Riigi Kinnisvara on tänavu investeerinud 33 miljonit eurot

Riigi Kinnisvara on selle aasta üheksa kuuga avalike hoonete renoveerimisse ja ehitamisse investeerinud pea 33 miljonit eurot, millest suurima osa moodustasid Pärnu ja Sillamäe pääste- ja politseihoonete ehitustööd.

Kinnisvaraettevõtted, RKAS, Kati Kusmin

Riigi Kinnisvara juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on riigi kinnisvarainvesteeringute fookus sel aastal selgelt sisejulgeoleku hoonetel. "Suurim investeeringumaht sel aastal on läinud Pärnu ja Sillamäe sisejulgeoleku hoonetesse. Pärnu ühishoone moodustas sellest septembri lõpu seisuga 12 miljonit eurot, Sillamäe pääste- ja politseihoone ehitus ligi 2,5 miljonit eurot," lausus Kusmin.

Selle aasta üheksa kuuga on ettevõte investeerinud kokku 32,6 miljonit eurot, mida on kaks korda enam kui eelmisel aastal samal ajal. Lisaks nimetatud investeeringutele juhib Riigi Kinnisvara erinevaid teenusprojekte, millest suuremad on näiteks Keskkonnaministeeriumi tellitud keskkonnamaja ning Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse projekteerimine, Tallinna Muusika- ja Balletikooli ning Paide, Saaremaa, Tabasalu ning Laagri riigigümnaasiumite ehitamine.

Riigi Kinnisvara müügitulu oli üheksa kuuga 96,2 miljonit eurot, sealhulgas mittevajalikku kinnisvara müüdi 7,2 miljoni euro väärtuses.

"Riigile mittevajaliku vara realiseerimise müügitempo pidurdus teises kvartalis peamiselt koroonaviiruse levikust tingitud määramatusest ja konservatiivsusest kinnisvaraturul, kuid kolmandas kvartalis siiski müügitegevus turul aktiveerus," selgitas ettevõtte juht. Suurim müügituluga tehing oli Patarei merekindluse müük 4,6 miljoni euroga.

2020. aasta üheksa kuu puhaskasumiks kujunes 24,9 miljonit eurot, eelmisel aastal samal ajal oli see 27,3 miljonit eurot. Puhaskasumi vähenemise põhjuseks on lisandunud tulumaksukulu makstud dividendidelt summas 10 miljonit eurot. Riik võttis käesoleval aastal Riigi Kinnisvarast dividende summas 40 miljonit eurot, viimati võeti dividende aastal 2009. Dividendide maksmine võimaldab panustada omaniku poolt eesmärgistatud ettevõtte kapitalistruktuuri saavutamisse ning suunata vahendid riigikassa käsutusse vajadusel selle likviidsuspositsiooni parandamiseks.

Ettevõtte omakapital moodustas septembri lõpu seisuga 431,4 miljonit eurot, mida on dividendi ning tulumaksu maksmisest tulenevalt 13,3 miljonit eurot vähem kui eelmisel aastal.

Riigi Kinnisvara portfellis on täna kokku 1,54 miljonit m2 suletud netopinda kinnisvara. Septembri lõpu seisuga tähendab see 659 kinnistut, sealhulgas 1096 hoonet. Lisaks omandis olevale varaportfellile osutab ettevõte haldusteenust lepingulise portfelli objektidel, mille omanikuks on valitsussektori üksused. Neid oli septembri lõpu seisuga 169 kinnistut 338 hoonega.

Riigi Kinnisvara on 2001. aastal riigi kinnisvara tõhusaks haldamiseks loodud kinnisvaraarenduse ja -halduse ettevõte, mis kuulub 100% ulatuses Eesti Vabariigile ja mille aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.

Ettevõtte peamine ülesanne on riigi kasutuses olevat kinnisvara läbipaistvalt ja efektiivselt arendada ja hallata ning riigivalitsemiseks mittevajalik vara võõrandada. Riigi Kinnisvaras töötab 217 töötajat.

Foto: RKAS / Enampakkumisel on  Kitseküla asumi üks vanimaid ehitisi.  

Uuring: päikesepaneelidest huvitub kaks kolmandikku Eesti elanikest

12.11.2020

alt
alt

Notarite Koda: kinnisvaratehingud on aastatagusega võrreldes taastunud

12.11.2020

Sarnased uudised

alt

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

alt

Äripäeva TOP1 kinnisvarabüroo on Lahe Kinnisvara

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Uuring: Merko on jätkuvalt mainekaim kinnisvaraarendaja

alt

Kinnisvarategu 2019 on Reidi tee arendus

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Kaks bürood liituvad Arco Vara City nime all Arco Vara frantsiisiga

alt

Mainor Ülemiste poolaasta kasum langes 1,7 protsenti 3,4 miljonile

alt

Sõõrumaa koondas kinnisvara haldusega seotud ettevõtted ühe firma alla

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?