Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

Kui Saksa poeketi Lidli plaan rajada pood Tartusse Annelinna Kalda teele on juba ammu teada, siis nüüd on selge, et Lidli pood tuleb ka kesklinna Turu 23, 25 ja Lina 11 kinnistutele, kirjutab Tartu Postimees.

Ärikinnisvara, Tartu, Lidli poed, Ingrid Voolaid, Lidl Eesti OÜ, Kaubanduspinnad Tartus, Lidli kauplused, Lidl, Tartu kaubanduspinnad, Katrin Seppel, Kaimo Sepp

Tartu linnavalitsuse detailplaneeringute teenistuse planeerija Ingrid Voolaid kinnitas, et algatatud on detailplaneeringu koostamine kaubandusteenindusmaale. Lähitulevikus tõenäoliselt planeering kehtestatakse, seejärel kuulutatakse välja arhitektuurivõistlus ning alles siis, kui võitja on selgunud, arhitektuuriprojekt valmis ja parandused sellesse tehtud, saab alustada ehitust.

Millal see kõik täpselt teoks saab ja uut hoonet ehitama hakatakse, pole praegu veel selge. Lidli esindaja Katrin Seppel märkis, et ei saa konkurentsi tõttu kommenteerida Lidli laienemisplaane ja uute kaupluste ehitamist. «Avame alati mitu kauplust korraga. Seega avaneb ka Tartu pood teistega samal ajal. Millal see juhtub, seda on vara öelda. Kui avamisaeg läheneb, anname sellest kindlasti ka avalikkusele ja meediale teada,» selgitas ta.

Lidl taotleb ehitusõigust kahekorruselisele, 2600 ruutmeetri suuruse ehitisaluse pinnaga hoonele, mille kõrgus on 12 meetrit. Parkimine soovitakse lahendada osaliselt hoone sees. Sõidukite juurdepääsu alale tahetakse võimaldada Turu ja Lina tänavalt. Läbirääkimised pooleli Turu 23 ja 25 omanik on OÜ Lidl Eesti, Lina 11 aga kuulub OÜ Aurorettele. Seega ei ole praegu üks kruntidest Lidli omanduses.

Aurorette juhatuse liige Kaimo Sepp ütles, et läbirääkimised selle üle, millal ja kas Lidl saab kinnistut kasutada, on praegu pooleli ning rohkem üksikasju ta avaldada ei saa.

Tartu linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul on tegu linnaruumis olulise asukohaga ja hoone peab saama ümbritseva keskkonnaga hästi haakuva arhitektuurse välimuse ning arhitektuurivõistluse korraldamine on igal juhul vajalik. «Hea tava järgi tehakse neid võistlusi ikka koostöös linnaga ning linna ja arhitektide esindajad on ka žüriis,» lisas ta.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Mullu valmis kõige rohkem eluruume 3-5 korruselistes majades

26.02.2021

alt
alt

Ehitusmaht mullu vähenes, nõudlus uute eluruumide järele aga püsib

26.02.2021

Sarnased uudised

alt

Kalamaja tuiksoonele rajatakse 30 miljonit maksev ärikvartal

alt

Tõrva saab peagi ligi 2,4 miljonit eurot maksva uue spaa

alt

Tondi ajalooline linnak saab uue büroohoone

alt

Sõõrumaa tahab Patarei arenduse viieks aastaks pausile panna

alt

Kontori eest võlgu ei jääda

alt

Legendaarne Adavere tuulik ootab uut omanikku

alt

Tartu endisest haiglast saab büroo- ja majutushoone

alt

Mitmel ärikinnisvarasektoril terendab ees tõus

alt

IKEA kaupluse avamine Rae vallas on kavandatud 2022. aasta sügisesse

Kõige populaarsemad

1

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

2

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

3

Tondi ajalooline linnak saab uue büroohoone

4

Sõõrumaa tahab Patarei arenduse viieks aastaks pausile panna

5

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

6

Eesti elamuhinnad kasvasid neljandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?