Oma magamisaluse valimine: kui voodi ja madrats on eraldiseisvad ja lahutamatud

Kvaliteetuni on üks kõige olulisemaid energia ja heaolu allikaid. Lõppude lõpuks loome me ise magamise keskkonna, nii et on oluline meeles pidada, et õiged tingimused on su enda kätes. Voodi või madratsi valimisel kaalu nii oma soove kui võimalusi. Lõpuks võivad võimalused soovidega ideaalselt kattud ja soovid peaksid kattuma võimalustega. Kompromissi leidmine on alati lihtsam, kui sa vastad mõnele võtmeküsimusele. Pea meeles, et unistused lähevad kergemini täide, kui nad on hoolikalt kaalutud.

Kodudisain, madratsi valimine, Sisedisain, Mööbli müük, Sisekujundus, Õige voodi valimine, Kuidas valida madratsit?, Voodikatted

Kuidas madratsit valida?

Voodi ja madrats võivad olla eraldiseisvad kui lahutamatud. Kui madratsit saab ilma voodita kasutada, on voodi ilma madratsita lihtsalt kujuteldamatu. Ükskõik, kas leiad oma soovitud voodi standardmõõdus voodite seast või tellid toote, on oluline madratsit valides mitte segi ajada välis- ja sisemõõte, muidu ei pruugi madrats voodiraami sobida. Seega peaks mõõtmine olema täpne.

Kui sa vajad ainult madratsit, ei peaks see olema liiga suur ega liiga väike. Kujutame ette, et sinu lemmik on universaalne madrats 90x200, millel üks inimene tunnevad end täiesti mugavalt. Lihtsalt jälgi, et voodiraam ei oleks liiga suur, muidu libiseb madrats ringi ja sul ei ole stabiilne magamisalus, mis põhjustab sulle pikas perspektiivis ebamugavust. Kui voodiraam on liiga väike ja madratsit peab sisse lükkama, deformeerub toode, mis ei aita kindlasti unekvaliteedile kaasa.

Nii kvaliteetsed madratsid kui hea voodid vastutavad otseselt su magamise mugavuse ja efektiivse puhkamise eest. Seega mängib kvaliteet siin väga olulist rolli. Kuigi mõlemad võivad olenevalt valikust nõuda suurt investeeringut, võib madrats ideaalselt säilida kuni kümme aastat ja voodi eluiga võib üldises plaanis olla arvutamatu. Seega on üks madratsi valimise näpunäiteid- ära karda seda poes järgi proovida. Kuigi madratsi kõvaduse- pehmuse kirjeldused ja valiku soovitused põhinevad inimese kaalul, on ikkagi väga oluline oma kehaga järgi proovida ja tunda, millised tüübid ja omadused on madratsi juures sulle rohkem vastuvõetavad. Ja kui soovite rohkem teada saada tervise ja madratsite kohta, leiate selle uuring huvitavat.

Õige voodi valimine

Esimene küsimus on- kui suur on su magamistuba? Kui see on ruumikas ja ei piira su voodi suurust, järgi oma soove ja fantaasiat, aga pea meeles, et su unekvaliteet ei sõltu ainult suurusest. Parim ja kõrge kvaliteediga voodi on selline, mis vastab su individuaalsetele huvidele ja keha vajadustele ja on mugav. Seega on oluline mitte tunda nagu sa upuksid oma voodisse või oleksid selles kinni. Kui magamistuba on kitsas, ära vai voodit, mis vaevu ära mahub, jäta tuppa vaba ruumi. Proportsioonid vaba ruumi ja mööbli vahel aitab luua mõnusama tunde. Mõõda magamistuba kindlasti enne üle ja proovi korraldada asjad nii, et voodi võimalikult hästi ära mahuks. Teine küsimus on- kui suur on su pere? Kui sa valid magamisalust ainult endale, pead sa vaid hindama oma keha vajadusi ja ise otsustama, milline magamisalus annab sulle kõige parema tulemuse. Ja kui su voodi on  hommikuti su perekonnale lemmik kogunemispaik, on väärt mõte kaaluda suuremat valikut, et ära mahutada kõiki pereliikmeid.

