Tartu uusarenduste müügiturg kasvas mullu kriisist hoolimata

Hoolimata koroonakriisist ei toimunud 2020. aastal Tartu ja selle lähima ümbruskonna uusarendusprojektide turul pakkumise ja müükide vähenemist. Kui 2019 müüdi uusi kortereid 603, siis 2020. aastal oli neid vastavalt 770 ehk peaaegu 30% rohkem kui eelneval aasta.

Kinnisvaraturu ülevaated, Uusarendused, Tartu, Tartu uusarendused, Raadimõisa Kodu, Kadarik Tüür Arhitektid OÜ, Uued kodud Tartus, Merili Reiska, Reterra Estate, Uued korterid Tartus, Kaspar Markus, Tõnu Toompark

Teist aastat järjest on Tartu uusarenduste turul juhtpositsiooni haaranud arendaja Reterra, kelle kahte uusarendusprojekti Raadimõisa Kodu ja Lumina Kodud müüdi 2020. aastal kokku 128 korterit.

Domineerivad linnalähedased uusarendused

Kinnisvaraekspert Tõnu Toompargi uusarenduste monitooringust selgus, et Tartu piirkonna kõige populaarsem uusarendus oli teist aastat Eesti Rahvamuuseumi kõrval asuv Reterra arendusprojekt Raadimõisa Kodu, kuhu osteti ligi 113 korterit. TOP-is olevate arendusprojektide puhul on näha, et mitmed neist asuvad Tartu vallas või linna lähiümbruses ning nõudlus on suunatud pigem linnalähedasele piirkonnale.

„Raadimõisa Kodu, milles on kokku 267 korterit on hetkeseisuga 87% ulatuses müüdud ja meil on hea meel, et projekti vastu ei raugenud huvi ka ostjatele keerulisel aastal. Ostjate profiilis on näha pigem peresid ja noori, kellel meeldib väga ERMi ja Raadi pargi unikaalne lähedus, hea ligipääs linna ning arhitektuuriline kooslus,“ kommenteerib arenduse edu Reterra turundusjuht Merili Reiska. Viimase sõnul teeb arenduse kindlasti ka unikaalseks suur laste mänguväljak ja puhkeala arenduse südames, kuhu arendaja investeeris üle 100 000 eurot ning mis on saanud palju positiivset vastukaja. 8-sast majast koosnev kompleks saab lõplikult valmis veel käesoleval aastal.

Uusarenduste ostjad eelistavad 2- ja 3-toalisi kortereid

2020. aasta sügisel lansseeris Reterra Tartus Jaamamõisas Kadarik ja Tüür Arhitektide poolt loodud Lumina Kodud uusarenduse II etapi ligi 95 korteriga, millest 30 on tänaseks müüdud. Sarnaselt Raadimõisa Kodule on fookuses 2- ja 3-toalised korterid, lisaks väiksemal määral 4-toalised. Reterra müügijuhi Kaspar Markuse sõnul on A-energiaklassiga ja päikesepaneelidega varustatud arendus Tartu turul hästi vastu võetud: „Inimesed on tänapäeval orienteeritud rohkem energiasäästlikkusele ning kompaktsusele, millega kaasnevad ka väiksemad haldus- ja ülalpidamiskulud. Seepärast on ostjate nõudlus just pigem hetkel suunatud 2- ja 3-toalistele korteritele.“

Foto: Reterra / Raadimõisa Kodu

Eelmisel aastal tõusis Keilas nii korterite, majade kui maa hind

16.02.2021

alt
alt

Endover: uusarendustes terendab defitsiit

16.02.2021

Sarnased uudised

alt

Uute korterite valik muudkui väheneb

alt

LVM: noored koduostjad viivad hinda väiksemad kodud

alt

Mullu valmis kõige rohkem eluruume 3-5 korruselistes majades

alt

Kaamos Kinnisvara: elamuarenduse aasta on alanud positiivselt

alt

Uusarenduste jääk aina langeb

alt

Uute korterite rabamine jätkub, valmis korterite jääk kasvab

alt

Mis kriis? Uusarendusi müüakse mulluse tempoga!

alt

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

alt

Kriis toob uute kortermajade projektidesse muudatused

Kõige populaarsemad

1

Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

2

Eesti puitmajatootja ehitas Soome elamumessile eksklusiivse villa

3

Materjalide kallinemine tõstis ehitushinnaindeksi rekordtasemele

4

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

5

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

6

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?