EfTENi uus fond kaasas Balti üürimajade turule investeerimiseks 33 miljonit eurot

Baltimaade institutsionaalsed ja professionaalsed investorid paigutasid esimeses finantseerimisringis 33 miljonit eurot uude EfTEN Residential Fundi, mis hakkab investeerima üürimajadesse Balti riikides, eeskätt Lätis ja Leedus.

Investeerimine, Üürimine, EfTEN Residential Fund, Eften Capital, Üüripinnad, Annika Ole, Tõnu Uustalu, Üürimajad, Viljar Arakas, Üürikodud, Kadaka Metsapark, Kinnisvarainveteeringud

„Fondi omakapitali kaasamine kulges üle ootuste edukalt ning selle tulemusena oleme valmis alustama järgmisi investeeringuid Balti üürimajade turul. EfTEN Residential Fund on tänaseks omandanud Tallinnas Kadaka Metsapargis 2021. aasta sügisel valmiva maja, milles on kokku 112 korterit, ning kaasatud kapitaliga saame regioonis alustada veel kahe-kolme samaväärse objekti arendamist. Nagu oleme varem öelnud, kavatseme teha ehitusturu eesootavas madalseisus n-ö hulgioste ehk fond hakkab omandama terveid maju, mitte üksikuid kortereid. Projektide geograafilise hajutatuse huvides plaanime fondi teise investeeringu teha Leedus, kus peame juba mitme projekti osas eelläbirääkimisi,“ ütles fondivalitseja EfTEN Capital tegevjuht Viljar Arakas.

Arakase sõnul valitses finantseerimisvoorus fondi vastu suur huvi ning järgmistel kordadel on kavas rahuldada suurema hulga jaeinvestorite avaldusi. „Paljude jaeinvestorite märkimisavaldusi ei saanud me rahuldada, kuna usaldusfond on juriidilises mõttes keerukas investeerimisinstrument, mis ennekõike sobib institutsionaalsetele ja professionaalsetele investoritele.“

EfTEN Residential Fund koos EfTENi teiste ärikinnisvara fondidega soovib pakkuda investeerimisvõimalust ka kinnisvarausku investoritele, kes otsivad uusi rahapaigutamise kohti seoses eelseisva pensionireformiga. „Investorid, kes soovivad investeerida omal käel saavad järgmise aasta sügisel kindlasti võimaluse paigutada oma pensionisääste EfTENi kaudu kinnisvarasse,“ märkis Arakas.

Fondi esimene investeering on Tallinnas Kadaka Metsapargis 2021. aasta sügisel valmiv maja, kus on kokku 112 korterit ja 93 parkimiskohta. Hoone ehitab Mitt & Perlebach ja selle väljaüürimisega alustatakse järgmise aasta sügisel.

Uues fondis paneb EfTEN palju rõhku nii hoonete energiasäästlikkusele kui ka äriprotsesside digitaliseerimisele, et kogu kliendisuhtlus, hoonete haldus, lisateenuste tellimine ja muu oleks võimalikult hõlbus ja innovaatiline. Selleks arendatakse klientidele nii mobiilitelefonis kui veebis kasutatav rakendus, mis integreeritakse kogu maja haldustarkavaraga.

EfTEN Residential Fund asutati usaldusfondina ning täisosaniku juhatuse liikmeteks on Viljar Arakas ja Tõnu Uustalu. Fondi investeeringute igapäevase juhtimisega tegeleb EfTEN Capitali pikaajaline meeskonna liige Annika Ole, kes on elukondliku kinnisvara valdkonna juht. Annikal on elukondliku kinnisvara valdkonnas 15-aastane kogemus. Fondi investeerimisperiood on viis aastat alates fondi moodustamisest ning eesmärk on kasutada pangalaenu kuni 50 protsendi ulatuses portfellist.

Fond on asutatud mitteavaliku fondina ja investeerimisvõimalust pakutakse algselt ainult kutselistele ja institutsionaalsetele investoritele. Esimese ringi investorid olid enamjaolt varem EfTENi fondidesse investeerinud kutselised ja institutsionaalsed investorid.

Fotol Kadaka Metsapargi arendus Tallinnas (allikas: EfTEN Capital).

Swedbank toob turule eramute energiatõhususe parandamise laenu

09.11.2020

alt
alt

Kinnisvaraostja peamised 7 küsimust

10.11.2020

Sarnased uudised

alt

Suurtegija siseneb uue fondiga elukondlike üürimajade turule

alt

Möödunud aastal maksis investeerimiseks sobiv üürikorter keskmiselt 62 600 eurot

alt

Üürikinnisvarasse investeerimine on taas atraktiivsemaks muutumas

alt

5 tähelepanekut 2019. aasta üüriturust

alt

Müstilised üüritootlused võimaldavad investeeringu kiiresti tagasi teenida

alt

Üürikorterite tootlus kõigub linnaositi poolteist korda

alt

Investorid võiks pilgu pöörata Harjumaa üürikorteritele

alt

Endisest Eesti Energia peahoonest sai mikrokorteritega üürimaja

alt

Naised investeerivad ühe enam üürikinnisvarasse

Kõige populaarsemad

1

Paljude jaoks on kinnisvara kättesaadavus halvenenud

2

Hüppeline hinnatõus võib korteriostjaid eemale peletada

3

RKAS müüb enampakkumisel kolme Maleva tänava korterit 340 900 euroga

4

Rahasadu on, kuid buum see ei ole

5

Merko ja BLRT ehitavad Noblessnerisse 148 korteriga äri- ja eluhoone

6

Eluasemeturul buumib praegu kvaliteet

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida