Sul on kodus tühi tuba? Sisustame selle ära!

Elus võib tulla ette aegu, mil sinu elamises võib üks tuba jääda tühjaks. Olgu siis põhjuseks lapse täiskasvanuks saamine või sul juhtumisi ongi suurem eluruum ostetud. Kuidas aga sisustada vaba tuba, kui sul ei ole see planeeritud enam laste jaoks ja et see poolkasutult ei seisaks? Õnneks on palju vahvaid ja erinevaid võimalusi, kuidas vabaks jäänud pinda elamises sisustada. 

Sisuturundus, Kodudisain, Kodu sisustamine, Sisedisain, Sisekujundus

Kõik oleneb muidugi sellest, kas sa pead otsuse tegemisel arvestama ka teiste pereliikmetega või naudid üksinda elamise luksust. Sellegi poolest leidub palju maitsekaid ning erinäolisi lahendusi ruumi sisustamiseks, mille hulgast igaühele midagi meeldivat leidub.

Mängurituba

Arvutimängud on populaarsed ning nii mõnigi noor ja miks mitte ka vanem lahutab meelt neid mängides. Kui su peres kasvab arvutimänguhuviline laps või meeldib sulle sõpradega koguneda ja mängida videomänge, siis sisusta vaba tuba mängusaalina. 

Arvutimängude mängimisest on tänapäeval väljakujunenud spordiala nimega e-sport, mis on väga populaarne. Eestis võis näiteks e-WRC heitlusele, kus osales sel aastal ka mõni päris WRC sõitja, spordiennustusi teha kasiino SuperCasino vahendusel. 

Kui mängid rohkem sõpradega videomänge, siis tasuks see varustada suure teleriga, mille soovitatavalt võiksid paigutada seinale ning luua selle ette mõne diivani ja tugitooliga mõnus mugav virtuaalne sõjatander. Mõtle vahvatele sisustuselementidele, kasuta LED-ribavalgusteid ja otsi vägevaid näiteid internetist. Nii saad just endale sobivaid elemente kasutada, et kasutuna seisnud tuba saaks uue tähenduse. Eraldi ruumis sõpradega aega veetes või siis ise mõnda arvutimängu mängides ei sega ka teisi pereliikmeid.

Lounge või minibaar

Just nimelt – milleks end tagasi hoida? Kui kõik meelelahutusasutused on peagi suletud, siis ongi aeg oma tühi tuba muuta väikseks baariks, kus oma peod ilma keeldudeta ära pidada. Leia oma toale sobiv toon ja sisusta tuba baarileti ning baarikapiga. Otsi endale hubased toolid või diivan.
Toas võiks olla maitsekas laud kas pokkeri mängimiseks või perega  lauamänguõhtu pidamiseks. Selline ruum võib kanda ka meediaruumi või lounge´i eesmärki, kus atmosfääri loob see, millega sisustad. Siin saab samuti mängida ka valguse kasutamisega, et omale meeldivamat olemist luua. Lounge’i iseloomustavad pehmed ja mugavad kohad, kus istuda või peesitada. Või lugeda mõnd ajatut Hemingway teost ning põgeneda mõtteis aega, kus polnud piiranguid ega karantiini. Ruumi varustamine hea helitehnikaga lisab lounge’ile jumet ja aitab lasta meeltel puhata lemmikhelide saatel. Mõtle, kuidas saad lihtsasti anda toale hoopis uue hingamise.  

Muuda tuba treeningsaaliks

Olgu selleks siis jõutegemine või jooga – mõlemat elutoas harrastada ei ole väga mugav. Küll aga ei ole tarvidust minna ka spordisaali, kui selleks on olemas vaba tuba, mida saad sisustada just oma vajadustele vastavalt. Jõusaali või treeningtoa loomine võib kaasa aidata ka kogu perekonna sportimisharjumustele. Ruumi saad paigutada ergonoomilisi jõumasinaid nagu velotrenažöör või sõudeergomeeter. Kui peres on mõni joogat armastav inimene või miks mitte võimleja, siis muuda ruum peegli ja pehmete võimlemismattide abil hubaseks. Siin sobib seinale nii teler ja ka muusika ei tee paha. Riputa seintele plakateid erinevate harjutuste ja joogaasenditega ning sul on oma zen-spordisaal kodust võtta!

Lase fantaasial lennata

Võimalusi tühja ruumi sisustamiseks on vist nii palju, kui on erinevaid ideid ja inimesi.  Oluline on leida just see lahendus, mis oleks meeldivaks lisaväärtuseks sinu majapidamises!

Pärnu otsib rannaala toidukohtadele rentnikke

15.12.2020

alt
alt

Kas bürood jäävad tühjaks? Koroonakriisi tulemusel on Eestis 200 000 kaugtöö tegijat

16.12.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas nutikalt sisustada väikest elutuba?

alt

Elamus elamust

alt

2021. aasta sisekujunduses: retro ja praktilisus naasevad

alt

Just seda maja on koduotsijad sel aastal meie portaalis kõige rohkem oma „Lemmikute“ nimekirja salvestanud

alt

Sisekujunduseksperdid: Selleks, et köögis oleks hea tegutseda, pead mõtlema ka kohvimasina asukohale

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Oma magamisaluse valimine: kui voodi ja madrats on eraldiseisvad ja lahutamatud

alt

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!