Mustamäe uus tulemine

Viimase 10 aastaga täiesti uue hingamise saanud Mustamäe jätkab kõrgete ehitusmahtude lainel. Mitmekesise elanikkonnaga linnaosa on endiselt noorte seas populaarne ja ihaldusväärne koht pere kasvatamiseks, aga ka tulevikutehnoloogiate loomiseks.

Mustamäe

Kinnisvaraarendaja Favorte müügijuhi Tarmo Rammo sõnul vastutavad Mustamäe uue kuvandi eest suuresti Tallinna Tehnikaülikool ja Tehnopoli teaduspark, mis jätkavad aina arenemist ja laienemist. Tänaseks koondavad nad juba umbes 12 000 tudengit ja üle 200 innovaatilise ettevõtte koos nende tuhandete töötajatega üheks suureks tehnoloogialinnakuks.

Sellest ka suurenenud elamispindade nõudlus, mis on aktiveerinud nii kinnisvaraarendajad, kohalikud üüriinvestorid, aga ka näiteks Lidli jaeketi, kes Mustamäele kahte kauplust planeerib.

Sellegipoolest leiab uusi huvitavaid arenguid ka Tehnopolist kaugemalt. „Peagi on ehitusluba saamas meie uus pea 17 000 ruutmeetrine ärihoone Kadaka Trade Center, mis pakub üüriruume oma äri edendamiseks kõrgelt hinnatud Kadaka äripiirkonnas. Hoone valmimine on planeeritud järgmisesse aastasse,“ lausus Favorte müügijuht.

Mida muud huvitavat Mustamäel lähiaastatel näha võib ja kuidas tagab linnaosa peatumatu sissevooluga uute elanike heaolu, kirjeldab Mustamäe linnaosa arhitekt Margarita Lykke.

Millised Mustamäe infrastruktuuri täiustavad projektid on lähitulevikus kavas ellu viia?

Hariduse ja tehnoloogia valdkonnas on Akadeemia tee 25 aadressile tulemas Riigigümnaasium, millest saab üks suurimaid ühiskondlikke hooneid Mustamäel. Peale selle suureneb TalTechi ülikoolilinnak koostöös Tehnopoliga pidevalt uusehitiste võrra.

Uueneb ja laieneb ka Põhja-Eesti regionaalhaigla aadressil Sütiste tee 19 ja 2021. aastal rajatakse Tervise tänav 21 aadressile ka Psühhiaatrihaigla. Lisaks rajame Tammsaare tee 135 kinnistule lähiajal sotsiaalkorteritega hoone koos seda teenindavate ruumidega. Uue ilme saavad ka mitmed Mustamäe vanad väiksed kauplused.

Teeobjektidest on lähiajal plaanis Kadaka tee rekonstrueerimine Mustamäe tee ja Ehitajate tee vahelisel lõigul ning Ehitajate tee ja Akadeemia tee vahel. Pikemas perspektiivis on kavas Viljandi maantee läbimurre Tervise tänavale.

Käesoleval aastal rajame Mustamäele uued kõvakattega ja valgustatud tervise- ja õpperajad, millega saab lõpuni välja arendatud Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala teemaplaneering. Nii toetame kohalikku tervisesporti ja paranevad vabas õhus ajaveetmise võimalused. Lisaks on plaanis rekonstrueerida ja kaasajastada Männipark, kuhu saab juba tuleval talvel uisuväljakule lumerõõme ja kohvikusse kuuma jooki nautima minna.

Kuhu ootate uusi ettevõtteid ja töökohti?

Töökohti annavad juurde kaubanduskeskused ja kauplused. Mustamäele kavandatakse kahte Lidli kauplust aadressidele Akadeemia tee 31 ja Karjavälja 12. Rimi kauplustest on varsti tulemas uued ostukeskused E. Vilde teele 101 ja pikemas perspektiivis Kadaka puiestee 167/169 kinnistule. Lisaks on lähiajal laienemas Mustamäe keskus (Tammsaare tee 102a). Suur tööandja on Tehnopol, meditsiini ja raviasutused, PERH, kavandatav Psühhiaatriakliinik, Riigigümnaasium jne.

Millistes piirkondades näete lähitulevikus ette elanike hulga kasvu?

Uued korterelamute arenduspiirkonnad jäävad näiteks endise Mustamäe Aiandi territooriumile, kus on juba alustatud korterelamute ehitamisega. Kokku on Aiandi tänava äärde kavandatud ca 740 korterit (Aiandi tänav 5-16) ja Rabaküla tänava äärde lubab detail ca 500 korterit.

Lisaks näeme elanike kasvu Kadaka puiestee, Kivinuka tänava, Mäealuse ja Mäepealse piirkondades. Näiteks on Mäepealse tänav 9 aadressile tulemas 146 uut korterit.

Foto: Dmitri Povilaitis

Korterelamute rekonstrueerimise kriisitoetus jätkub

05.03.2021

alt
alt

Eestlased tahaks "lumemaksu" maksta

08.03.2021

Sarnased uudised

alt

Triple Net Capital ehitab Tondile 200 korteriga äri- ja eluhoone

alt

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

alt

Kadriorgu mere äärde rajatavad luksuslikud korterelamud said nurgakivi

alt

Harku järve lähedale kerkib uus tornelamu

alt

Reterra investeerib üle 30 miljoni euro Raemõisa elurajooni ehitusse

alt

Haaberstisse kerkivad Järveotsa Kodud lisavad piirkonna arengule hoogu juurde

alt

YIT alustab uute energiatõhusate kodude rajamist Keilasse

alt

Estmak Capital ja Nordecon alustavad Kuuseheki elurajooni kolmanda maja ehitust

alt

Bonava alustab Pärnaõue elamuarenduse viimase etapiga

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarabuum on inimeste peas, tehingute arv ja -hinnad seda tegelikult ei kinnita

2

Hoiatus! Petturid õngitsevad City24.ee nime alt pangakaartide andmeid

3

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

4

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

5

Elamispindade eufooria taandus maikuus

6

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?