Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

Iga kinnisvaraomanik teab, et renoveerimistööde planeerimisel on korraliku plaani tegemine vajalik. Iga remonditöö toob kaasa arvestatava rahalise väljamineku ning kes rahaga seonduvalt ebameeldivat sündmuste käiku vältida soovib teab ilmselt ütlematagi, et vettpidava eelarve koostamine aitab suuremat peavalu ära hoida!

Sisuturundus, Nõuanne, Eramu renoveerimine, Kodu remont, Maja renoveerimine, Maja remont, Eramu remont, Remondilaen, Kust saada laenu?, Kodu renoveerimine, Korteri remont

Raha24 tagatiseta väikelaen on universaalne tarbimislaen, mida on võimalik taotleda intressiga alates 1,4% kuus. Taotletav laenusumma 100 - 5000 eurot ning periood kuni 60 kuud. Vastuse taotlusele saab mõne hetkega!

Tee endale selgeks, kui suur töö on plaanis ette võtta!

Sõltumata sellest, kui suuremahuline remont on plaanis ette võtta, tasub selle kogumaht juba tööde algusfaasis selgeks teha. Nii toimides on võimalik saada ette selge pilt ettevõtmisest - kui palju raha, aega ning energiat kogu protsessi õnnestumise tarbeks rakendada tuleb. Kindel on see, et juhuse hooleks ei tasu remonttööde kavandamist jätta.

Millised kasulikud nipid aitavad ehitusmaterjalide ostul raha kokku hoida?

Igasugused remonditööd nõuavad rahalist väljaminekut ning seetõttu tasub kõrva taha panna kõikvõimalikud säästunipid, mis aitavad ehitusmaterjale arvelt kulusid kokku hoida. Kui ka kõiki järgnevaid näpunäiteid pole võimalik järgida, siis mõne kasuliku aspekti leiab nende seast vast igaüks: 

 • Taaskasutus on moes, mistõttu rakendadatakse seda järjest rohkemates valdkondades. Sealhulgas ka remonditöödes. Kuigi ehitusmaterjalide taaskasutamine võib olla mõneti keeruline, siis sisustamisega seotud küsimuste puhul on olukord sootuks teine. Internetis laialt levivatest DIY projektidest leiab ideid kamaluga - veidi lihvimist ja värvi ning mõni päevinäinud kummut, kapp või laud särab kodus nagu uus. Isegi kui päris tasuta ei saa, siis poehindadega võrreldes võib selliselt saadud materjalidelt olla sääst märkimisväärne! Piisab vaid sõna levitamisest tutvusringis või sotsiaalmeedias ehitusega seotud grupis soovi kuulutamisest, kui vajalikud vahendid ongi käeulatuses. Küsija suu pihta ju ei lööda!
 • Sooduspakkumised. Remondiks vajalike vahendite ostmisel on suureks abiks sooduspakkumised, millel juba eeltöö raames tasub silma peal hoida. Suur abi on nimekirja koostamisest, et täpselt teada, milliseid allahindlusi jälgida. Tähelepanelikumad on ilmselt märganud, et suuremad ehituspoed teevad regulaarseid allahindlusi kogu kaubale või mõnele konkreetsele kategooriale kindlatel nädalapäevadel arvestatava %-i ulatuses. Varu vaid veidi kannatust ning planeeri oma ostud õigele hetkele!

Näpunäide! Jälgi ka ehituskaupluste e-poodide pakkumisi. Just selles keskkonnas võib hindade seas leida pärle! Kui läheb eriti hästi, siis tuuakse ostetud kaup ka koduukseni, mis tähendab väärtuslikku võitu ajas ning transpordikuludes!

 • Projektimüük. Kui oled ehituspoodi külastades märganud müügiletti, millel ilutseb silt “projektimüük”, on pilk olnud järelikult õiges kohas! Tihti arvatakse, et sealt saavad soodsamat hinda küsida kliendiks registreeritud ettevõtted, kuid tegelikkus on midagi muud. Kui läheb suuremaks ostuks, siis tasub pakkumist küsida ka erakliendil - tihti tullakse vastu. Sealt saadav allahindlus võib kehtivast letihinnast märgatavalt erineda ning see on remonti tehes igati tervitatav!
 • Tööraha. Remondi tegemisel ei ole suureks kuluartikliks mitte üksnes ehitusmaterjalid, vaid ka tööraha. Kel endal ehitusoskustes vajaka jääb, peavad maksma nendele, kes selle töö nende eest ära teevad. Mõningatel juhtudel võib töö tellimine aga osutuda kordades kallimaks, kui materjalid, mida nende teostamisel kasutatakse. Selles aspektis peitub tõeline kokkuhoid - tee võimalikult palju ära oma kätega või palu vajalike oskustega sõber appi, et professionaalse tellimustöö arvelt veidigi kokkuhoidu teenida!

