EfTEN Capitaliga liitunud Kristjan Tamla hakkab käivitama erainvestoritele mõeldud kinnisvarafondi

Investeerimisspetsialist ning fondijuht Kristjan Tamla töötab alates tänasest EfTEN Capitali jaesuuna ärijuhina. Tamla esimene ülesanne on erainvestoritele mõeldud kinnisvarafondi käivitamine.

Kinnisvaraettevõtted, Kristjan Tamla, Kinnisvarainvesteeringud, Viljar Arakas, Kinnisvarafondid, EfTEN Capital, Jarek Jõepera

„EfTENi eesmärk on pakkuda rohkem investeerimisvõimalusi eraisikutest investoritele ning mul on hea meel, et saan oma kogemuse ja teadmistega sellesse panustada. EfTEN on loomas fondi, kus eraisikud saavad paigutada oma kapitali kinnisvarasse, kasutades selleks fondifondi tüüpi instrumenti ja saades ligipääsu laiale kinnisvaraportfellile,“ ütles EfTEN Capitali jaesuuna ärijuht Kristjan Tamla.

„Olen siiralt rõõmus, et Kristjan liitus EfTENi tiimiga, et saaksime üheskoos EfTENi fondiportfellile hoogu anda. EfTEN on Baltimaade suurim ärikinnisvara fondivalitseja ning hiljuti laiendasime uue fondi loomisega oma tegevust elukondlikku kinnisvarasse. Järgmise sammuna avame uue fondifondiga jaeinvestorile võimalused, mis seni on olnud kättesaadavad ainult professionaalsetele ja institutsionaalsetele investoritele,“ kommenteeris EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Tamla sõnul on Eesti inimeste huvi investeerimise vastu kasvanud ning kinnisvaral on selge roll pensioniks säästmisel. „Eelmisel aastal kasvasid eraisikute hoiused 8 miljardilt eurolt 9-le ehk üle 12 protsendi. Lisaks käivitus pensionireform, mis laiendab pensioniks kogumise valikuid. Kinnisvarasse investeerimise võimalusi erainvestoril sisuliselt Eesti turul praegu ei ole, kui välja arvata kinnisvara ostmine ning selle väljaüürimine,“ lisas Tamla.

Uue fondi käivitamine on kavandatud 2021. aastasse ning praegu koostatakse fondi tingimusi, esitamaks need Finantsinspektsioonile. Fondil on kavas hakata regulaarselt osakuid emiteerima, nii et investorid saaksid näiteks püsikorraldusega sinna igakuiselt raha paigutada.

Enne EfTENisse tulekut töötas Tamla üle 15 aasta Swedbankis, olles viimased seitse aastat Swedbanki Investeerimisfondid AS-i juhatuse esimees. Eelnevalt töötas Tamla Hansa Investeerimisfondides juhatuse liikme ja analüütikuna ning majandusanalüütikuna Eesti Pangas ja rahandusministeeriumis. Tamlal on majandusteaduste magistri kraad Tallinna Tehnikaülikoolist ning Exeteri Ülikoolist.

Fotol Kristjan Tamla / foto autor Jarek Jõepera.

Koroona-aasta tõi pealinna üüripakkumiste tulva

30.12.2020

alt
alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind tõusis detsembris 4,9 protsenti

04.01.2021

Sarnased uudised

alt

Pro Kapitali müügi- ja turundusjuht Carmen Kukk suundus Scandium Kinnisvarasse

alt

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

alt

Riigi Kinnisvara on tänavu investeerinud 33 miljonit eurot

alt

Äripäeva TOP1 kinnisvarabüroo on Lahe Kinnisvara

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Uuring: Merko on jätkuvalt mainekaim kinnisvaraarendaja

alt

Kinnisvarategu 2019 on Reidi tee arendus

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!