Sisekujunduseksperdid: Selleks, et köögis oleks hea tegutseda, pead mõtlema ka kohvimasina asukohale

Uue kodu rajamine muutub tihti suureks väljakutseks nii algajatele kui juba rohkemate kogemustega inimestele. Magamistuba ja elutuba on tavaliselt lihtsad, kuid köögiruum vajab tihti rohkem tähelepanu ja detaile. Kui sisekujundajad kuulata, peaks kööki plaanides olema oodatav ka kohvimasinale pühendatud koht. Kuigi võib tunduda, et kohvimasin peaks endale köögis kergesti koha leidma, laseb selle ruumi hoolikas plaanimine sinu kodus sul nautida selle ruumimaksimaalset funktsionaalsust ja täit potentsiaali. Nii et mille peale peaksid enne kohvimasina ostmist mõtlema ning kuidas ühendada see köögi sisekujundusega, nii et see tooks sulle iga päev rõõmu?

Kodudisain, Sisedisain, Köögimööbel, Köök, Kodukujundus, Kohvimasinad, Köögi sisustamine, Köögi kujundamine

Sobita seada üldise sisekujunduse stiiliga

Kui sa tahad nautida funktsionaalset ja stiilset kööki, mõtle oma seadete stiilile ja disainile. Kohvimasinad võivad täita mitmeid erinevaid ja erilisi vajadusi tulenevalt nende funktsionaalsusest ja disainilahendustele, nii et oma kodu jaoks ideaalse valiku tegemine ei peaks olema probleem, ükskõik kas tahad klassikalist või elegantset modernset kööki.

Klassikaline köögikujundus

Selle sisekujunduse stiili tunneb ära eriti põhjalike detailide ja ilusate dekoratsioonide poolest. Kuid koduseadmetel on tavaliselt särav metalne keha. Kui su kodu köögil on klassikaline sisekujundus, otsi kohvimasinat metallümbrisega valikute seast. Nii saad modernse kohvimasina kerge vaevaga köögi üldise disaini ja keskkonnaga sobitada ja säilitada esteetilise sisekujunduse. Nii automaatsed kui pool-automaatsed kohvimasinad on valikutena olemas. Kõik sõltub vajalikest funktsioonidest, igapäevastest vajadustest ja kohvivalmistamise oskustest.

Modernne köögidisain

Modernses köögis pööratakse vähem tähelepanu ornamentidele ja detailidele, vaid siin domineerivad heledad värvid ja luksust rõhutatakse üksteisega sobivate kaasaegsete köögiseadmetega, mis uhkustavad funktsionaalsuse j eksklusiivse disaini kombinatsiooniga. Kui sa plaanid oma tulevase kodu jaoks sedasorti kööki, lase väljavalitud kohvimasinal pilku püüda nii oma välidisaini kui praktiliste ja elu-hõlbustavate omaduste rohkusega. Et luksuslikku tunnet tugevdada, otsi matti või säravat metallkeha ja neile, kes tahavad kööki rohkem mängulisust tuua, soovitatakse interjööri vürtsitamiseks erksavärvilisi kohvimasinaid.

Köögi suurus on seadme valimisel üks kõige olulisemaid kriteeriume

Tänapäeval on kohvimasina turg nii suur, et uue väljavalimine muutub veel üheks aeganõudvaks mõistatuseks. Automaatne või pool-automaatne? Alusega või sisseehitatud variant? Või äkki piisab kapselkohvimasinast? Eksperdid osutavad, et me peaksime kohvimasina välja valimisel kõigepealt arvesse võtma tulevase köögi suurust ja kujundust. Siin on paar põhjust, miks see su kohvimasina otsust mõjutab:

Mida väiksem köök, seda väärtuslikum on ruum

Kui sa tahad köögis ruumi kokku hoida, muutub kohvivalmistus seadme väljavalimine isegi keerukamaks. Ideaalis ei oleks su kohvimasin ainult sobiva suurusega, vaid sel oleks ka kõik funktsioonid, mida on vaja sinu lemmik kohvijookide valmistamiseks. Need, kes unistavad automaat-masinast ja värskelt jahvatatud kohvist peaksid valima sisseehitatud masina, kui  tööpinnal pole eriti ruumi. Kuigi see valik kipub rohkem maksma, hoiab see kokku seda väärtuslikku köögiruumi.

Teine väikestele köökidele sobiv võimalus- vali väiksem pool-automaatne kohvimasin ja hoia seda avatud, selleks mõeldud kohvivalmistus alal. Sa võid sinna lähedale panna ka oma tassid, kohviveski ja kohvioad. See variant hoiab ka su väikse köögi organiseeritud ja korras ja kohvimasinal on alati oma koht olemas. Veel üks viis oma köök korras ja kohvi värske hoida- hangi selleks mõeldud, vaakumiga kohvihoidmise konteinerid.

Seade ei peaks söögivalmistamist segama.

Kui tellid suure köögi, ära unusta kohvimasina aukohta. Isegi ruumika köögi sisekujundus on tavaliselt planeeritud kolmnurga reegli järgi: esimene ala on külmik, teine on kraanikauss ja töölaud ja kolmas on toiduvalmistamise ja küpsetamise ala. Kohvimasinat peaks peamiste tööalade veest ja köögirasvast eemal hoidma. Muidu ei sega seada ainult söögitegemist, vaid vajab ka sagedamini puhastamist. Kohvimasin võib asetseda vähemkasutatud alas eemal tööpindadest või ka baaris või eraldi tühjal riiulil. Ja kui soovite kohvi kohta rohkem teada saada, võite lugeda ka seda artiklit.

Anna endale aega ja kaalu hoolikalt, mis sorti kööki sa oma uude koju tahad. Lase selle funktsionaalsusel kujuneda läbimõeldud lahenduste toel ja seisa hea selle eest, et igal valitud seadmel oleks oma koht- külmkapist kohvimasinani. Pea meeles, et köögi funktsionaalsus ei sõltu ainult kogu ruumi kujundusest, vaid ka innovatiivsetel valikutel ja valitud seadmete kasutamisest sinu igapäevaelus. Ka kõige väiksemate ruumide jaoks leidub õige lahendus, kõige olulisem on, et väljavalitud kohvimasinat kasutataks rõõmuga ning et see vastaks sinu ootustele

Loe humoorikaid näiteid kinnisvaramaakleritele antud tagasisidest

17.12.2020

alt
alt

Maamaksu infosüsteem kolib Maksu- ja Tolliametisse

18.12.2020

Sarnased uudised

alt

2021. aasta sisekujunduses: retro ja praktilisus naasevad

alt

Just seda maja on koduotsijad sel aastal meie portaalis kõige rohkem oma „Lemmikute“ nimekirja salvestanud

alt

Sul on kodus tühi tuba? Sisustame selle ära!

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Oma magamisaluse valimine: kui voodi ja madrats on eraldiseisvad ja lahutamatud

alt

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Kuidas luua kodus mugav töökoht väiksema eelarvega?

alt

Kuidas valida elutoa diivanit?

Kõige populaarsemad

1

Euro kehtivusajal on mitmetes Eesti piirkondades korterite hinnad kahekordistunud

2

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

3

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

4

Swedbank: laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest

5

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

6

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!