Swedbank toob turule eramute energiatõhususe parandamise laenu

Swedbank toob turule Kodu energiatõhususe laenu, mille eesmärk on toetada kodude energiatõhususe parandamist eramute renoveerimise kaudu. Selle laenuga pakutakse klientidele soodsamat intressimäära (alates 1,99%st) tingimusel, et renoveerimise tulemusel muudetakse eramu energiatõhusamaks.

Kodulaen, Swedbank, Kodu remont, Eramu renoveerimine, Eramaja renoveerimine, Remondilaen, Eramu remont, Kodu renoveerimine, Laen kodu remondiks, Tarmo Ulla, Renoveerimislaen

Enamik Eestis tehtavatest kinnisvaratehingutest on seotud enne 2000. aastat ehitatud hoonetega, mistõttu on energiatõhususe küsimus paljude perede jaoks väga aktuaalne.

„Hoonete ülalpidamiskulud moodustavad leibkondade eelarvest suure osa. Seega on oluline hoonete energiatõhusust parandada – mitte ainult raha säästmise vaatenurgast, vaid ka keskkonnamõjude vähendamiseks. On selgelt näha, et inimesed mõtlevad nendele teemadele varasemast enam, nii uusi maju ehitades kui olemasolevate kodude remonditöid planeerides. Seega loodame Kodu energiatõhususe laenu kasutuselevõtuga toetada ja edendada jätkusuutlikke lahendusi, mis vähendavad hoonete ülalpidamiskulusid ja suurendavad kinnisvara pikaealisust ning väärtust, luues samal ajal ka elanikele paremad elamistingimused,“ ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Swedbanki Kodu energiatõhususe laenu saab taotleda oma maja (nt eramaja, paarismaja, ridaelamu või suvila) renoveerimiseks. Laen on ette nähtud eramute renoveerimiseks tingimusel, et tööd hõlmavad energiatõhususe lahendusi, näiteks kogu hoone või selle osa soojustamist, tsentraalse või lokaalse (sh soojustagastusega) ventilatsioonisüsteemi paigaldamist, küttesüsteemi vahetamist või täiustamist, uste/akende vahetamist energiatõhusamate vastu või muude energiasäästlike seadmete ning lahenduste soetamist ja paigaldamist.

„Juulis tõime turule soodsad laenud päikeseenergia kasutuselevõtuks, et aidata veel enam kaasa taastuvenergia lahenduste kasutusele võtmisele. Nii pakume päikesepaneelide ostmiseks tagatiseta laenu kuni 20 000 eurot, maksimaalse laenuperioodiga 10 aastat ja soodsa intressimääraga: 4,9%. Oktoobrist hakkasime uue või kasutatud keskkonnasõbraliku auto ostjale pakkuma liisingut intressimääraga alates 1,49% + 6 kuu euribor. Kodu energiatõhususe laen on oodatud täiendus meie jätkusuutlikku eluviisi toetavate toodete valikusse,“ lisas Ulla.

Foto: Pixabay

Äripäeva TOP1 kinnisvarabüroo on Lahe Kinnisvara

06.11.2020

alt
alt

EfTENi uus fond kaasas Balti üürimajade turule investeerimiseks 33 miljonit eurot

09.11.2020

Sarnased uudised

alt

Suurem omafinantseering toob kodulaenu kergemalt

alt

Eluasemelaenuturg on koroonakevadest kiiresti kosunud

alt

Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

alt

SEB: eluasemelaenude väljastamise maht kasvas aastaga 2 protsenti

alt

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

alt

Maksepuhkusel eluasemelaenude summa väheneb tasapisi

alt

Pankade ühise maksepuhkuste korra kehtivusaeg lõppes

alt

Eluasemelaenuturu aktiivsus on taastumas

alt

7 ajatut tõde kodulaenu taotlemisel

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?