Pane tähele! Spetsialisti kätt vajavad ehitustööd on mõistlik tellida sisse oskustöölistelt, sest ise pusides võib lõpptulemusele hoopis karuteene teha. Valesti tehtud töö ümbertegemine kujuneb hiljem palju kallimaks, kui kohe õigesti teha. Selliste toimingute loendisse kuuluvad näiteks elektritööd, mille puhul ebaõnnestumine võib kurjasti kätte maksta!

Millistest vahenditest on remonditöid võimalik rahastada?

Kinnisvara ostmine on korralik väljaminek ning tihti juhtub, et suuremad ehituslikud ümberkorraldused tuleb rahaliste vahendite vähesuse teadmata ajaks edasi lükata. Ajaline puhver annab hea võimaluse kindla eesmärgi nimel raha kõrvale panna ning ühel päeval unistus remondist omavahendite arvelt siiski teoks teha. Kes pikalt oodata ei malda, võib lahendust näha osade kaupa tehtavas töös.

Mõnel juhul on vajalike ehitustööde edasilükkamine võimatu. Sageli tähendavad sellised tööd ka suurt rahalist kulu, mille jaoks vahendeid tagataskust kohe võtta ei ole. Õnneks on selliste olukordade lahendamiseks olemas remondilaen, mis tähendab küll igakuist lisakohustust, kuid võimaldab vajalikud tööd korraga ära teha.

Remondi finantseerimiseks on üheks võimaluseks ka järelmaks, mida tasub kaaluda juhuks, kui on vaja sooritada üksikud kallimad ostud. Tegemist on mugava lahendusega, mida pakuvad praeguseks enamik suurtest ehituspoodidest koostöös pankade või väiksemate krediidiasutustega. Ostja vaevaks on vaid materjalid välja valida ning esitada kaupluses järelmaksu taotlus. Positiivse otsuse korral saab edasi keskenduda remondile ning tasuda kauba eest väiksemates osades.

Kasulik nipp! Remonditööde eelarve koostamisel ära unusta puhvrit ootamatuste tarbeks. Kuigi algselt võib tunduda, et kõik nüansid on kalkuleerimisel arvesse võetud, tuleb sageli ette mõni üllatav olukord. Isegi pidev pisividinate soetamine, mis näiliselt ei maksa suurt midagi, võivad eelarvet tuntavalt kergitada!

Kiire kokkuvõte kasulikest nõuannetest
 • Remonditööd nõuavad oskuslikku planeerimist;
 • tee tööde tegelik maht ja eelarve endale kohe alguses selgeks;
 • otsusta, kas soovid remonditööd finantseerida omavahenditest või vajad krediiditeenuse abi;
 • juhul kui otsustad kasutada remondi tegemiseks laenuraha, siis võrdle ning vali välja sobivaim pakkumine. Võrdlemisel on heaks abimeheks mõni laenuvõrdlusportaal;
 • enne kui tõttad poodi materjalide järele, uuri, ehk on kellelgi midagi vajaminevast soodsalt (või tasuta) ära anda;
 • ehituspoodi mine juba valmis nimekirjaga;
 • püüa ehituspoodide sooduspakkumisi maksimaalselt ära kasutada;
 • kui ise ei oska, uuri võimalusi erinevate tööde tellimiseks.

Heas korras ning oma maitse järgi kujundatud kinnisvara on suure unistuse täitumine. Ettevõtmise täielikuks õnnestumiseks läheb tarvis korralikku tegevusplaani. Suuremahuliste tööde ettevõtmisel on põhiline rõhk planeerimisel, mis tähendab, et eelarve peab olema iga nurga alt vettpidav!

Raha24 tagatiseta remondilaen on remondiks sobilik tarbimislaen, mida on võimalik taotleda intressiga alates 1,4% kuus. Laenusummad 100 - 5000 eurot ning periood kuni 60 kuud. Vastus taotlusele mõne hetkega!

Kaugtõestamine on kriisiaja kinnisvaratehingute päästerõngas

12.03.2021

alt
alt

Kaasomand: olemus, riskid, lõpetamine, õpetlikud näited

12.03.2021

Sarnased uudised

alt

Kuidas vähendada elektri tarbimist? – soovitusi nii uue kodu ehitajale kui ka kõigile koduomanikele

alt

Kuidas mõjutab kodukontoris töötamine kinnisvara müügiga tegelevaid ettevõtteid?

alt

Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

alt

5 nippi, kuidas kodumasinate pealt raha kokku hoida

alt

Kui pikk on külmkapi eluiga ja kuidas seda pikendada?

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

Kõige populaarsemad

1

Pärnu jõe kaldale võib lähiaastail kerkida suur elamupiirkond

2

Reidi tee äärde kerkib 16,5 miljoniga kaasaegne ärihoone

3

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas novembris pea 16 protsenti

4

Favorte rajab Väo ristmiku äärde uue tehnopargi

5

Lumi Kodud pälvisid esimese elamuna Eestis BREEAMi sertifikaadi

6

Kookon Nutilaod ehitab üheksa uut nutiladu

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida