Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tõi kasutajate ette uue ehitisregistri, millest kasvab järk-järgult kaasaegne ja paljude võimalustega digitaalne tööriist ehitussektorile.

Haldus, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Ehitisregister, Ehitise registreerimine, Taavi Aas, Jüri Rass, Uus ehitisregister

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas märkis, et ehitussektori tark digitaliseerimine on praegu võtmetähtsusega. „Kui tahame sektori arengut edasi viia, tuleb keskenduda parematele digilahendustele ning riik peab näitama selles osas eeskuju. Nii lasemegi vana ehitisregistri väljateenitud puhkusele ning loome ettevõtjatele, eraisikutele ja ametnikule keskkonna, mis on eelmisest tunduvalt kasutajasõbralikum ja tõhusam,“ sõnas ta.

Ehitisregister sai uue avakuva, mis lisaks uuele keskkonnale hõlmab ka Eesti ehitiste kaarti. „Tänased uuendused registrit veel tundmatuseni ei muuda, kuid tegu on siiski esimese märgilise sammuga uue ehitisregistri sünni juures,“ märkis MKM-i ehituse asekantsler Jüri Rass. „Edasi hakkavad järk-järgult välja tulema järgmised arendused ning keskkond kasvab koos kasutajaga. Ehitisregistrist saab valmides keskkond, mis on senisest kasutajasõbralikum ning suuremaks abiks uue kvaliteetse taristu kavandamisel, aga ka näiteks järelevalve- ja päästetegevustes.“

Üleminek vanast süsteemist uude toimub teenushaaval ning täna kasutajate ette tulnud keskkonna olulisemad muudatused kasutajatele näha pole, kuid need on tähtsad uue süsteemi toimimiseks. Käesoleva aasta jooksul lisandub registrisse veel näiteks Eesti ehitatud keskkonna 3D kaksik, võrgurajatiste andmebaas, massparanduste võimalus, suhtluskeskkond kohalike omavalitsuse ehitusspetsialistidele ja muudki. 

Oluliselt muutunud kujul tulevad sel aastal kasutajate ette ka andmete esitamise teatis, mis võimaldab hoone omanikul oma kinnisvara andmeid parandada.

Niisamuti muutuvad kasutajasõbralikumaks ja läbipaistvamaks ehitus- ja kasutuslubade taotlus ja muud menetlused, lihtsustub dokumentide lisamine taotlustele ning inimesed saavad kergemini oma kinnisvara andmeid otsida ja hallata. Täielikult uueneb ka energiamärgiste arvutamine.

„Uus ehitisregister on oluline verstapost e-ehituse platvormi ülesehitamisel, et meil oleksid tulevikus kõik ehitise eluringi andmed ühes kohas. See muudab tõhusaks nii ehitiste planeerimise, ehitamise kui korrashoiu,“ lisas Jüri Rass.

Allikas: BNS

Ehitusmaht mullu vähenes, nõudlus uute eluruumide järele aga püsib

26.02.2021

alt
alt

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

26.02.2021

Sarnased uudised

alt

Litsentseeritud maamõõtja leidmine muutub järjest lihtsamaks

alt

Kogu Eesti 3D kaart sai avalikuks

alt

Tartu linnavalitsuses alustab juunist tööd ruumiloome osakond

alt

Maa-amet valmistub tootma Eesti kohta rohkem kolmemõõtmelisi ruumiandmeid

alt

Eestlased tahaks "lumemaksu" maksta

alt

Eelmisel aastal muudeti rahvastikuregistris enam kui 100 000 inimese elukoht

alt

Maa-ameti Satiladu toob värsked satelliidiandmed igal õhtul koju kätte

alt

Hoonete katuseid tuleb regulaarselt jääst ja lumest puhastada

alt

Maa-amet koondas ruumiandmed ja -teenused geoportaali

Kõige populaarsemad

1

Tõrva saab peagi ligi 2,4 miljonit eurot maksva uue spaa

2

Lennusadamasse kerkib kolm uut elumaja

3

Kalamaja tuiksoonele rajatakse 30 miljonit maksev ärikvartal

4

Ehitaks maja, aga kuidas alustada?

5

Kodukontorid uusi büroopindu siiski tühjaks ei jäta

6

MKM asub tühjenevaid elamuid kaardistama

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?