Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

Citycon omandas tütarettevõtte Kristiine Keskus OÜ kaudu Kristiine Keskuse parklaga piirnevad Kotkapoja 1, 3, 5 krundid ja kavandab 5690 ruutmeetrisele maa-alale ning olemasoleva parkla kinnistule kinnisvaraarendust, mille eesmärgiks on veelgi arendada piirkonda kui multifunktsionaalset linliku ala. Ühtlasi on plaanis parendada ja mugavdada sealsete ühistranspordi sõlmpunktide vahelist liikluskorraldust.

Kinnisvaraettevõtted, Kristiine, Citycon, Kinnisvarainveteeringud, Kaubanduskeskused Tallinnas, Helen Metsvaht, Kristiine Keskus, Kaubanduskeskused

„Kotkapoja kruntide ostmine annab võimaluse arendada suuremat büroo, teenindus-, elamispindade ala, mis on tihedalt seotud kaubanduskeskuse taristuga, moodustades ühtse koosluse.  Multifunktsionaalsete linlike keskkondade arendamine on ka Cityconi keskne strateegia Põhjamaades,“ ütles Cityconi arendusdirektor Katriina Penttinen.

Sellised linlikud keskkonnad aitavad vähendada Tallinna autostumist, tuues ühte kohta kokku töökohad, elamupinnad, kaubanduse, vabaajaveetmise võimalused ja heal tasemel ühistranspordi, mille tõttu on koormus liiklusele väiksem.

„Kristiine Keskus asub Tallinna liikluse tuiksoonel, mis tähendab väga head ligipääsetavust kõikide transpordiviisidega – nii rongi, bussi, trolli kui sõiduautoga. Viimastel aastatel oleme pööranud olulist tähelepanu ka sellele, et meile oleks hea tulla jalgsi, ratta või elektritõukerattaga, luues selleks eraldi parkimisvõimalused. Linn on kavandamas piirkonda ka transpordi ümberistumise sõlmpunkti, mis teeb piirkonnas liikumise veelgi mugavamaks. Samuti soovime luua parema ühenduse Uue-Maailma linnaosaga,“ sõnas Citycon Eesti kommertsdirektor Helen Metsvaht.

Kotkapoja krundid on elamumaa otstarbega. Uut detailplaneeringut pole veel alustatud, seetõttu on veel vara rääkida ehitusmahtudest ja täpsematest plaanidest.

Ettevõte arengukava näeb tulevikus ette ka teise Tallinnas asuva keskuse, Rocca al Mare arendamist piirkonna multifunktsionaalseks elukeskkonnaks. Lääne-Tallinnas asuv Rocca al Mare keskus kavandab praeguse parkla arvelt laienemist, ehitades juurde nii ostlemis- kui büroopinda, plaanis on rajada ka eluruume ja hotell.

Kristiine üle 40 000 ruutmeetrisel äripinnal tegutseb ligikaudu 130 kauplust. Kristiines on 110 erinevat moepoodi ja 16 suurepärast söögikohta. Kristiinet külastab päevas ligikaudu 16 000 inimest ja Keskusel on suur õue-, sise- ja ka katuseparkla.

Citycon on Põhjamaade kaubanduskeskuste arendaja ja kinnisvara investeerimisfirma. Koos Kristiine Keskusega omab ja haldab Citycon kokku 40 kaubanduskeskust Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Eestis.

Foto: Citycon

Saaremaal üüritakse välja imelist spaamaja

19.11.2020

alt
alt

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

20.11.2020

Sarnased uudised

alt

Riigi Kinnisvara on tänavu investeerinud 33 miljonit eurot

alt

Äripäeva TOP1 kinnisvarabüroo on Lahe Kinnisvara

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Uuring: Merko on jätkuvalt mainekaim kinnisvaraarendaja

alt

Kinnisvarategu 2019 on Reidi tee arendus

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Kaks bürood liituvad Arco Vara City nime all Arco Vara frantsiisiga

alt

Mainor Ülemiste poolaasta kasum langes 1,7 protsenti 3,4 miljonile

alt

Sõõrumaa koondas kinnisvara haldusega seotud ettevõtted ühe firma alla

Kõige populaarsemad

1

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Bali saarele

2

Vaata, mida kujutab endast Maakri HUB

3

Põhjalik saunaülevaade: Kellel on ja kes sooviksid seda soetada?

4

Kinnisvaraturule saabusid Eestisse tagasipöördujad

5

Kolmandas kvartalis ehitati uusi hooneid vähem

6

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla