Tehnopoli ehitatakse 8-korruseline mahukas ärimaja

Teadus- ja ärilinnakus Tehnopol algas kaheaastane ehitusjärk uue büroohoone rajamiseks. 2022. aastal valmiva hoone üürnikeks saavad peamiselt tehnoloogiaorganisatsioonid ja -ettevõtted.

Ärikinnisvara, Astlanda Ehitus, Tarmo Loog, Tehnopol, Mattias Agabus, Kajar Kruus, Büroopindade üür, Büroopinnad Tallinnas

Kui üldiselt on COVID-19 kriisi tõttu uute hoonete ehitamine märkimisväärselt vähenenud, siis teadus- ja ärilinnakus Tehnopol alustatakse tööd jõudsaks laienemiseks. Astlanda Ehitus alustab 8-korruselise hoone arendamist, millest saab linnaku suurima mahuga büroohoone.

Arhitekt Mattias Agabuse projekteeritud ärimajja luuakse 12 000 ruutmeetrit büroopinda ja 600-kohaline parkimismaja. Lõplikud üürnikud on veel selgumisel, kuid Astlanda andmetel hõivavad suure pinna hoonest Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus ning Tehnopoli teaduspark.

Tehnopoli arendus- ja kinnisvarajuht Tarmo Loog leiab, et uus büroohoone rikastab linnaku keskkonda. „Uue hoone rajamine laiendab nii olemasolevate kui ka uute klientide võimalusi olla ärikeskkonnas, kus teaduse ja äri kokkusaamisel luuakse innovaatilisi lahendusi. Tänu sellele laieneb ka meie linnaku kogukond, luues veelgi suurema võrgustiku siinsete töötajate vahel,” sõnas Loog.

Astlanda elamuehituse ja kinnisvaraarenduse divisjoni direktor Kajar Kruus on seisukohal, et iga kriis saab ükskord läbi. Ettevõtetel, kel on selleks vahendeid, saavad madalseisu kasutada tulevikku investeerimiseks ja olla siis kriisi möödudes heal stardipositsioonil. “Koroonakriisi tõttu on üürnike vajadused töökohtade suhtes kindlasti muutunud. See aga ei tähenda, et tarvidus büroohoonete järele oleks kadunud. Töö tegemise viisid on muutunud paindlikumaks, mistõttu peavad ka tööruumid muutuma multifunktsionaalsemaks, et võimaldada inimestel tööd teha ka teistel viisidel kui laua taga istudes,” ütles Kruus.

Skandinaavia ühe suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.

Foto: Tehnopol

Pärnu Mai keskus läheb jälle enampakkumisele

26.11.2020

alt
alt

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Bali saarele

26.11.2020

Sarnased uudised

alt

Võru spaa ehitus võib alata kõige varem järgmise aasta lõpus

alt

Lidl avab esimesed kauplused Eestis selle aasta jooksul

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

alt

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

alt

Sadamate andmeid näeb nüüd ka Maa-ameti geoportaalist

alt

Tartu vana veterinaarkooli kompleks otsib 625 000 euroga uut omanikku

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!