Eesti rahvaarv kasvas aasta jooksul tänu sisserändele 2043 inimese võrra

2020. aastal kasvas Eesti rahvaarv 2043 inimese võrra. Rahvastikuministri Riina Solmani sõnul ei ole sündide ja surmade statistika detsembrikuu kohta veel teada, kuid esialgsete andmete pealt saab järeldada, et loomulik iive oli negatiivne. See ei ole kindlasti hea uudis, kuid on paratamatu paljudeks aastateks lähitulevikus.

Statistika, Eesti elanikkond, Kui palju elab Eestis inimesi, Riina Solman, Eesti rahvaarv

Maakondade ja kohaliku omavalitsusüksuse tasemel olid muutused erinevad. Rahvaarv kasvas peamiselt Harju- (5360) ja Tartumaal (1100), veidi ka Hiiu- ja Saaremaal, kuid neis maakondades jäi kasv alla saja inimese. Tallinn kasvas 1500 inimese võrra. Kahes suuremas maakonnas on rahvaarv eelmistelgi aastatel kasvanud nii rände kui positiivse loomuki iibe tõttu (sündide arv ületab surmade arvu). 5% kasvas rahvaarv Rae vallas Harjumaal ja Kambja vallas Tartumaal. Kiiresti kasvasid teisedki pealinna ümbruse vallad, vähenes rahvaarv ainult Maardu ja Loksa linnas. Tartu maakonnas kasvasid samuti peaaegu kõik omavalitsused, paarisaja inimese võrra vähenes ainult Tartu linna elanike arv.

Ülejäänud maakondades elava rahvastiku hulgas on keskmisest enam vanemaealisi ja neis on rahvaarvu muutusele kõige suurem mõju surmadel. Ilmselt on need trendid jätkunud, sest teistest enam vähenes selgi korral Ida-Virumaa rahvaarv – seda pea 2000 inimese võrra. Rahvaarvu vähenemine oli suurim Narvas, Kohtla-Järvel ja Sillamäel. Väikseim kaotus oli Jõhvi vallas, Narva-Jõesuu linnas ja Toila vallas, kus rahvaarv vähenes alla saja elaniku võrra, Alutaguse isegi võitis aastas 9 elanikku. Kiiremini vähenes rahvaarv maakondadest veel Võrus, Lääne- Virus, Järval ja Jõgeval, kuid neis jäi vähenemine vahemikku 300-500 inimest, kes moodustasid umbes 1% nende maakondade elanikest.

„Rahvaarvu muutusi mõjutavad sünnid, surmad ja elukohavahetused. Elukohavahetused toimuvad nii Eestis sees, kui teiste riikidega. Samas ei saa unustada, et osa muutusi tuleneb andmete kvaliteedi paranemisest. Mõned inimesed võisid lisanduda seetõttu, et nad täitsid registris oma varem puudunud elukoha andmed – oleme ju aasta jooksul korduvalt teinud üleskutseid, et inimesed täiendaksid rahvastikuregistris oma andmeid. Kõike seda on oluline teada analüüsides rahvaarvu muutusi,“ nentis Solman. Minister lisas, et täpsemat infot peame veel ootama. „On tõstatatud hüpotees, et inimesed koroonatõttu  varasemast rohkem kolinud maakohtadesse. Esialgsete kokkuvõtvate andmete põhjal ei saa seda kinnitada, kuid ei saa ka ümber lükata. Näiteks Harjumaa kasv on varasemast aeglasem. Ootame suure huviga sellekohaseid täpsemaid andmeid,“ lisas Solman.

Kevadel avaldab statistikaamet täpsustatud andmed ja siis täiendatakse rändestatistikat lisaks rahvastikuregistri infoga ka registreerimata rändega. Käesolevad andmed on rahvastikuregistrist ehk registreeritud elukohavahetused, mis lubavad teha esialgseid järeldusi.

Foto: Pixabay

Harjumaal müüakse Eesti kohta uskumatult rikkalikku villat

05.01.2021

alt
alt

2021. aasta sisekujunduses: retro ja praktilisus naasevad

06.01.2021

Sarnased uudised

alt

Põllumajanduslike majapidamiste arv on tublisti vähenenud

alt

Põlvamaa korterite kiirmüük ennustab Suur-Tartu teket

alt

Möödunud aasta lõppes kinnisvaraturu tehinguaktiivsuse ja käibe viimase 14 aasta rekordiga

alt

Ehitushinnad hakkasid neljandas kvartalis tõusma

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

alt

Novembris panustasid ostu-müügitehingute kasvu kõik kolm kinnisvaraturu sektorit

alt

Eluaseme hinnaindeks hakkas kolmandas kvartalis taas tõusma

alt

Eestis ja Leedus on eluasemehinnad tänavu tõusnud, Lätis langenud

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!