtsalt meelepärasest interjööri stiilist. Kui lähtepunkt on olemas, siis on siseviimistluse valiku tegemine kerge ja meeldiv,“ lausus Radomski.

Lisaks visuaalsele väljanägemisele tasub arendajalt uurida ka materjalide tehnilisi andmeid ja hoolduse spetsiifikat, näiteks kuidas puhastada spoonparketti, et selle ilu kestaks aastaid või kuidas õigesti plaadivuuke puhastada ja hooldada jne.

Kaamos Kinnisvara sisekujundaja rõhutas, et üldjuhul pakuvad arendajad uusarenduse kodudesse välja 3-5 terviklikku detailselt läbi mõeldud kontseptsiooniga siseviimistluse paketti, mis on omavahel kenasti seotud ja mida saab vajadusel ka omavahel kombineerida. „Selle tulemusel saadakse uued harmoonilised materjalide kooslused, mis toovad esile kliendi individuaalsust.“

Sisekujundus, Uusarendused, Kaamos Kinnisvara, Aljona Radomski, Bulvari kodud, Interjöör, Uue korteri sisustamine, Uue kodu sisustamine, Vikimõisa

Tarkvara, mis lihtsustab koduostja elu

Lisaks siseviimistlusele mängib kodu juures olulist rolli ka köök, mis on kodu kõige funktsionaalsem tsoon. Selle planeerimisel tuleks tähelepanu pöörata tehnika ja köögimaterjalide kvaliteedile. „Peidetud tehnika - nagu nõudepesumasin ja külmik - peab olema sobiva mahutavusega, nähtava tehnika puhul peab kindlasti peale funktsionaalsuse arvestama valitud köögimööbli materjalidega ja furnituuriga visuaalselt kokkusobivusega. Õnneks on tänapäeval tehnika disain hästi arenenud ning peale roostevaba terase ja musta klaasi koosluse saab leida palju muid materjalide ja värvide kombinatsioone, mis omavahel kokku sobivad,“ kirjeldas Radomski. Hea oleks, kui köögimööbli materjalid oleksid niiskuskindlad, vastupidavad auru ja kuumuse mõjule ning kergesti puhastatavad.

„Koduostja elu lihtsamaks tegemiseks oleme Kaamose uuemates arendustes kasutusele võtnud näiteks Gbuilderi tarkvara, mille abil saab klient lahendada kõik uue kodu valikutega seotud küsimused, sh teha siseviimistluse valiku paari klikiga kodust lahkumata. Korteri ostja saab ligipääsu online-keskkonnale, kuhu on koondatud kogu tema korteriga seotud info ning teostada seal korteriga seotud valikuid - näiteks valida kataloogist vannitoa plaadi, toa põrandakatte, santehnikat või hoopis köögimööblit,“ kirjeldas sisekujundaja, täpsustades, et kliendile tekib tema valikutest 3D mudel, kus ta näeb oma valiku terviklahendust ühes vaates. Tarkvara aitab ka arendajal juhtida projekti ning lihtsustab koostööd kontori, kliendi ja ehitusplatsi vahel.

Kaamos Kinnisvara sisekujundaja tõi veel esile, et kuna aina enam hinnatakse kodulahenduste valimisel looduslähedust, siis on ka arendajad keskendunud vastutustundlike ressursside kasutamisele. „Sellest rõhuasetusest tekkis meil näiteks Bulvari Kodude arenduses spetsiaalne öko-pakett, mis pakub kliendile tavapärasest säästlikuma veetarbimisega sertifitseeritud santehnikat, loodusele ja inimesele ohutut seinavärvi, millel on Põhjamaade Ökomärgise ja Eesti Allergialiidu tunnustus ning 100% naturaalsetest materjalidest viimistlust nagu looduskivi vannitoas ja täispuitparkettpõrandat eluruumides,“ kirjeldas Radomski, lisades, et iga aastaga saab ostja teadlikumaks ja see ergutab arendajaid jälgima trende, olema innovatiivne ning pakkuma parimaid tooteid, et uusarendusse kodu ostes vastata rohkem tarbijate vajadustele.

Sisekujundus, Uusarendused, Kaamos Kinnisvara, Aljona Radomski, Bulvari kodud, Interjöör, Uue korteri sisustamine, Uue kodu sisustamine, Vikimõisa

Kodukontorid uusi büroopindu siiski tühjaks ei jäta

14.04.2021

alt
alt

Litsentseeritud maamõõtja leidmine muutub järjest lihtsamaks

15.04.2021

Sarnased uudised

alt

Ootamatu probleem: uue korteri sisustamine vältab mitu kuud

alt

Täislahendused aitavad tõsta uusarenduste müüki keskmiselt 28%

alt

Kuidas valmivad uusarenduste näidiskorterid?

alt

Endisest Kunstiakadeemia hoonest sai luksuslik elu- ja ärihoone

alt

Uute korterite hinnad on tõusnud aasta algusest 18 protsenti

alt

Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

alt

EfTENi fondi ja Invego ühisarendusse osteti esimese kuuga kolm majatäit kodusid

alt

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

alt

Viljandi kiitis heaks Järveotsa elamurajooni teise etapi krundijaotuse

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaratehingute koguväärtus vähenes kolmandas kvartalis kümnendiku

2

Kinnisvaraarendaja Hepsor alustas ettevalmistusi IPO-ks

3

Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

4

Endisest Kunstiakadeemia hoonest sai luksuslik elu- ja ärihoone

5

EKFL: säästudega ostetakse eluasemele lisaks üürile antavaid kortereid

6

Uute korterite hinnad on tõusnud aasta algusest 18 protsenti

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida