Küsitlus: Maakleriteenus võiks olla riigi poolt reguleeritud

Kinnisvaraportaal City24.ee viis koostöös Eesti Kinnisvaramaaklerite Kojaga oma kasutajate hulgas läbi maakleriteenuse küsitluse, millest selgus, et 61 protsenti vastanutest oli viimasel kolmel aastal kasutanud oma kinnisvara ostmiseks, müümiseks või väljaüürimiseks maakleri abi. Pisut suurem hulk, 64 protsenti küsitletutest arvas, et maakleriteenus peaks olema riigi poolt reguleeritud.

Uuringud, Maakleriteenuste küsitlus, Kinnisvaramaakler, Maakleriteenused, Karin Noppel-Kokerov, Kuidas leida maaklerit, Maakler, Kutseline maakler

„Inimeste soov näha maakleriteenuse korraldamises suuremat riigi osakaalu näitab, et suure rahalise väärtusega tehingute korral ootab inimene rohkem kindlustunnet, mille riigipoolne regulatsioon annab,“ kommenteeris küsitluse tulemusi kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov. „Samas teeb rõõmu see, et kes juba kord teenust kasutasid, hindasid  seda kiitvalt – enamik küsitletutest pidas maakleriteenuse kasutamise kogemust positiivseks ja ootusi kutselistele maakleritele kõrgeks.“

Küsitlusest selgus veel, et kõige rohkem otsitakse maakleritelt abi kinnisvara ostu-müügi tehingute juures – 76 protsenti vastanutest. Üürisuhete korraldamisel loodetakse seega pigem iseendale.

Enamik vastanutest on maakleriteenuse kasutamiseks sõlminud maakleriga ka ainuesinduslepingu, rõhutades professionaalse asjaajamise tähtsust ning ülevaate saamist maakleri kohustustest. Oluliseks peetakse ka mugavust ning aja kokkuhoidu objekti näitamisel potentsiaalsetele ostjatele. Samuti eeldatakse, et hea maakler võib huvi tekitada suuremal hulgal klientides, kui kinnisvaraomanik ise seda suudaks.

Kutseliste maaklerite juures tõsteti eelkõige esile professionaalsust: oskab nõustada nii müüjat kui ostjat, tunneb oma valdkonda, tunneb objekti ja selle piirkonna projekte ja arenguid, on sõbralik ning peab kokkulepetest kinni.

59 protsenti vastanutest leidis, et maakleri vahendustasu peaks olema kindel kokkulepitud summa, mitte protsent kinnisvara müügi hinnast.

55 protsenti vastanuist ei teadnud, kuhu pöörduda, kui on pretensioone maakleriteenuse kvaliteedi osas.

Maakleri valikul saab küsitlusele vastanute arvates määravaks kõigepealt sõbra või tuttava soovitus, seejärel maakleri kvalifikatsioon ning teenuse hind. Kinnisvarabüroo tuntust peeti keskpäraseks argumendiks. Maakleri otsing saab tavaliselt alguse kas eelnevat kogemust arvesse võttes või guugeldamisest.

Maaklerteenuse küsitlus viidi esmakordselt läbi mullu detsembris ja sellele vastas 324 inimest.

2020. aasta lõpus tunnustas kinnisvaraportaal City24.ee ka "Aasta Tähe" auhinnaga neid maaklereid, kes aasta jooksul said City24 külastajatelt maakleriteenuse eest kõrgeima reitingu ja parima tagasiside. Vaata "Aasta Tähti" siit.

 

Põllumajanduslike majapidamiste arv on tublisti vähenenud

27.01.2021

alt
alt

Lennart Meri kunagine residents lammutatakse

28.01.2021

Sarnased uudised

alt

Uuring: eksperdid prognoosivad Tallinna kinnisvarahindade jätkuvat tõusu

alt

Uuring selgitas välja Kagu-Eesti perspektiivsed tööstusalad

alt

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

alt

Uuring: koroonaviirus on pannud inimesed rohkem kodu koristama

alt

Uuring tunnistas Tallinna Euroopa parima elukvaliteediga linnaks

alt

Uue kodu ostmise soov püsib

alt

Tallinna ähvardab sotsiaalne ja ruumiline kapseldumine

alt

Kõige mainekamad kinnisvaraarendajad on Merko, Liven ja YIT

alt

Kantar Emor: Eestlaste koduostubuum jätkub ka lähiaastatel

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

3

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

4

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

5

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

6

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla