Koroonapandeemia nõuab varade lisahindamisi

Ettevõtte varade väärtust peab mingil moel hindama igal aastal, kuid sellel aastal koroonapandeemia tõttu majanduses toimuv tekitab kindlasti lisavajadust ettevõtte varade põhjalikuma hindamise järele.

Ärikinnisvara, Pindi Kinnisvara, Kinnisvara hindamine, Ärikinnisvara hindamine, Andres Teder, Kuidas hinnata ärikinnisvara

Pindi Kinnisvara hindamisteenuse juht Andres Teder ütles, et kui tavapäraselt on iga-aastane hindamine pigem kinnisvarainvesteeringuna kajastatud varade teema, siis sel aastal võib see puudutada ka põhivarasid, kuivõrd iga ettevõtte juhtkond peab kriitiliselt hindama, kas on märke, mis võiksid viidata varade väärtuse langusele ehk tegema vara väärtuse testi. 

„Sel aastal on meil majanduses valdkondi, kus on majanduskeskkond järsult halvenenud ja see on mõjutanud ka sektori rahavoogusid. Seetõttu ei pruugi ka tavapäraselt kasutatav vara kasutusväärtus sektoripõhiselt anda adekvaatset vastust ning võib mõnikord viia ka varade liiga madalale hindamisele,“ selgitas Teder.

„Otstarbekas on vaadata ka vara õiglast väärtust, seda eriti varade puhul, millel võivad olla alternatiivsed kasutused, mis ei ole niivõrd mõjutatud konkreetse sektori madalseisust. Ehkki seadus võimaldab õiglast väärtust hinnata ka ettevõtetel endil, siis kasvu- ja langusaastatel, kui varade väärtused võivad oluliselt muutuda, on ettevõtteväliste professionaalsete hindajate kasutamine vastutuse jagamisel ja õiglase ülevaate saamiseks hädavajalik,“ sõnas ta.

Teder möönis, et täiendava hindamisvajaduse võib sel aastal tekitada ka krediidiandjate küsimus, kas ettevõtte varade väärtus võib olla laenutagatisena langenud.

„Ettevõtte bilanssi kuuluvate varade erapooletu hindamine annab selle juhtidele ja omanikele indikatsiooni firma krediidivõimekusest ning võimaldab vajadusel äririske hajutada. Ka  mitterahalise sissemakse hindamisel peaks erapooletu hindaja kaasamine juhatusele ning omanikele kindlustunnet lisama. Samuti annab koostatud hindamisaruanne olulist informatsiooni ettevõtte neile omanikele, kes ei ole otseselt ettevõtte igapäevajuhtimise juures. Koostatud hindamisaruanne võib ja on andnud ettevõttele lisaväärtuse ka kahjujuhtumite või varaliste vaidluste lahenduste puhul,“ lisas Teder.

Hammerhead müüs kaks uut tüüpi ärikinnisvara arendusprojekti

13.11.2020

alt
alt

Pealinna korteriühistuid kimbutab parkimiskohtade nappus

18.11.2020

Sarnased uudised

alt

Ivar Vendelin ja Summus Capital omandasid Riias kaubanduskeskuse

alt

Ärikinnisvara: Olla või mitte olla?

alt

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

alt

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

alt

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Bali saarele

alt

Tehnopoli ehitatakse 8-korruseline mahukas ärimaja

alt

Pärnu Mai keskus läheb jälle enampakkumisele

alt

Vaata, mida kujutab endast Maakri HUB

alt

LHV Varahaldus ostab Jüril kolm kinnistut

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?