Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

Märtsis algavad ehitustööd Lasnamäel asuva Tondiraba pargi rajamiseks, töid teostab Tallinna Teede AS. Pargist saab pealinna suurim puhkeala, kus oma koht on nii inimestel kui ka loodusel.

Linnauuendus, Lasnamäe, Tondiraba, Tallinna pargid, Tallinn, Elukeskkond, Roadplan OÜ, Pargid Tallinnas, Tondiraba park, Tallinna Teede AS, Mihhail Kõlvart

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et rajatava Tondiraba pargi näol on tegemist unikaalse rohe- ja puhkealaga, mis pakub rikkalikke võimalusi eri põlvkondadele tervise edendamiseks ja vaba aja veetmiseks värskes õhus.

"Nii luuakse parki võimalused meeskondlike ja individuaalspordialade harrastamiseks, rajatakse mitu suurt mänguväljakut, seiklusrada ja koerte jalutusväljakud. Niisamuti on mõeldud jalgratturitele - parki tuleb mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks ja maastikurada ning lisaks saab seal olema ka ainulaadne ekstreemspordi ala," märkis Kõlvart. "Rajatakse veel liuväli, kus suvisel aastaajal saab tegeleda teiste spordialadega. Metsa läbivad jalgrajad aga võimaldavad jõuda otse ühest pargi osast teise."

Kunagine raba on pikalt olnud inimtegevusest mõjutatud, mistõttu on sellest kujunenud ülipõnev ja omanäoline mitmekesine roheala. Tondirabas on esindatud väga palju erinevaid kasvukohti ja biotoope: veesilmad, soisemad, kõrkjatesse kasvanud alad, mustikametsa riba, tühermaalikud- ja metsakooslused. Teadlased on tõestanud, et elurikkus Maal väheneb kiiresti ning aina vähemaks jääb ka loodusliku ilmega paiku linnades, samas on need puhkepaigaks inimestele ning pelgupaigaks looma-, taime- ja putukaliikidele. Nii tuleb Tondiraba poollooduslikku ala vaadata kui looduse reservuaari, mis pakub pealinna tihedaimalt asustatud asumis Lasnamäel pelgupaika linnaloodusele, andes ka inimestele võimaluse olla looduses.

Pargi rajamise käigus ehitatakse välja 25 661 ruutmeetri ulatuses kõnniteid, lisaks koorepuru ja graniitsõelmetega kaetud teed 10 243 ruutmeetri ulatuses.

Erinevaid niidulappe rajatakse 7575 ruutmeetri, eraldi niidualasid 20 110 ruutmeetri, märgasid niidualasid 1051 ruutmeetri ja kasvumuru alasid 8570 ruutmeetri ulatuses. Pargi lõunapoolses osas rajatakse olemasolevate veesilmade kohale tõstetud teed.

Lisaks teedele ja konstruktsioonidele ehitatakse välja tänavavalgustus, uuendatakse tehnovõrke, teostatakse maastikukujundustöid, paigaldatakse liikluskorraldus- ja ohutusvahendeid. Rajatakse kümme eraldi väljakut, seal hulgas jääväljak, rannavõrkpalli väljak pumptrack, skatepark ja maastikurattarada.

Tondiraba pargi ehitustööde tellijaks on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, projektdokumentatsiooni koostas Roadplan OÜ, ehitustöid teostab Tallinna Teede AS. Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 6,7 miljonit eurot. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on august 2021.

Ehitustööde ajal jäävad olemasolevad pargi kergliiklusteed liiklusele avatuks, kuid esineda võib ajutisi piiranguid. Jälgida tuleks ajutisi liikluskorraldusvahendeid.

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

25.02.2021

alt
alt

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

25.02.2021

Sarnased uudised

alt

Tartu linnavalitsuses alustab juunist tööd ruumiloome osakond

alt

Tallinna Sadam kujundab ümber D-terminaliga piirneva välisruumi

alt

Üha arenev taristu hoogustab uute elu- ja äripindade lisandumist Haaberstisse

alt

Tartu sadamaraudtee koridor planeeritakse suuremas osas rohealaks

alt

Looduskaitse kriipsutas Tartu Sõbra silla mõtte maha

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

Kõige populaarsemad

1

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

2

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

3

Tondi ajalooline linnak saab uue büroohoone

4

Sõõrumaa tahab Patarei arenduse viieks aastaks pausile panna

5

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

6

Eesti elamuhinnad kasvasid neljandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?