YIT-i Mäepealse kvartali arendusprojekt sai valmis

Viieteistkümnenda hoone valmimise ja korterite eduka müügiga Heli tänaval jõuab lõpusirgele Mäepealse kvartali arendusprojekt, mida YIT on viimased 14 aastat Mustamäel vedanud. Ettevõtte elamuarenduse juhi Kristjan Kontaveiti sõnul otsib ettevõte pidevalt sobivaid krunte uute terviklike linnakvartalite loomiseks.

Uusarendused, Uued korterid, Mäepealse, Mäepealse elamukvartal, YIT Eesti, Kristjan Kontaveit, Uued kodud, Uued korterid Tallinnas, Korterite müük

„Asusime 2006. aastal Mäepealse krunti arendama, sest nägime juba siis selle ettevõtmise pikaajalist perspektiivi. Teadsime, et looduse, linna ja ülikooli lähedus ning krundi suurus võimaldavad kujundada sellest täisväärtusliku elukeskkonna, mis saab olema atraktiivne koduostjate silmis,“ sõnas Kontaveit.

Tema sõnul muutub terviklike linnakvartalite rajamiseks sobivate kruntide leidmine aasta-aastalt üha keerulisemaks. Kuigi Tallinna rahvaarv kasvab ning vajadus uute elamupiirkondade järele püsib, on kõige populaarsemates piirkondades arenduseks saadaval pigem väiksemad alad üksikute hoonete püstitamiseks.

„Selleks, et linna areng toimuks läbimõeldult ning käsikäes elamukvartaliteks vajaliku infrastruktuuri rajamisega, peame juba täna kujundama visiooni sellest, kus saavad paiknema uued elamupiirkonnad viie, kümne ja kahekümne aasta pärast,“ sõnas YIT esindaja.

Lisaks äsjavalminud Mäepealse kvartalile on YIT rajanud ka Vibu kvartali Kalamajas, samas piirkonnas on ettevõttel hetkel töös ka Küti kvartali arendusprojekt. Mahukam arendus on YIT-l käsil ka Marjamaa kvartalis Rae vallas.

„Uute kvartalite rajamine võimaldab arendajal viia ellu oma nägemust sellest, milline peaks olema funktsionaalne elukeskkond. See on võimalus ja samas ka vastutus, mille kandmine eeldab ettevõttelt tugevat arendus- ja ehitusekspertiisi, pühendumist toote- ja teeninduse kvaliteedile ja head finantstervist, aga mõistagi ka usaldust koduostjate silmis,“ sõnas ta.

30. tegevusaastat tähistav YIT Eesti on ligi 15 aastat väldanud kvartali ehitustööde käigus rajanud Mäepealse ja Heli tänaval ühtekokku 15 hoonet 600 korteriga koos hoonete juurde kuuluvate hoovide, mängu-, treeningu- ja puhkealadega, parklate ning ühendusteedega.

Kontaveiti sõnul on kvartali iga etapp andnud uusi ideid, kuidas järgmistes hoonetes valmivaid kortereid veelgi paremini läbi mõelda ning millised uued tootekontseptsioonid teeks uude koju kolimise ostjatele võimalikult lihtsaks.

„Näiteks hakkasime pakkuma Mäepealse kvartalis esmakordselt kortereid, millesse oli juba sisse ehitatud köök koos integreeritud tehnikaga. Tänaseks oleme seda kontseptsiooni edasi arendanud ning kvartali viimase maja valitud korterite uued elanikud said soovi korral osta juba täielikult sisustatud kodu,“ rääkis Kontaveit.

Fotod: Kaupo Kalda

 

Ehitushinnad hakkasid neljandas kvartalis tõusma

21.01.2021

alt
alt

Möödunud aasta lõppes kinnisvaraturu tehinguaktiivsuse ja käibe viimase 14 aasta rekordiga

21.01.2021

Sarnased uudised

alt

Mustamäe uus tulemine

alt

LVM müüs kahe kuuga läbi neli uut kortermaja

alt

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

alt

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

alt

Mullu valmis kõige rohkem eluruume 3-5 korruselistes majades

alt

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

alt

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

alt

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

alt

Arendaja lubab: Harku järve rand jääb linlastele avatuks

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla