EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Klaipėdas SBA logistika- ja tootmiskeskuse

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Leedus Klaipėda meresadama lähedal asuva SBA logistika- ja tootmiskeskuse. Objekti ostuhind on 28,6 miljonit eurot ja tehingut rahastas Luminor.

Kinnisvarainvesteeringud, Ärikinnisvara, Eften Capital, Klaipėda, Viljar Arakas, Leedu ärikinnisvara, Leedu

„Rahvusvahelises logistikasõlmes asuv kinnistu paistab ka silma Baltimaade kõige rohelisema lao- ja tootmiskompleksina, sobides nii hästi Balti kõigi aegade esimese rohelise kinnisvarafondi EfTEN Real Estate Fund 4 portfelli,“ ütles EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

„Tehing tähistab SBA Groupi laienemise uut etappi. Oleme edukalt välja arendanud unikaalseid, rohelisel tehnoloogial põhinevaid kinnisvaraobjekte ja realiseerime nüüd loodud lisandväärtust. Samal ajal mobiliseerime ressursse oma uute, maailmaturule suunatud strateegiliste ja ambitsioonikate projektide jaoks,“ ütles SBA Groupi asepresident Jolanta Grašienė.

„Meil on hea meel olla osaline kahe oma valdkonna juhtiva ettevõtte vahel toimunud tehingus. SBA tööstuspark on üks ambitsioonikamaid tööstuskinnisvara projekte strateegilises asukohas ja see järgib kõrgeimaid keskkonnanõudeid, mis on kooskõlas Luminori prioriteetidega säästvama majanduse edendamiseks,” ütles Luminori kinnisvaraprojektide juht Gediminas Kesminas.

Kinnistul asuvad uus laohoone ja tootmishoone, kus on kokku ligi 44 000 ruutmeetrit renditavat brutopinda. Ostu-müügitehingu sõlmimisel renditakse mõlemad hooned Innovo logistika UAB-le vastavalt 15-aastasele rendilepingule. SBA Furniture Group on Balti riikide suurim mööblieksportija ning Innovo logistika UAB emaettevõte. Grupi ettevõtted mängivad tähtsat rolli IKEA tootmis- ja tarneahelas.

SBA logistika- ja tootmishooned moodustavad esimese ja teise etapi 50-hektarilises SBA Industry Innovation Valley’s, kus muuhulgas valmib 2027. aastaks üle 160 000 ruutmeetri rohelisel tehnoloogial põhinevaid A+ klassi hooneid.

Kinnistu asub suuremate transpordikoridoride juures, mis ühendavad Klaipėdat ja sadamat Kaunase ja Vilniusega. Palanga rahvusvaheline lennujaam on SBA logistika- ja tootmiskeskusest vähem kui 40 km kaugusel.

„Jätkusuutlikud ja uuenduslikud projektid strateegilistes asukohtades, usaldusväärsete üürnike ja pikaajaliste lepingutega on tõepoolest väga nõutud. Valiku tegemisel otsisime kõrge usaldusväärsusega ostjat, et oleks tagatud nii tehingu edukas lõpuleviimine kui ka sujuv koostöö tulevikus. Ostja suhtumine ja nende vaade pikaajalisele koostööle vastasid meie ootustele ja vaatamata pandeemiale viisid mõlema osapoole professionaalsed meeskonnad tehingu väga kiiresti lõpule,” rääkis tehinguprotsessi juhtinud SBA varade direktor Ignas Mačeika.

Tehingu juriidilised nõustajad olid SBA Groupi poolel advokaadibüroo SORAINEN ja EfTEN Capital AS-i poolel advokaadibüroo FORT.

Tehingu järel kuulub EfTEN Real Estate Fund 4 investeerimisportfelli viis objekti, lisaks kõnealusele Kadrioru ärikeskus, Dominante logistikakeskus Riias, River Mall kaubanduskeskus ja River Hall ärikeskus Kaunases ning RYO kaubanduskeskus Panevėžyses.

Foto: SBA logistika- ja tootmiskeskus (allikas: EfTEN Capital).

Uusarenduste jääk aina langeb

09.12.2020

alt
alt

Metro Capital rajab Kadriorgu mere äärde kaks luksuslikku korterelamut

10.12.2020

Sarnased uudised

alt

Capital Mill ostab Pärnu Mai keskuse

alt

Eften Pirita viis lõpule 6,2 miljonit maksva Pirita pansionaadi ostu

alt

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

alt

Hammerhead müüs kaks uut tüüpi ärikinnisvara arendusprojekti

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis büroohoone Vilniuses

alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

alt

Pangad peavad aitama arendajatel regioonides riske võtta

alt

Võru spaa ehitus võib alata kõige varem järgmise aasta lõpus

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!