Ajalooline Lutheri Kvartal saab uue hingamise

Triple Net Capital OÜ koostöös investeerimispartneri Kala House OÜ-ga soetasid veebruari alguses Tallinna kesklinnas asuva Lutheri Kvartali kinnistu. Kvartali arendaja Triple Net Capital plaanib uue ja vana arhitektuuri kombineerimise ja kinnistule suure pargi rajamisega luua pealinna keskmesse uudse ning väärika elu- ja töökeskkonna.

Uusarendused, Timo Aarmaa, Lutheri kvartal, Uued kodud Tallinnas, Triple Net Capital OÜ, Uued korterid Tallinnas, Uute korterite müük, Andres Urb, Kala House OÜ

Triple Net Capitali partneri Andres Urbi sõnul on tegu väga pikalt ja põhjalikult ette valmistatud projektiga, sest legendaarse kvartali uuesti ellu äratamine on suur vastutus. „Eesti elanikud ja ettevõtted on näidanud, et soosivad kvaliteetselt väärindatud ja oma looga, kuid kaasaegseid vajadusi arvestavat keskkonda,“ märkis Urb. Ostu-müügi tehingu maksumust Urbi teatel osapooled ei avalikusta.

Endise Lutheri vineerivabriku asukohana tuntud kinnistu asub Tallinnas Pärnu maantee, Tatari ning Vana-Lõuna tänava ääres ja hõlmab kokku ligi nelja hektarit. Kinnistu detailplaneering kinnitati 2016. aastal ning on viimased viis aastat oodanud kinnistu võimaluste realiseerumist.

Ajaloolise väärtusega kinnistu uuenduskuuri käigus kombineeritakse vana uuega. Omaaegse tööstusarhitektuuri esindushoonete säilinud osad renoveeritakse ja hoonestuse ansamblit täiendatakse uushoonestusega. Lutheri Kvartali kinnistule rajatakse uue omaniku plaanide kohaselt 400 korterit ning ligikaudu 40 000 ruutmeetrit ärikinnisvara kahes etapis. Uue kvartali parkimine on lahendatud maa-aluse parklaga, mis täidab 600 kohaga kõik piirkonna vajadused.

Arendaja ja arhitektide hinnangul saab kvartali eriliseks väärtuseks ja tõmbenumbriks olema selle südamesse rajatav 5000-ruutmeetrine Lutheri park. Pargiala keskmes saab paiknema mitmekülgsete kasutusvõimalustega ala. Lutheri park saab oma mahult olema võrreldav teiste Tallinna kesklinna parkide, näiteks Falgi, Koidu, Lembitu ja Vaikse pargi ning Vabaduse väljakuga.

Triple Net Capitali kinnisvara arendusprojektide juhi Timo Aarmaa hinnangul saab Lutheri Kvartal olema multifunktsionaalne keskkond, mis on eriti sobilik start-up tüüpi ettevõtetele.

Elu- ja ärihoonete ning pargi vahelise sünergia loomisel oleme eeskuju võtnud just Silicon Valley sarnastest asumitest ja naabruses olevatest ükssarvikute suurest kontsentratsioonist. Kvartal saab olema uus tõmbekeskus mitte ainult ümbruskonnas asuvate start-up ettevõtjatele ja ümbritsevate Tatari, Veerenni ja Uue Maailma asumite elanikele , vaid armastatud sihtkoht kõikidele.“

Lutheri pargi arendusega tekib kvartalisse jalakäijatele ning ratturitele suunatud kvartalisiseste tänavate võrk, mis ühendavad parki ka ümbruskonnas asuvate Tatari, Veerenni ja Uue Maailma asumitega.  Kvartali ümbruse infrastruktuuri täiendatakse just kergliiklust eelistades.

Lutheri Kvartali hoovid liigendatakse erineva aktiivsusega ning eriilmelisteks tsoonideks, soosides mugavat ajaveetmist erinevateks tegevusteks. Olemasoleva kõrghaljastuse ala säilitatakse loodusliku pargialana.

SEB: Pandeemia ei ole noorte jaoks eluasemelaenude võtmist pidurdanud

11.02.2021

alt
alt

Kultuurimälestiste omanikud saavad 4,3 miljonit eurot toetust

11.02.2021

Sarnased uudised

alt

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

alt

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

alt

Mullu valmis kõige rohkem eluruume 3-5 korruselistes majades

alt

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

alt

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

alt

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

alt

Arendaja lubab: Harku järve rand jääb linlastele avatuks

alt

Endover: uusarendustes terendab defitsiit

alt

Tartu uusarenduste müügiturg kasvas mullu kriisist hoolimata

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

3

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

4

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

5

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

6

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla