Uuring: 13 protsenti eestlastest soovib pandeemia tõttu eramaja osta

Citadele panga tellitud uuringust selgus, et Eesti inimestest 13 protsenti hakkas pandeemia ajal mõtlema, et sooviks tegelikult oma praeguse eluaseme viiruse mõjude tõttu vahetada eramaja vastu.

Kinnisvaraturu ülevaated, Eramu ostmine, Eramaja, Marina Hakiainen, Eramute müük, Uuringud, Citadele, Eramu, Maja ostmine, Maja müük

Viis protsenti eestlastest hakkas mõtlema rohkema ruumiga eluaseme suunas. Kolmveerandil Eesti inimestest eluaseme vahetamise soovi ei tekkinud, teatas Citadele.

COVID-19 pandeemia ja sellest tulenenud piirangute tõttu hakkasid nii mõnedki inimesed mõtlema oma eluaseme vahetamise peale ja seda just eramajade ning rohkema ruumi nimel, selgus Citadele panga uuringust. 

"Kodukontoritesse sunnitud inimesed pidid nüüd hakkama veetma suurema osa oma ajast kodudes koos e-koolis olevate laste ja teiste pereliikmetega. Seega on küllaltki loogiline, et paljud tundsid suurema või eraldatuma eluruumi vajadust," ütles Citadele panga Eesti filiaali jaepanganduse juht Marina Hakiainen pressiteates.

Tema hinnangul on nüüd huvitav teada, kas need tekkinud soovid kanduvad üle ka reaalseteks eluasemelaenude tehinguteks ja kas eramajade osas nõudlus tõuseb. Aktiivseimad hüpoteeklaenude võtjad on lastega pered, sest panga teatel on 70 protsenti Citadele hüpoteeklaenudest väljastatud just lastega peredele.

Uuringu tulemusi Läti ja Leeduga võrreldes ilmneb, et naaberriikides tekkis viiruse tõttu inimestel veelgi suurem kodu vahetamise soov. "Lätis ja Leedus on viiruse tõttu kehtestatud piirangud olnud ka karmimad," märkis Hakiainen.

Citadele uuringu järgi hakkas 18 protsenti lätlastest mõtlema eramaja soetamise peale ning 11 protsenti nägi vajadust suurema eluruumi järgi. Leedus vastavalt 14 protsenti ja 7 protsenti.

Kui Eesti inimestest 77 protsenti vastas, et pole viiruse tõttu eluaseme vahetamise peale mõelnud või on olemasoleva koduga rahul, siis Lätis vastas sarnaselt 57 protsenti ning Leedus 71 protsenti inimestest. 

Lisaks tuli küsitlusest välja, et pandeemia mõjul hakkasid Lätis ja Leedus nii mõnedki inimesed mõtlema ka väiksema või ökonoomsema eluaseme suunas. Eestis vastas kõigest 1 protsent inimestest, et pandeemia tõttu hakkasid nad mõtlema ökonoomsema eluaseme soetamise peale, Lätis oli selliseid vastajad 3 protsenti ja Leedus 4 protsenti.

4 protsenti Läti vastajatest märkis, et viiruse mõjul hakkasid nad mõtlema eluaseme soetamise peale kuskil vähem asustatud piirkonnas. Samamoodi arvas 5 protsenti Leedu inimestest ja 1 protsent Eesti vastajatest.

Citadele tellitud ja uuringufirma Norstat Baltikumi ülene küsitlus viidi läbi jaanuaris. Igas riigis küsitleti ligikaudu 1300 inimest.

Citadele Group on Läti finantskontsern, mis pakub finants- ja varahalduse teenuseid. Citadele grupi peakontor asub Riias, selle tütarettevõtted ja filiaalid tegutsevad Lätis, Leedus, Eestis ja Šveitsis.

Allikas: BNS

Tartu kavandab Toomemäe lähedale uute korterelamute rajamist

10.03.2021

alt
alt

Tallinn laiendab üürivabastust kesklinna pindadel

11.03.2021

Sarnased uudised

alt

Jah, meil on kinnisvarabuum!

alt

Aktiivne eluasemelaenuturg sai juunis veidi jahutust

alt

Kinnisvaratehingute koguväärtus püstitas II kvartalis uue rekordi

alt

Välismaalaste huvi Eesti kinnisvara vastu raugeb

alt

Kas korterite hindadest lastakse õhk välja?

alt

Juuni võttis kinnisvaraturul hoogu maha

alt

Tallinnas on küpsemas rohebüroode buum

alt

Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juunis 8 protsenti

alt

15 aastat kinnisvaramullist: Tartu hinnad poole võrra kõrgemad

Kõige populaarsemad

1

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

2

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

3

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

4

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

5

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

6

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?