Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

Väikese planeeringuga kodudes tuleb sageli arvestada sellega, et ka vannitoas on kasutatav ruum piiratud. Selleks, et tuba ei näeks välja segamini ning ääretult kitsas, on olemas mitmeid nippe, mis tagavad nii hubaduse kui ka piisavalt liikumisruumi. Kui oled teostamas kodus remonti või otsid lihtsalt uusi võimalusi ruumi säästmiseks, on järgmised nõuanded mõeldud just Sulle.

Nõuanne, Kodudisain, Vannitoamööbel, Vannitoa remontimine, Sisedisain, Vannitoa valgustus, Vannitoa sisustus, Sisekujundus, Vannitoa mööbli müük, Vannituba, Vannitoa mööbel
Heledad ja ühevärvilised värvilahendused

Olenevalt värvi valikust ning kui palju valgust vannituppa pääseb, võib ühevärviline värvilahendus koheselt tekitada ruumist visuaalselt suurema mulje. Pea meeles, et ühevärviline ei tähenda seda, et peadki jääma näiteks valge värvi juurde. Eelista pigem sarnaseid värvitoone, mis komplimenteerib peamist värvilahendust ning lõpuks täidavad sama eesmärgi - tekitavad ruumis ruumisäästlikuma mulje. Kindlasti võiksid eelistada heledaid värve, mis on ideaalsed lahendused selleks, et petta silmi läbi värvipsühholoogia arvamaks, et ruum on suurem kui tegelikult.

Klaasist detailid ja suured peeglid

Klaasist materjalid on ideaalsed, et luua avaram interjöör. Seepärast väldi vannikardinaid ja muid sarnaseid detaile ning asenda need klaasiga. Tänapäeval annab ruumile kaasaegse mulje just dušikabiinid, mille seinad on klaasist ning mis tekitab peene barjääri kabiini ja ruumi vahel. Privaatsuse tagamiseks võid eelistada jäise mustriga klaase, mis annavad vannitoa interjööri vaid lisa ning ei jää ruumikasutusele ette. Lisaks on peeglid suurepärased vahendid avarama muljega ruumi tagamiseks. Kui Sinu vannitoas on olemas aken, aseta peegel selle vastu. See peegeldab aknast tulevat valgust üle terve toa, olles jällegi suurepärane võimalus tekitada ruumis suuremat muljet.

Hele valgus

Kui vannitoas pole akent ning seal on naturaalne valgus eelkõige piiratud, siis arvesta seda ka lampide valimisel. Pime vannituba vajab erksamaid lambipirne, et tagada piisav valgus ning tekitada toas ka suurem ruumitaju. Tänapäeval on olemas energiasäästlikud LED lambipirnid, mis aitavad säästa kommunaalkuludelt, mispärast Sa ei pea liiga ereda valguse pärast muretsema. Seepärast vaheta vanad lambipirnid välja või osta uued lambid, mis ka disainilt sobiksid ruumiga.

Hoia põrand vaba

Selleks, et vannituba näeks välja avaram, jäta põrandaruum vabaks. Seepärast ära aseta sinna vaipu, korve ega muud. Las vannituppa jääb vaid olulisem - pesumasin, dušš või vann (kuigi vann ei ole ruumi säästmise mõttes kõige mõistlikum), WC ning kraanikausi kapp. Kusjuures on olemas seinaga integreeritavad WC potid ja kapid, mida on võimalik koos kraanikausiga seina külge paigaldada, jättes põrandaruumile visuaalselt rohkem vaba ruumi. Asjade hoiustamisel eelista nende asetamist eelkõige kappidesse ning ka sel puhul ära unusta need organiseerida, et asjade võtmine oleks mugav ilma segadust tekitamata.

Seinariiulid

Kui kapist toodete võtmine ja tagasi panemine on pigem tüütu või soovid tuua vannituppa ka aksessuaare interjööri täiustamiseks, eelista vastavaid riiuleid. Samamoodi eelista neid ka dušikabiinides, kuhu asetada dušigeelid, šampoonid ja muud tooted kergeks võtmiseks ja mugavaks kasutamiseks. Nimelt põrandale ja ka kapi pindadele asjade ladustamine võib tekitada segaduses oleva ruumi mulje. Riiulid toovad tühjadele seintele iseloomu, kuhu võib asetada näiteks WC-paberi rulle, niiskesse keskkonda sobivaid taimi, luksusliku mulje tagamiseks küünlaid ja muid sisustuselemente. Kusjuures taimed on väga hea nipp silma petmiseks ruumi avaruse suhtes.

Ole multifunktsionaalne

Kui soovid ruumi säästa, siis peaksid praktiliselt mõtlema. Eelista elemente, mis sisaldavad mitut funktsiooni. Selleks võivad olla näiteks mahukad kapid, kapiga integreeritav kraanikauss, seina sisse integreeritav WC pott jne. Kindlasti ära jäta tähelepanuga ka muud lisafunktsioonid, mida pakuvad kaasaegsed dušikabiinid - näiteks hüdromassaažiga dušikabiinid pakuvad suurepärast võimalust lõõgastumiseks pikkade ja tegusate päevade lõpuks.

Hoia puhtust

Vannituba on üks nendest ruumidest, kus sageli kõrge niiskustase ning ka tolm ja mustus koguneb ruttu. Must ja tolmune vannituba võib ka ruumisäästlikult sisustatud toa hetkega ära rikkuda. Kui soetad sinna uusi elemente ning teed remonti, siis muuda oma vannituba ka kergesti puhastatavaks - nii säästad ka ise aega ja närve. Eriti tuleb sellega arvestada just heledate värvide puhul - kui oled võimeline hoidma oma vannituba korras ja puhtana, on juba selle värvilahenduse puhul ruumi säästmisega võit käes.

Vannitoa sisustamine ei ole keeruline, kui osata seda õigesti teha. Kui oled teostamas oma vannitoas remonti ning oled otsimas selle teostamiseks vajalikke tarvikuid, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Pealinna korteriühistuid kimbutab parkimiskohtade nappus

18.11.2020

alt
alt

Uuring: Tallinna kesklinnas soovib elada ainult viiendik Eesti noortest

18.11.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas valida ja soetada koju uus köök?

alt

Kuidas veenduda kummuti ohutuses?

alt

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

alt

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

alt

Külmaperiood on ideaalne aeg kinnisvara ostmiseks

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Hoonete katuseid tuleb regulaarselt jääst ja lumest puhastada

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

6

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla