Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

21. jaanuaril andis Urmas Sõõrumaa avalöögi  Patarei vangla perioodil rajatud siseseinte lammutamisele.

Linnauuendus, Ärikinnisvara, Arhitektuur, Urmas Sõõrumaa, Aspen Grupp, Urmas Sildnik, Patarei merekindlus, U.S. Invest Grupp, Gorži hoov

Patarei Merekindluse rekonstrueerimise projekt on jõudnud uude faasi. Eesti üks kogenumaid lammutusettevõtteid Aspen Grupp alustas siselammutuse töödega. Aprilli lõpuks näeb hoone ruumiplaan välja nii nagu see oli 19. sajandil, kui hoones oli kindlustatud kasarmu.

„Kui eelmisel suvel lammutasime Merekindluse hoovis paiknevad jalutusboksid, siis nüüd on käes aeg teha hoone seest puhtaks nii füüsiliselt kui ka mentaalselt – kõik üleliigne välja. See on märgiline samm Merekindluse muutumise teekonnal. Merekindlus on  on üks keerukamaid ehitusobjekte Eestis, aga liigume edasi eesmärgi poole – avada 2026. aastal Eesti kõige silmapaistvam kompleks,“ sõnas Urmas Sõõrumaa.

Merekindluse tegevjuht, Urmas Sildnik: „Merekindluse rekonstrueerimise projekt saab olema 2-3 korda kallim tavapärasest, kuna Merekindluse müürid pakuvad palju üllatusi, aga liigume jõudsalt edasi. Eelmise aasta lõpus valisime hoovialade konkursi võitja ja õige pea kuulutame välja uushoonestuse rahvusvahelise arhitektuurikonkursi. Lisaks oleme koos väliste konsultantidega töötanud välja lähikonna suurima toidutänava kontseptsiooni ning hetkel peame juba läbirääkimisi võimalike huvilistega toitlustuskohtade avamiseks tulevikus. Põnevust jagub.“

„Lammutustöödega sai täna algust tehtud, mis on suur samm sellel teekonnal. Aga nagu lubasime, siis Gorži hoov jääb avatuks kõikidele ka tööde perioodil. Juba sel laupäeval, 23. jaanuaril avame seal pisikese lumelinna koos sooja söögi ja jääbaariga. Et külastajad saaksid ka mõnusat talveilma meie hoovis nautida,“ rõõmustas Sildnik.

19. sajandil ehitatud kindlustatud kasarmu viime 21. sajandisse sel moel, et mereäärse kaarja Gorži hoone kasemattidesse seavad end sisse muuseum, bürood, külaliskorterid ja restoranid-kohvikud. Kindluse merepoolsele esimesele korrusele tulevad restoranid ja kohvikud, teisele ja kolmandale korrusele büroopinnad ning külaliskorterid. Lisaks katame Patarei Merekindluse hoovid klaaskatusega.

Eelmisel suvel avasime Gorži hoovi külastajatele, kus sai suvi läbi tutvuda erinevate põnevate näitustega ja nautida mõnusaid kontserte. Ka käesoleva aasta suvel saab seal toimuma palju põnevaid sündmusi. Kuid enne ootame kõiki osa saama talvisest lumelinnast ja jääbaarist, mille avame 23. jaanuaril.

Patarei Merekindlus on 19. sajandi keskpaigas valminud klassitsistliku arhitektuuriga kaitserajatis. Mis algselt kandis nime Kalaranna fort ja mis tänaseks kuulub Euroopa arhitektuuripärandisse. Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest Grupi ettevõtte omandas Patarei Merekindluse 2020. aasta veebruaris.

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

21.01.2021

alt
alt

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

22.01.2021

Sarnased uudised

alt

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

alt

Balti Jaama turg pidas sarikapidu

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

alt

Hiiumaa pealinn sai uue keskväljaku

alt

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla