Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

Maa-ameti andmetel toimus 2021. aasta jaanuaris kinnisvaraturul ligi 3900 ostu-müügitehingut, mis on 2 protsenti vähem kui aasta tagasi jaanuaris ja 22 protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Kinnisvaraturu ülevaated, Kinnisvarastatistika, Maa-amet, Statistikaamet, Statistika

Jaanuaris oli kinnisvaraturg tavapäraselt aktiivseim Harju maakonnas, kus toimus ligikaudu 43 protsenti kõikidest tehingutest. Järgnesid Tartu, Ida-Viru ja Pärnu maakond. Ülejäänud maakondade osatähtsus jäi alla 5 protsendi.

Mullusega võrdluses on käesoleva aasta esimene kuu alanud mõnevõrra tagasihoidlikumalt, kui ostu-müügitehinguid tehti 2 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal. Kui kinnisvaraturu dünaamika on kord juba selline, et aasta alguses tehakse vähem tehinguid, siis mõjus turuaktiivsusele ka hoonestamata maade turusektori väiksem tehingute arv.

Hoonestamata maadega tehti 2021. aasta jaanuaris 1120 tehingut (ligi 13 protsenti vähem kui aasta tagasi samal kuul), hoonestatud maadega 675 tehingut (kasv vastavalt 27 protsenti) ning eluruumina müüdud korteriomanditega 1833 tehingut (tehingute koguarv eelmise aasta jaanuariga võrreldes ei muutunud).

Pealinna korteritehingute arv oli jaanuaris 3 protsenti suurem kui aasta tagasi, kui jaanuaris tehti 766 tehingut. Seejuures moodustas kõikidest eluruumina müüdud Tallinna korterite tehingutest uute korterite müük 30 protsenti.

Tartu korteritehingute koguarv tegi hüppelise kasvu kui aastases võrdluses tehingute arv kahekordistus. Tuleneb see peamiselt uute korterite müügi kasvust Tartu linnas. Vastupidiselt oli jaanuaris Pärnu linna korteritehingute koguarv 26 protsenti madalamal kui aasta tagasi samal ajal. 

Jaanuaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2251 eurot, mis oli eelmise aasta jaanuariga võrreldes 8 protsenti rohkem ja eelmisest kuust 1 protsent vähem. Tartu korterite keskmine ruutmeetrihind oli jaanuaris 1964 eurot, mis oli mullusest 23 protsenti ja eelmisest kuust 5 protsenti rohkem. Pärnu linna korterite keskmine ruutmeetrihind oli jaanuaris 1456 eurot, olles aastatagusest ajast 26 protsenti rohkem ning eelmisest kuus 3 protsenti vähem.

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

22.02.2021

alt
alt

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

22.02.2021

Sarnased uudised

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid neljandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Tallinna korterite müük tõusis ühe kuuga veerandi võrra

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind tõusis märtsis 8,6 protsenti

alt

Rahu, mingit buumi ei ole!

alt

Tallinna kinnisvarasse voolab värsket raha

alt

Eesti inimesed unistavad elada äärelinnas ja maal

alt

Võrdlus: Kui palju maksab maa Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kiievis?

alt

Kus on kinnisvaramull?

Kõige populaarsemad

1

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

2

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

3

Tondi ajalooline linnak saab uue büroohoone

4

Sõõrumaa tahab Patarei arenduse viieks aastaks pausile panna

5

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

6

Eesti elamuhinnad kasvasid neljandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?