Voodi suurused- üksik või topelt?

Voodid nagu paljud teised mööblitükid on tihti standardiseeritud mõõtudes, mis on kohaldatud vastama suurele hulgale kliendi vajadustele. Nii et uut voodit otsides leiad sa varsti, et kõige tavalisem pikkus on 190 cm või 200 cm. Laiuse suurused varieeruvad. Topeltvoodeid on nii 140x200, 160x200, 180x200 ja need kes otisvad üksikvoodeid, leivad ka 80 cm ja 90 cm laiu voodeid. Kui mõtled enda jaoks õige pikkuse peale, pea meeles, et sul peaks olema 15 cm ruumi peatsis vaba, kui sa pikali heidad. Pikad inimesed kogevad mõnikord peatsi- või jalutsilaudade tõttu ebamugavust, nii et selle vältimiseks leia voodi, millel ei olegi jalutsilaudu. Ja kui tuba on väiksem, pea meeles, et kõrgemate jalutsilaudadega voodid tekitavad toas kitsama tunde, muudavad toa väiksemaks. Spetsiifiliste vajadustega inimesed, kellele ei sobi standardiseeritud suurused, peaksid kaaluma tellimuse põhjal valmistatud voodeid. Pea meeles, et sa võid lõpuks vajada ka tellimusel valmisatatud madratsit. Seega hinda seda, kui mõõdad ja arvutad.

Voodikatted- tuju loomine ja kaitse

Kui voodi ja madrats on juba kord magamistoas, mõtle nende kaitsmise peale. Muidugi on voodiriided sinu esimene kiht madratsi kaitsmisel, aga selle eesmärk ei ole kaitsta tolmu, lemmikloomade või ulakate laste eest. Ja kui sa tahad magamistoale lisada dekoratiivsekihi ja teha sellest sellevõrra meeldivama koha, kus olla, siis voodikate hoolitseb mõlema eest. Nad katavad kogu voodi ja muutuvad tõelisteks kaitsjateks välisjõudude eest ja samal ajal kaunistavad su voodit uute värvide ja mustritega. Riide ja mustrite valiku suure variatsiooni tõttu muutuvad voodikatted sageli magamistoa tujuloojaks, aidates luua meeleolu või kohaneda toa olemasoleva sisekujundusega.

Voodikatte valimisel on samuti väga oluline korralikult mõõta vajaminevad suurused. Seda peaks tegema vastavalt järgnevale mõõtmistehnikale- mõõda madrats horisontaalselt ja ka see, mitu sentimeetrit on maani või kohani, kus sa soovid, et voodikate lõppeks. Kui su madrats on 160x200 cm ja see on maast 30 cm kõrgusel, on soovitatav valida 220x230 cm voodikate. Pane tähele, et sa pead lisama kahekordse voodi kõrguse laiusele ja ainult ühekordse pikkusele (sest sul pole peatsilaua juurde voodikatet vaja).

Kui sa oma prioriteedid paika sead, voodi asukohta magamistoas hoolikalt hindad ja need arvudeks muudad, saab otsing endale selged kriteeriumid, mis aitavad sul leida parima valiku. Ja kui vana voodi omadused ja suurus su vajadustele ideaalselt vastavad, lähed sa otsima kindlaalt teades, mida sa tahad.

Miks on kodu müües targem võtta appi maakler?

04.12.2020

alt
alt

Mida tähendaks kinnisvaraturule uus eriolukord?

04.12.2020

Sarnased uudised

alt

Elamus elamust

alt

2021. aasta sisekujunduses: retro ja praktilisus naasevad

alt

Just seda maja on koduotsijad sel aastal meie portaalis kõige rohkem oma „Lemmikute“ nimekirja salvestanud

alt

Sisekujunduseksperdid: Selleks, et köögis oleks hea tegutseda, pead mõtlema ka kohvimasina asukohale

alt

Sul on kodus tühi tuba? Sisustame selle ära!

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Kuidas luua kodus mugav töökoht väiksema eelarvega?

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!