Ambassador saavutas oma tipukõrguse

Hoolimata keerulistest aegadest valmib tänavu aprillis Kompassi väljaku serval Tallinna lähiajaloo üks luksuslikem korterelamu. Ambassadori ruutmeetri hinnad algavad 3200 eurost, kallimad ruutmeetri hinnad ületavad 5500 eurot. Võrdluseks, Tallinna korterite keskmine maksumus oli mullu detsembris 2263 eurot ruutmeeter.

Uusarendused, Ambassador, Janar Blehner, Endover, Apex Arhitektuuribüroo, Metropoli Ehitus, Uued korterid Tallinnas, Robert Laud

„Luksuskorterite osas ületab täna nõudlus pakkumist. Tugevat huvi tuntakse eriti just suurepinnaliste korterite vastu. Lisaks sellele teeb head meelt, et oleme suutnud koroona ajal müüa ka arvestatava koguse äripindadest – alles on vaid paar viimast büroopinda,“ selgitas Endoveri tegevjuht Robert Laud.

Pärast pikaajalist planeerimist ning ulatuslikke lammutustöid, on Ambassadori ehitustööd liikunud tempokalt – augustis alanud ehitus on planeeritud lõpetada juba sel kevadel. Kvaliteetse tulemuse saavutamiseks tuli varem Eesti Kunstiakadeemiale kuulunud ühiselamu pea täielikult maha lammutada, küll aga säilitati hoone väärikas ajalooline esifassaad, millele lisandub ehitustööde käigus kaks omanäolise disainiga penthouse korrust.

„Traditsioonilist sarikapidu, kus hoone ehitusmeeskond tuleb kokku, me tänastes tingimustes mõistagi ei pidanud. Pärja võtsime maha väiksemas seltskonnas ja kõigile ehitajatele jaotati pidulikud toidupakid, et nad oluliselt sündmusest siiski osa saaks,“ ütles Laud.

Turu üldise seisu osas on Endoveri tegevjuht optimistlik. „Kinnisvaraturu seis on koroonakriisist jõudsalt taastumas. Endoveri igakuine müügikäive tõusis 2020. aasta viimases kvartalis koroonaaja eelsele tasemele. Tunda on, et inimesed on muutlike aegadega kohanenud ja turul on liikumas palju vaba raha, mida soovitakse kinnisvarasse investeerida,“ rääkis Laud.

Lisaks Ambassadorile valmib Endoveril sel kevadel Rocca al Mares asuv kõrghoone Rocca Towers. Lõppenud aasta teises pooles said valmis kõrghoone TORN Kristiines ja Klaussoni Kommivabriku arendus Kalamajas.

Ambassadori 7-korruselises uusehitises valmib 38 korterit ning esimestel korrustel äripinnad. Korterite suurused algavad 28 ruutmeetrist ning suurim korter on 184-ruutmeetrine. Hoonesse on planeeritud mitmetasandiline autoliftiga garaaž ja avar möbleeritud fuajee. Kortereid ilmestavad kõrged laed ja uksed ning luksuslik siseviimistlus. Rõdudelt ja terrassidelt avanevad vaated nii südalinna kõrghoonetele kui ka vanalinna tornidele.

Ehituse peatöövõttu teostab Metropoli Ehitus, hoone arhitektiks on Janar Blehner, APEX Arhitektuuribüroost.

Tartu vana veterinaarkooli kompleks otsib 625 000 euroga uut omanikku

07.01.2021

alt
alt

Sadamate andmeid näeb nüüd ka Maa-ameti geoportaalist

07.01.2021

Sarnased uudised

alt

Pangad peavad aitama arendajatel regioonides riske võtta

alt

Raplasse kerkib üle aastakümnete esimene uus kortermaja

alt

Tabasalu südamesse kerkiv elukvartal sai nurgakivi

alt

YIT-i Mäepealse kvartali arendusprojekt sai valmis

alt

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

alt

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

alt

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

alt

Uus tänav avab esmakordselt ligipääsu Tallinna ülemisele tuletornile

alt

TOP 10: Vaata, milliste uute kodude vastu on sel aastal olnud kõige suurem huvi

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!