LHV Varahaldus ostab Jüril kolm kinnistut

AS-i LHV Varahaldus tütarettevõte VH KV 002 OÜ kavatseb omandada valitseva mõju kinnisvarafirma Kesk Estates OÜ üle ja ostab Jüril kolm kinnistut.

Ärikinnisvara, VH KV 002 OÜ, LHV, Estates OÜ, LHV Pank

Koondumisteate kohaselt sõlmisid 17. novembril Kesk Estates OÜ ning VH KV 002 OÜ notariaalse kinnisasja võlaõigusliku müügilepingu, mille järgi omandab VH KV 002 OÜ Kesk Estates OÜ-lt Jüri kinnistud – Kesk tee 10, 10a ja 12 – koos nende oluliste osade ja päraldistega ning neid koormavate üürilepingutega.

VH KV 002 OÜ on Jüri kinnistute omandamiseks asutatud Eestis registreeritud äriühing, millel praegu majandustegevus puudub, kuid mis pärast tehingu lõpule viimist hakkab Jüri kinnistuid ning nendel asuvaid hooneid haldama ja seal asuvaid äripindu välja üürima.

VH KV 002 OÜ osanikud on LHV Pensionifond M, LHV Pensionifond L ja Pensionifond XL. LHV pensionifonde valitseb LHV Varahaldus, mis on LHV Groupi tütarettevõte.

Kesk Estates OÜ on Eestis registreeritud äriühing, mis tegeleb talle kuuluva kinnisvara käituse ja välja üürimisega ning mille omanikud on 50-protsendiste osalustega Eestis registreeritud Global Estates Partners OÜ ja Svergest OÜ.

Global Estates Partners OÜ üle omab valitsevat mõju Rootsis registreeritud Midsand Holding AB, mis on rahvusvaheliselt tegutsev äri- ja muu juhtimisalase nõustamisega tegelev Midsand kontserni emaettevõtja. Svergest OÜ üle omab valitsevat mõju samuti Rootsis registreeritud kinnisvara käituse ja välja üürimisega tegelev Gyllenhammar Holding AB.

LHV Varahaldus ja tema poolt hallatavad pensionifondid võtsid hiljuti eesmärgiks investeerida lisaks aktsiatele ja võlakirjadele ka alternatiivsetesse varaklassidesse nagu kinnisvara.

LHV Varahaldus on praeguseks teinud neli kinnisvara otseinvesteeringut, sealhulgas Valge Maja büroohoone Tallinna südalinnas, Microsofti kontorihoone Tallinna tehnikaülikooli teaduslinnakus ning Lumi Kodude 127 üürikorterit Põhja-Tallinnas ja 2021. aastal valmivad 164 üürikorterit Tallinnas Mustamäe teel.

Käesoleva tehingu strateegiline ja majanduslik põhjus on LHV pensionifondide soov ja võimalus oma üürikinnisvaraportfelli veelgi kasvatada ja siseneda Jüri kinnistute omandamise kaudu ärikinnisvara lao ja tootmispindade üürimise segmenti ning muu hulgas viimastel aastatel märgatavalt hoogustunud niinimetatud stock-office alamsegmenti.

Koondumise osaliste äritegevuste vahel esineb horisontaalne kattuvus ärikinnisvara üürimise osas, kuid horisontaalselt mõjutatud kaubaturg puudub kitsaimate võimalike turumääratluste puhul, milleks on büroopindade üürimine, lao- ja tootmispindade üürimine või stock-office pindade üürimine Tallinnas ja lähiümbruses, seisab koondumisteates.

Samuti puudub horisontaalselt mõjutatud kaubaturg ka laiema võimaliku turumääratluse puhul, milleks on äripindade üürile andmine Tallinnas ja lähiümbruses, kuna vastaval kaubaturul horisontaalne kattuvus üldse puudub või poolte ühine turuosa on alla 15 protsendi.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

20.11.2020

alt
alt

LVM laiendab müügihitiks kujunenud eramupiirkonda Kuressaare piiril

23.11.2020

Sarnased uudised

alt

Ivar Vendelin ja Summus Capital omandasid Riias kaubanduskeskuse

alt

Ärikinnisvara: Olla või mitte olla?

alt

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

alt

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

alt

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Bali saarele

alt

Tehnopoli ehitatakse 8-korruseline mahukas ärimaja

alt

Pärnu Mai keskus läheb jälle enampakkumisele

alt

Vaata, mida kujutab endast Maakri HUB

alt

Koroonapandeemia nõuab varade lisahindamisi

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?