Tartu vana veterinaarkooli kompleks otsib 625 000 euroga uut omanikku

Tartu vana veterinaarkooli Theatrum Zootomicumi maja koos abihoonetega aadressil Staadioni 4 ja 6 otsib 625 000 euro eest uut omanikku, kirjutab Tartu Postimees.

Ärikinnisvara, Esk Grupp OÜ, Kätlin Halling, Theatrum Zootomicum, Keijo Voika

Narva maantee ääres asuva veterinaarkooli maja omanik on praegu OÜ Esk Grupp ning juhatuse liige Elmo Somelar on varem kinnitanud, et peamajja tulevad kontorid. Kompleksi kuuluvasse vanasse sepikotta on ette nähtud külaliskorterid, kuid ka nende ehitamiseks pole veel läinud.

Praeguse omaniku käes on hooned olnud mõni aasta ning kuigipalju on seal tehtud ka lagunemist tõkestavaid töid, näiteks aasta eest on Zootomicum Theatrumi toestatud ning renoveeritud vihmaveetorustikku.

Praegust omanikku esindav ja kinnistut müüv maakler Kätlin Halling sõnas Tartu Postimehele, et omanik soovib kinnistut müüa, sest tal endal pole mahti renoveerimisega tegeleda ning plaanid on mõnevõrra muutunud.

19. sajandi keskel ehitatud Theatrum Zootomicum on rajatud maakivivundamendile ning selle müürid on tellisest. Kolmekorruselise klassitsismi ja neorenessansi sugemetega hoone pindala on kokku 970,8 ruutmeetrit. Koos põhihoonega on müügis ka kolm kõrvalhoonet, millel on kasulikku pinda kokku 1339,7 ruutmeetrit. 

Kõik hooned peavad pärast restaureerimist säilitama kompleksi ajaloolise miljöö ning ehitusprojektid tuleb kooskõlastada Tartu linnavalitsuse kultuuriväärtuste teenistusega.

Kaevetöid on lubatud teha ainult arheoloogilise järelevalve all, mille käigus selgitatakse lisauuringute vajadus. Uusi vundamente rajada ei ole lubatud, mistõttu kõik juurdeehitised on kavandatud olemasolevatele vundamentidele. Olemasolevad vundamendid tuleb tugevdada, et vältida hoonete edasist vajumist ning tagada säilimine.

Planeeringuala hooned kuuluvad Narva maantee kinnismälestiste ühisesse kaitsevööndisse. Riikliku kaitse all olevateks arhitektuurimälestisteks on tunnistatud Theatrum Zootomicum, puithoone ja Staadioni 4 õppesepikoda.

Samas hoovis asuvas Staadioni 2 majas pidi esialgse kava kohaselt minema juba möödunud kevadel 47 külaliskorteri ehituseks, kuid kinnistu ühe omaniku Keijo Voika sõnul lõi koroonapandeemia plaanid sassi. Tema sõnul puhuvad nüüdseks leebemad tuuled ning kui kõik läheb plaanipäraselt, saavad külaliskorterid siiski valmis 2022. aasta suveks.

Koos Theatrum Zootomicuga on müügis 1859. aastal ehitatu saelõikeornamentidega puithoone ehk endine nakkushaiguste tall, 1861. aastal ehitatud kivist ühekorruseline hoone ehk endine bakterioloogiajaam ning 1858. aastal ehitatud maakividest ühekorruseline endine õppesepikoda.

Allikas: BNS

Foto: Maa-ameti geoportaal

Kortermajas tuleb tavakasutusest tekkivate mõjudega leppida

07.01.2021

alt
alt

Ambassador saavutas oma tipukõrguse

07.01.2021

Sarnased uudised

alt

Võru spaa ehitus võib alata kõige varem järgmise aasta lõpus

alt

Lidl avab esimesed kauplused Eestis selle aasta jooksul

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

alt

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

alt

Sadamate andmeid näeb nüüd ka Maa-ameti geoportaalist

alt

Capital Mill ostab Pärnu Mai keskuse

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!