Kolme aasta jooksul selguvad Pärnu jõeruumi kasutamise tulevikusuunad

Valitsuse heakskiidul algatati Pärnu jõe teemaplaneeringu koostamine, mis määrab ühtsed põhimõtted jõe vee- ja kaldaalade aktiivseks kasutamiseks tulevikus.

Haldus, Põhja-Pärnumaa, Planeeringud, Natura-ala, Teemaplaneering, Pärnu jõgi, Tori vald, Anneli Ott, Pärnu jõe teemaplaneering, Väino Tõemets, Pärnu, Planeering

Planeeringu eesmärk on avaliku planeerimisprotsessi tulemusena kavandada jõeruumi kasutus, mis tagab positiivse mõju piirkonna elanikele ja majandusele tervikuna, säilitades loodus- ja kultuuriväärtused.

"Viimaste aastate jooksul on Pärnu jõe kasutamine veeliikluse- ja spordialade harrastamiseks, puhkuse veetmiseks ja kalastamiseks kiiresti kasvanud. See on aga kaasa toonud huvigruppide vastuolud vee- ja kaldaala kasutamisel," ütles riigihalduse minister Anneli Ott. "Planeering peaks ala kasutajate erinevad huvid tasakaalustama ja tooma arengupotentsiaali."

Teemaplaneeringu koostamisel viiakse läbi ka keskkonnamõju strateegiline hindamine. Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemetsa sõnul korraldatakse selleks riigihange, mis sisaldab eraldi sealse Natura-ala mõjude hindamist ning vajalike uuringute teostamist.

"Kui teemaplaneeringu koostavad ruumilise planeerimise spetsialistid, siis asjakohaste mõjude hindamiseks kaasame eksperte," sõnas Tõemets. "Pärnu jõe kaldad oma ürglooduse, miljöö ja vääriselupaikadega kujutavad endast tõelist loodusväärtust, mis on seatud planeeringu juures esikohale."

42 000 hektari suurune planeeringuala paikneb Pärnu maakonnas Pärnu linna, Tori valla ja Põhja-Pärnumaa valdade territooriumitel. Planeering on aluseks sealsete omavalitsuste üldplaneeringute jt arengudokumentide, samuti erinevate riiklike ja valdkondlike arengudokumentide koostamisel.

Planeering koostatakse kolme aasta jooksul ja selle kehtestab valitsus. Planeeringu orienteeriv maksumus on 105 000 eurot, koostamiseks vajalikud kulud kavandatakse aastatel 2021-2023 rahandusministeeriumi eelarvesse.

Teemaplaneering koostatakse riiklike ja Pärnu maakonna omavalitsuste üleste huvide ja arenguvajaduste väljendamiseks aastani 2030+. Planeeringu koostamise vajadus tuleneb maakonnaplaneeringust, mereala planeeringust ning Pärnumaa arengustrateegiast.

Kuidas parketti paigaldada ja mida selleks vaja on?

13.01.2021

alt
alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

14.01.2021

Sarnased uudised

alt

Maa-amet koondas ruumiandmed ja -teenused geoportaali

alt

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

alt

Sadamate andmeid näeb nüüd ka Maa-ameti geoportaalist

alt

Kõnniteede rookimine kasvatab ebaõiglaselt korrusmajade niigi mitmekordistunud koristuskoormust

alt

Eesti linnade ja valdade kõrgemaid tipud said kaardile

alt

Maamaksu infosüsteem kolib Maksu- ja Tolliametisse

alt

KIK kandis poollooduslike koosluste toetused Maa-ameti geoportaali kaardile

alt

Valitsus toetas maamaksu infosüsteemi üleviimist maksu- ja tolliametisse

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!