Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Raadi piirkonna visioonivõistluse võitis R-Konsult OÜ töö "SLOWscape", milles žürii hindas kontseptuaalset tugevust ning tänavastruktuuri selgust ja loogilisust.

Linnauuendus, Arhitektuur, Reno Laidre, R-Konsult OÜ, Stuudio Tallinnn OÜ, Raadi, Maarek Tammeorg, Irina Raud, Anna Temmo, Tõnis Arjus, Tartu, Henri Richard Talgre, Villem Tomiste, Tartu linnavalitsus, Agur-Andri Tarmo

Tänavu suvel välja kuulutatud visioonivõistlusega soovis linn leida terviklikku ruumilist lahendust ligi 30 hektari suurusele piirkonnale Roosi tänava ümbruses Puiestee tänavast kuni Muuseumi teeni. Tähtajaks laekus kolm võistlustööd.

Abilinnapea Reno Laidre tunnustas visioonivõistlusel osalenud kolme arhitektuurbürood, kes vaatamata ülesande keerukusele suutsid välja töötada Raadi piirkonna terviklahenduse. „Žürii arvates kõige tugevama lahendusega konkursile tulnud R-Konsult OÜ pakkus välja Kasarmu tänava sihis kuni Muuseumi teeni kulgeva kergliiklustelje, mis ühendab omavahel kõik olulisemad piirkonna objektid Puiestee tänavast kuni ERMini välja. See juhtmõte haakub hästi Tartu linna arengusuundadega – luua sellist linnaruumi, kus jalgsi ja rattaga liikumine on maksimaalselt mugav ja turvaline,“ rääkis Laidre. Ta lisas, et võidutöö näeb piirkonda ette ka arvestatavas mahus elamuarendust pakkudes välja lihtsa ja loogilise krundistruktuuri. „Südalinnast vaid pooleteise kilomeetri kaugusel asuval Raadi piirkonnal on arenguks suurepärased võimalused,“ kinnitas abilinnapea.

Linnaarhitekt Tõnis Arjuse sõnul on linna areng Raadi suunal loogiline jätk Tartu kujunemises ning selleks, et tagada seoses loodava linnaruumiga põhjalik dialoog, korraldati ka visioonivõistlus. “Võidutöö näol pole kindlasti tegemist kohe töösse mineva lahendusega, kuid autorid on teinud mitmeid põhjalikke ettepanekuid, millega on võimalik tulevikuprotsessides arvestada,” selgitas linnaarhitekt. Võidutöö linnaruumiline eskiis on sisendiks detailplaneeringute koostamisele selles piirkonnas.

Žürii lähtus ideekavandite hindamisel planeeringulise lahenduse terviklikkusest, keskkonda sobivusest ja arhitektuursest värskusest ning järjestas saabunud võistlustööd järgnevalt:

I preemia - "SLOWscape" (R-Konsult OÜ - Irina Raud, Agur-Andri Tarmo,

Henri Richard Talgre, Anna Temmo);

II preemia - "Ülejõe platsid" (Villem Tomiste, Stuudio Tallinn OÜ);

III preemia - "Metsatuka" (Maarek Tammeorg).

Visioonivõistlusel osalenud tööde autoritele maksab Tartu Linnavalitsus välja preemiad: I koht 10 000 eurot, II koht 8000 eurot ja III koht 6000 eurot.

Ärikinnisvara: Olla või mitte olla?

01.12.2020

alt
alt

November tõi Tallinna korteritehingute rekordi

02.12.2020

Sarnased uudised

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

alt

Hiiumaa pealinn sai uue keskväljaku

alt

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

alt

Rakvere Vallimäel valmis unikaalne vabaõhukeskus

alt

Patarei Merekindlus avas kõigile uksed

alt

Rakveres avatakse uuenenud Vallimägi

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!