Swedbank toob turule eramute energiatõhususe parandamise laenu

Swedbank toob turule Kodu energiatõhususe laenu, mille eesmärk on toetada kodude energiatõhususe parandamist eramute renoveerimise kaudu. Selle laenuga pakutakse klientidele soodsamat intressimäära (alates 1,99%st) tingimusel, et renoveerimise tulemusel muudetakse eramu energiatõhusamaks.

Kodulaen, Swedbank, Kodu remont, Eramu renoveerimine, Eramaja renoveerimine, Remondilaen, Eramu remont, Kodu renoveerimine, Laen kodu remondiks, Tarmo Ulla, Renoveerimislaen

Enamik Eestis tehtavatest kinnisvaratehingutest on seotud enne 2000. aastat ehitatud hoonetega, mistõttu on energiatõhususe küsimus paljude perede jaoks väga aktuaalne.

„Hoonete ülalpidamiskulud moodustavad leibkondade eelarvest suure osa. Seega on oluline hoonete energiatõhusust parandada – mitte ainult raha säästmise vaatenurgast, vaid ka keskkonnamõjude vähendamiseks. On selgelt näha, et inimesed mõtlevad nendele teemadele varasemast enam, nii uusi maju ehitades kui olemasolevate kodude remonditöid planeerides. Seega loodame Kodu energiatõhususe laenu kasutuselevõtuga toetada ja edendada jätkusuutlikke lahendusi, mis vähendavad hoonete ülalpidamiskulusid ja suurendavad kinnisvara pikaealisust ning väärtust, luues samal ajal ka elanikele paremad elamistingimused,“ ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Swedbanki Kodu energiatõhususe laenu saab taotleda oma maja (nt eramaja, paarismaja, ridaelamu või suvila) renoveerimiseks. Laen on ette nähtud eramute renoveerimiseks tingimusel, et tööd hõlmavad energiatõhususe lahendusi, näiteks kogu hoone või selle osa soojustamist, tsentraalse või lokaalse (sh soojustagastusega) ventilatsioonisüsteemi paigaldamist, küttesüsteemi vahetamist või täiustamist, uste/akende vahetamist energiatõhusamate vastu või muude energiasäästlike seadmete ning lahenduste soetamist ja paigaldamist.

„Juulis tõime turule soodsad laenud päikeseenergia kasutuselevõtuks, et aidata veel enam kaasa taastuvenergia lahenduste kasutusele võtmisele. Nii pakume päikesepaneelide ostmiseks tagatiseta laenu kuni 20 000 eurot, maksimaalse laenuperioodiga 10 aastat ja soodsa intressimääraga: 4,9%. Oktoobrist hakkasime uue või kasutatud keskkonnasõbraliku auto ostjale pakkuma liisingut intressimääraga alates 1,49% + 6 kuu euribor. Kodu energiatõhususe laen on oodatud täiendus meie jätkusuutlikku eluviisi toetavate toodete valikusse,“ lisas Ulla.

Foto: Pixabay

Äripäeva TOP1 kinnisvarabüroo on Lahe Kinnisvara

06.11.2020

alt
alt

EfTENi uus fond kaasas Balti üürimajade turule investeerimiseks 33 miljonit eurot

09.11.2020

Sarnased uudised

alt

SEB: Pandeemia ei ole noorte jaoks eluasemelaenude võtmist pidurdanud

alt

Uuring: noored on valmis kodulaenule kulutama 300 eurot kuus

alt

Swedbanki kodulaenude suur ülevaade

alt

Keskmine eluasemelaenude summa on kasvanud 88 000 euroni

alt

Suurem omafinantseering toob kodulaenu kergemalt

alt

Eluasemelaenuturg on koroonakevadest kiiresti kosunud

alt

Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

alt

SEB: eluasemelaenude väljastamise maht kasvas aastaga 2 protsenti

alt

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

Kõige populaarsemad

1

Eesti kalleimad kinnisvaratehingud 2020

2

Arendaja lubab: Harku järve rand jääb linlastele avatuks

3

Arco Vara tütarettevõte võitis Merimetsas asuva riigimaa oksjoni

4

Külmaperiood on ideaalne aeg kinnisvara ostmiseks

5

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

6

Tartu algatas planeeringu Emajõe ehituskeeluvööndi vähendamiseks

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla